تلفات حمله به افغانستان به 150 نفر رسید
۵۱۸۱۹۸
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵
۳۶۴۸ 
شورای ولایتی بلخ می‌گوید که در حمله طالبان به تیپ 209 شاهین ارتش در بلخ، 150 نفر جان باخته و 60 تن دیگر زخمی شده‌اند.
خبرگزاری فارس: شورای ولایتی بلخ اعلام کرد که در حمله طالبان به تیپ 209 شاهین ارتش در بلخ، 150 نفر جان باخته و 60 تن دیگر زخمی شده‌اند.

از سویی وزارت دفاع افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکنون آمار جان باخته‌ها و زخمی‌های این حادثه بیش از 100 نفر است.

کارشناسان معتقد هستند که  این حمله به صورت حساب شده و دقیق از غذاخوری آغاز و بیشتر کشته‌ها نیز همانجا بوده است.

همچنین کارشناسان اظهار داشتند که ضعف در نیروهای امنیتی افغانستان به خصوص درعرصه کشف و همچنین فساد گسترده، زمینه این حملات را بیشتر فراهم می‌کند.

طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفت و در اعلامیه‌ای ادعا کرد که ١٠ جنگجوى وابسته به این گروه که ٤ نفر آنها نفوذى و سرباز در تیپ ٢٠٩ ارتش بودند، در این حمله دست داشتند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان عکسی از مهاجمان این گروه که با لباس نظامیان افغانستانی به این پایگاه حمله کرده‌اند منتشر کرده است.

طالبان مدعی شد در این حمله حدود 500 نفر کشته و زخمی شده‌اند.

اما وزارت دفاع افغانستان هنوز آمار دقیقی از میزان کشته و زخمی‌های حمله روز گذشته اعلام نکرده است.

«محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان نیز در همین راستا حمله مهاجمان مسلح به تیپ 209 ارتش افغانستان را به شدت محکوم کرد و اشرف غنی : این حملات نشان دهنده شکست دشمنان مردم افغانستان است.

صبح امروز «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان وارد بلخ شد تا از نزدیک در جریان این حمله قرار گرفته و از زخمی‌های این حادثه در بیمارستان عیادت کند.

گفته می‌شود به دنبال این حمله فردا 3 اردیبهشت در افغانستان عزای ملی اعلام شده است.

روز گذشته، پنج مهاجم مسلح به تیپ  209 ارتش افغانستان حمله کردند و نخست یک ماشین بمب گذاری در محل منفجر و 5 مهاجم مسلح، داخل تیپ 209 ارتش افغانستان شدند و پس از درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان و مهاجمان مسلح، نیروهای امنیتی این کشور مهاجمان را از پای درآورده اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج