در صورت موافقت، «جمعه» دو تا خواهد شد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۱۸۲۱۴
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۶
۱۲۴۶۰
سرانجام طرحی اقتصادی که از مدت‌ها پیشتر در دستور کار مسئولان قرار گرفته و اظهارنظر پیرامون چگونگی اجرا و دیگر جزئیات آن در دستور کار قرار گرفته بود، موافقت دولتمردان را دریافت کرد تا یک گام به اجرا نزدیک تر شده و تحولی بزرگ در کشورمان را نوید دهد.
تابناک: سرانجام طرحی اقتصادی که از مدت‌ها پیشتر در دستور کار مسئولان قرار گرفته و اظهارنظر پیرامون چگونگی اجرا و دیگر جزئیات آن در دستور کار قرار گرفته بود، موافقت دولتمردان را دریافت کرد تا یک گام به اجرا نزدیک تر شده و تحولی بزرگ در کشورمان را نوید دهد.
 
طرح افزایش تعطیلات هفتگی در کشور به دو روز که اواخر سال گذشته موافقت فعالان اقتصادی را گرفته و برای تصمیم گیری نهایی روانه دولت شده بود، توانست نظر موافق دولتمردان را دریافت کرده و یک گام اساسی به سمت تصویب نهایی و اجرایی شدن بردارد.

این خبر را زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داده که یکی از مهم ترین اهداف افزایش تعطیلات هفتگی در کشورمان، رونق بخشیدن به فعالیت هایی است که باید در نهاد زیرمجموعه وی سامان داده شوند؛ یعنی رونق گردشگری که یکی از آرزوهای دور و دراز کشورمان به شمار می‌آید.

البته مبنای شکل گیری این طرح نه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، که مجموعه های اقتصادی مانند اتاق های بازرگانی هستند که علاوه بر بهره مند شدن از رونق بازار گردشگری کشورمان، با ایجاد تغییر در تعطیلات فعلی، از مزایای دیگری بهره می‌شوند؛ فعالانی که همواره به عدم تطبیق تعطیلات هفتگی در کشورمان با تعطیلات دیگر کشورهای جهان (تعطیلات پایان هفته در کشورمان در روزهای پنجشنبه و جمعه قرار گرفته و در اغلب کشورهای جهان، در روزهای شنبه و یکشنبه) معترض هستند و یکی از راه های رونق اقتصاد کشورمان را، تغییر در این زمینه معرفی می‌کنند.

اما ریشه این تصمیم هرچه باشد، آنچه هم اکنون اهمیت دارد، موافقت دولت با افزایش تعطیلات هفتگی است که به باور برخی کارشناسان، اقدامی در راستای کاهش ساعت موظفی کار در کشورمان و نزدیک کردن آن به میانگین ساعت کار در جهان است که افزایش سرانه کار مفید و بهره وری کارمندان، یکی از فواید آن به شمار می‌آید.

این در حالی است که امثال رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، یکی از فواید بزرگتر این کار را، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری کشور و رونق این بخش مغفول واقع شده در کشورمان می‌دانند. اتفاقی که همگی به خوبی از آثار مثبت آن آگاهیم و می‌دانیم در صورت تحقق، چه منفعت بزرگی نصیبمان خواهد کرد.

چشم اندازی مثبت که البته ابهامات بسیاری در مسیر تحقق آن به چشم می‌خورد؛ ابهاماتی از جنس کمبودهای فراوان کشورمان در زیرساخت های صنعت گردشگری که برای نمونه، کمبود سرویس بهداشتی برای بسیاری مان ملموس است؛ آنقدر ملموس و بدیهی که حتی بارها شعارهایی از دولتمردان برای رفع آن نیز شنیده‌ایم!

همه اینها در حالی است که می‌دانیم کشورمان به لحاظ تعداد روزهای تعطیل در تقویم، اوضاع و احوال خوبی ندارد و طرح های مختلف برای کاهش تعطیلات طولانی مدت نوروزی یا حتی کوتاه تر کردن تعطیلات تابستانی نیز راه به جایی نبرده‌اند و حتی راهکارهایی مانند کاستن از تعطیلات تابستانی مدارس و توزیع آن در دیگر روزهای سال به منظور کنترل آلودگی هوا نیز، از فرط پراشکال بودن، تعیین تکلیف نشده و فرجام نیافته‌اند.

به این نکات، مشخص نبودن تصمیم اخیر دولتمردان و منتشر نشدن جزئیات آن را هم می‌توان افزود تا طرح دو روزه شدن تعطیلات هفتگی و تراشیدن همزادی برای «جمعه» در تقویم سراسری ایرانیان (اکنون بیشتر کارمندان تهرانی پنجشنبه ها تعطیل هستند و به ازای آن، ساعت کاری شان در دیگر روزهای هفته طولانی تر است، اما این شیوه در دیگر نقاط کشور اجرا نمی‌شود) بسیار مبهم تر شود؛ ابهاماتی که شاید مهمترینشان، روزی باشد که قرار است به جمعه پیوند خورده و تعطیل شود.

ابهامی که کنکاش در پیشینه این طرح، حکایت از سپردن اختیار تعیینِ آن به رؤسای قوا دارد. به این صورت که این طرح پس از تأیید در دولت، به مجلس سپرده خواهد شد تا در آنجا بررسی و رد یا تأیید شود و در صورت تصویب و عبور از مرحله قانون گذاری، در اختیار سران سه قوه قرار گرفته و روز آن تعیین شود؛ روندی که با توجه به اهمیت فراوانش، احتمالا موافقان و مخالفان فراوانی خواهد یافت و در روزها و ماه های آینده، بسیار درباره آن خواهیم شنید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:59 - 1396/02/03
سلام
این همه مطلب نوشتی و اظهار نظر خود و سایرین را درج نمودی ولی حواست نیست که ممکن است کسی دائما اخبار را نتواند پیگیری از قبل داشته باشد . بهتر بود اصل خبر را توی یک پرانتز ذکر میکردی ببینیم اصل ماجرا چیست.
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1396/02/03
خخخخ،مردم ایران همه عمرشون تعطیلن!!!میانگین کار کارمندان ما 15دقیقه در روزه،شش ماه هم سرکار نباشن اتفاق خاصی نمیفته!!!
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1396/02/03
همین مانندکه دو روزاخر هفته تعطیل باشد انوقت اقتصادچی میش
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1396/02/03
نه بابا همون پنجشنبه وجمعه بهتره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان