بلندگوی «الکسا» آواز می خواند و درددل می کند!
۵۲۳۲۶۰
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
۲۳۰۴
شرکت آمازون با به روزکردن بلندگوهای هوشمند خود کاری کرده که آنها رفتارهایی بسیار مشابه با انسان داشته باشند و بتوانند از خود واکنش های عاطفی نشان دهند.
خبرگزاری مهر: شرکت آمازون با به روزکردن بلندگوهای هوشمند خود کاری کرده که آنها رفتارهایی بسیار مشابه با انسان داشته باشند و بتوانند از خود واکنش های عاطفی نشان دهند.
 
 بلندگوی «الکسا» از این پس آواز می خواند و درددل می کند!
 
به نقل از تک نیوز، آمازون قابلیت جدیدی موسوم به زبان سخنگویی Speech Synthesis Markup Language (SSML) را به بلندگوهای هوشمند خود افزوده که برنامه نویسان و توسعه دهندگان با استفاده از آن می توانند رفتار این بلندگوها را انسانی تر کنند.

با این به روزرسانی توسعه دهندگان می توانند کاری کنند که این بلندگو در صورت درخواست کاربر آواز محبوب او را زیر لب زمزمه کند، یا در حین صحبت کردن بر روی لغات یا کلیدواژه های خاصی تاکید کند یا مطالبی را زیر لب زمزمه نماید.

احساسی حرف زدن بر طبق عادات و سلیقه کاربران یکی دیگر از مزایای استفاده از زبان SSML در بلندگوهای آمازون است. آمازون امیدوار است با اعمال این تغییرات در بلندگوهای خود استقبال از آنها را در رقابت با رقبایی همچون کورتانا و سیری افزایش دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج