سختی های رسیدن به مریخ چه هستند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۲۳۲۹۴
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
۴۵۴۶
ترامپ طی یک تماس تلفنی با پگی ویتستون در ایستگاه فضایی بین‌المللی، به شوخی گفت امیدوار است ناسا بتواند فضانوردان را تا سال ۲۰۲۰ روی مریخ فرود آورد.
وب سایت کلیک: ترامپ طی یک تماس تلفنی با پگی ویتستون در ایستگاه فضایی بین‌المللی، به شوخی گفت امیدوار است ناسا بتواند فضانوردان را تا سال ۲۰۲۰ روی مریخ فرود آورد.

 سختی های رسیدن به مریخ چه هستند؟
 
واضح است که این زمان بندی برای یک آژانس که از برنامه های خود برای رسیدن به مریخ تا دهه ۲۰۳۰ عقب است، غیر معقول به نظر می‌رسد. رسیدن به مریخ بسیار سخت است، و قطعات بسیاری باید گرد هم جمع شوند.

در اینجا لیست کارهایی که ناسا باید تا پیش از ۲۰۲۰ انجام دهد را مشاهده می‌کنید:

    اتمام ساخت راکت. سیستم پرتاب فضایی قدرتمند ناسا تا اواخر ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ پرواز نخواهد کرد. این امر باعث می‌شود زمان زیادی برای آزمایش پرواز پیش از ارسال فضانوردان به سفر فرضی طولانی خود تا سال ۲۰۲۰ نداشته باشند.
 
    اطمینان از اینکه هیچ‌کس قرار نیست بمیرد. سفر به مریخ احتمالا شش تا نه ماه طول می کشد. برای بدن انسان زمان زیادی است که بی وزنی را تحمل کند. این مساله باعث از بین رفتن استخوان شده و تابش های اعماق فضا باعث سرطان و صدمه به مغز و قبل می شود. این‌ها به‌جز بیکاری و خستگی است.
 
    ساخت RV فضایی. می‌توانید تصور کنید ماه‌ها در یک فضاپیمای کوچک و به همراه دوستان فضانوردتان سر کنید؟ نه به این دلیل که کپسول اوریون برای سفرهای کوتاه طراحی شده است. برای سفرهای طولانی مانند سفر به مریخ، فضانوردان به جایی بزرگ‌تر برای زندگی به همراه محافظت از تشعشعات، سیستم حمایت از زندگی، بازیافت آب، ذخیره غذا و دستشویی نیاز دارند. ناسا هنوز طرحی منتخب برای زندگی ندارد چه رسد به اینکه شروع به ساخت کرده باشد.
 
    غذا دادن به فضانوردان. ویکی کلوریس، فردی که مسئول تغذیه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی است، می گوید طراحی غذا برای مریخ کار ساده ای نیست. شواهدی وجود دارد که پرتوهای اعماق فضا کیفیت مواد غذایی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که نه تنها بدمزه شود، بلکه دیگر مغذی نیز نباشد.
 
    ساخت وسایل ارتباطی سریع‌تر. بسته به این‌که سیارات به چه صورت ردیف شده باشند، یک سیگنال تا ۲۴ دقیقه طول می‌کشد تا بین زمین و مریخ سفر کند. این زمان برای فضانوردانی که منتظر دستورالعمل هستند، زمان زیادی محسوب می‌شود.
 
    وضعیت ستارگان. زمین و مریخ با سرعت های مختلفی به دور خورشید می‌گردند، ازاین‌رو گاهی بسته به چینش سیارات، مریخ به ما نزدیک‌تر یا دورتر می‌شود. ناسا می‌خواهد ماموریت را زمانی اجرا کند که مریخ به ما نزدیک تر است. تاریخ های پیش رو، جولای ۲۰۱۸ و اکتبر ۲۰۲۰ هستند. بنابراین اگر بخواهیم پیش از اتنخابات بعدی ریاست جمهوری به مریخ برویم، بهتر است چمدان ها را ببندیم و در اواسط سال آینده پرواز کنیم!
 
    طرح برنامه ای برای بازگشت. رئیس جمهور چیزی در مورد بازگشت کاشفان به زمین نگفت، اما اگر بخواهیم فضانوردان بازگردند، باید یک وسیله فرار ارسال کنیم که بتواند آن‌ها را از مریخ به RV فضایی بازگرداند. این احتمالا طراحی مخصوص نیاز دارد که بتواند صعود کرده و مخزن آن پر از سوخت باشد. ما هنوز طرحی برای آن نداریم، اما مسئله‌ای نیست، طراحی راکت ارزان، آسان و سریع است.
 
    برنده شدن در بخت آزمایی. رسیدن به مریخ دشوار است حتی اگر آهسته پیش برود. برنامه ناسا این است که چند میلیون دلار در سال، طی چند دهه آینده سرمایه گذاری کند. اما طبق بخری تخمین ها، سفر به مریخ ممکن است ۲ تریلیون دلار هزینه در بر داشته باشد. این هزینه را با بودجه سالانه ناسا مقایسه کنید که مبلغی معادل ۱۹ میلیارد دلار در سال است. و بخواهیم صادق باشیم، تمامی پول های دنیا نخواهد توانست زمان کافی برای تکمیل تحقیقاتی را فراهم کنند که بتوان اطمینان حاصل کرد فضانوردان ما تا سال ۲۰۲۰ سالم و منفجر نشده به مریخ می‌رسند.

سفر به مریخ می‌تواند یکی از دستاوردهای عظیم بشر باشد. یا اگر دچار مشکل شود، ممکن است یکی از غم انگیزترین پروازهای فضایی آمریکا باشد. مهم است که انتظارات واقع بینانه در مورد خطرات و سختی های این ماموریت داشته باشیم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1396/02/11
چند مورد غلط املایی دارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر