خرازی: عراق بدون حمایت ما، سقوط می کرد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۲۳۶۱۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵
۹۱۸۳
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با انتقاد از ساختارهای موجود بین المللی گفت: با وضعیت عجیبی روبرو هستیم؛ برای نمونه عربستان به سازمان ملل پول می دهد و از فهرست ناقضان حقوق بشر خارج می شود.
خبرگزاری فارس: سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار ورنر فاسل آبند، وزیر دفاع سابق و رئیس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش گفت: خیلی مهم است که برای افکار عمومی جهان تبیین شود که در حال حاضر متاسفانه فقط قدرت پول و زور است که بر دنیا حکومت می کند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با انتقاد از ساختارهای موجود بین المللی گفت: با وضعیت عجیبی روبرو هستیم؛ برای نمونه عربستان سعودی به سازمان ملل پول می دهد و از فهرست ناقضان حقوق بشر خارج می شود.

خرازی افزود: دنیا در حال تغییر است و پس از انتخاب جمهوری دونالد ترامپ به ریاست جمهوری، نگرش آمریکا نسبت به خاورمیانه در حال تغییر است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد، طراحی راهبردهایی برای مواجهه با این تغییرات است، زیرا برخی تغییرات بر ما و به ویژه امنیت کشورمان اثرگذار است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه ایران باثبات ترین و دموکراتیک ترین کشور منطقه است، گفت: ما در محاصره دولت های دیکتاتوری، دولت های فرومانده و ورشکسته سیاسی و گروه های تروریستی قرار گرفته ایم.

خرازی گفت: یکی از دلایل ما برای حضور در سوریه و عراق، تامین امنیت ملی خودمان بود؛ داعش زمانی به نزدیکی بغداد رسید و اگر ما از دولت عراق حمایت نمی کردیم، بغداد سقوط می کرد و آنها به سمت مرزهای ایران حرکت می کردند.

وی با اشاره به مداخله بیگانگان و اقدام آنها به تامین مالی و تسلیحاتی تروریست ها افزود: اگر به دولت عراق برای نجات کمک نمی کردیم، مرزهای ایران دچار مشکلاتی می شد و همین گزاره درباره سوریه هم صادق است.

رئیس شورای راهبردی با اشاره به مداخله ترکیه و عربستان در سوریه گفت: آنها برای براندازی حکومت سوریه در این کشور دخالت کردند، ولی متاسفانه ایران را عامل بی ثباتی معرفی می کنند؛ این موضوع باید در اروپا مطرح شود که ایران همیشه حامی حکومت های مستقر بوده و در پی بی ثبات کردن آنها نیست.

فاسل آبند، رئیس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش هم در این ملاقات با اشاره به سوابق کاری و علایق مطالعاتی و تحقیقاتی اش تصریح کرد: بدون ایران هیچگونه ثباتی در خاورمیانه وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه یک سوی موضوعات خاورمیانه ایران و سوی دیگر رژیم صهیونیستی است، گفت: این در حالی است که همه از ایران صحبت می کنند، اما درباره اسرائیل حرفی زده نمی شود؛ سعودی ها نیز در این میان به عنوان ابزار مورد استفاده قرار گرفته اند.

رئیس این اندیشکده اتریشی گفت: سیاست های آمریکا متاثر از اسرائیل است و باید نفوذ آنها را در آمریکا تجزیه و تحلیل کنیم. در این میان نقش داماد یهودی ترامپ هم مهم است، زیرا ارتباط قوی با اسرائیل دارد و در سیاست های خاورمیانه ای آمریکا بیشترین تاثیر را دارد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1396/02/11
اگر حمایت ایران نبود دولت سوریه بله سقوط می کرد چون مردمی نبود و سابقه بدی داشت ولی دولت عراق سقوط نمی کرد زیرا دولت مردمی بود و پشتش فتوای جهاد آیه الله سیستانی بود لذا ایران در دفاع ازدولت عراق شهید نداد همه کشته ها در سوریه است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2