آخرین اخبار از انفجار معدن در گلستان
۵۲۴۷۹۵
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
۶۰۴۸۷
سرپرست اورژانس کشور از احتمال محبوس شدن نزدیک به 80 نفر در معدن ذغال سنگ گلستان به دلیل انفجار این معدن خبرداد.
خبرگزاری فارس: سرپرست اورژانس کشور از احتمال محبوس شدن نزدیک به 80 نفر در معدن ذغال سنگ گلستان به دلیل انفجار این معدن خبرداد.
 
پیرحسین کولیوند در رابطه با حادثه انفجار در معدن ذغال سنگ گلستان گفت: از زمان وقوع انفجار تا این لحظه 12 کارگر معدن سالم از زیر آوار درآمده و 4 نفر به بیمارستان حضرت معصومه(س)  آزادشهر اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این معدن شامل دو قسمت بوده که 40 نفر در یک قسمت معدن و 30 تا 40 نفر دیگر درسمت دیگری از معدن گرفتار شدند، عنوان کرد: وضعیت یک نفر از مصدومین به شدت وخیم بوده و سایر مصدومان نیز به دلیل کمبود اکسیژن دچار مشکل شده‌اند.

کولیوند خاطرنشان کرد:‌ اورژانس  14 دستگاه آمبولانس به محل اعزام کرده و نیروهای ما در کنار سایر نیروهای امدادی مشغول کمک به حادثه دیدگان هستند.
 
یکی از مصدومان حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر در حال انتقال به بیمارستان 
محبوس شدن 80 کارگر در انفجار معدن گلستان 
 
اسامی مصدومان حادثه
 
پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور اسامی مصدومین حادثه انفجار معدن زغال سنگ آذرشهر را به شرح زیر اعلام کرد:

علی گنجی‌وطن، محمد میرعرب، عزیز نکویی، تقی جلاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، حسین میرداروطن، حسن علیخانی، محمد نصرتی، علی مسعودی، جهانگیری سارانی.
 
تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر

رئیس کل دادگستری گلستان: علت حادثه در دست بررسی است و هنوز گزارشی مبنی بر عمدی بودن آن اعلام نشده است. 
 
آمار کشته‌های انفجار معدن قطعی نیست
 
سخنگوی سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر گفت: آمار منتشر شده مبنی بر کشته شدن تعدادی کارگر در حادثه انفجار معدن قطعی نبوده، زیرا دسترسی به کارگران بسیار دشوار است.

معدن حسین درخشان گفت: در پی حادثه انفجار معدن زغال سنگ در استان گلستان تعدادقابل توجهی کارگر در معدن محبوس شده اند.

وی افزود: هنوز از تعداد کشته‌های این حادثه اطلاع دقیقی در دسترس نیست و آمار اعلام شده از کشته‌ها تایید نمی‌شود.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با ارائه آماری از تعداد کارگران محبوس در معدن اظهار کرد: بر اساس گمانه زنی‌ها حدود ۳۰ تا ۵۰ کارگر در معدن گرفتار بوده وبه دلیل حجم قابل توجه گاز موجود در معدن خروج آن‌ها به دشواری صورت می‌گیرد.

درخشان با اشاره به مصدومیت ۲۴ تن در حادثه انفجار معدن خاطر نشان کرد: ۲۴ کارگری که برای نجات سایر افراد محبوس به درون معدن رفته بودند دچار گاز گرفتگی شده و این مصدومان افرادی نیستند که زمان انفجار در معدن بوده باشند.

وی از انتقال مصدومان حادثه به بیمارستان خبر داد و اذعان کرد: ۲۴ کارگری که دچار گازگرفتگی شده اند از سوی نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شده تا روند درمانی خود را طی کنند.
 
معدنچیان نجات‌یافته از حادثه انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر 
محبوس شدن 80 کارگر در انفجار معدن گلستان 
 
احتمال مسمومیت با گاز برای نیروهای امدادی معدن گلستان/ اعزام تیم‌های فنی و سگ‌های زنده‌یاب به محل انفجار
 
اسدالله قره‌خانی لواستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول، با اشاره به حادثه انفجار امروز در معدن ذغال‌سنگ آزادشهر گلستان اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از مصدومان و محبوس شدگان این حادثه مشخص نیست چرا که اگر تغییر شیفت در مدت زمان انفجار رخ داده باشد امکان افزایش آمار مصدومان یا کاهش آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد بی‌احتیاطی سیم‌های فنی سبب بروز این حادثه شده باشد گفت: همه نهادها اعم از هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی و .. مشغول فعالیت بوده تا اقدامات لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام دهند.

قره‌خانی لواستانی با اشاره به اینکه احتمال مسمومیت با گاز برای تیم‌های فنی که جهت کمک به حادثه‌دیدگان رفتند وجود دارد گفت:‌از استان‌های همجوار سگ‌های زنده‌یاب و تیم‌های فنی به منطقه حادثه‌دیده اعزام شدند.

نماینده مردم علی‌آباد کتول خاطر نشان کرد: در صورتی که کمک به حادثه‌دیدگان با دقت انجام نگیرد احتمال بروز حادثه مجدد وجود داشته و ممکن است خود نیروهای امدادی نیز دچار مشکل شوند.
 
دستور ویژه نعمت زاده برای پیگیری انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ویژه برای پیگیری حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر صادر کرد و معاون معدنی و مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارتخانه را برای بررسی علت حادثه به منطقه اعزام کرد.

در پی انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر، که صبح امروز اتفاق افتاد، مهندس محمد رضا نعمت زاده ضمن اعلام همدردی با حادثه دیدگان حادثه، جعفر سرقینی، معاون معدنی و رسول یاراحمدی، مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارتخانه را برای بررسی موضوع به منطقه اعزام کرد.
 
انتقال 19 نفر از مجروحین حادثه انفجار معدن آزادشهر به مراکز درمانی
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: 19 نفر از مجروحین حادثه انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر به مراکز درمانی آزاد شهر و گنبد کاووس منتقل شدند.

حسین احمدی اظهار کرد: تاکنون 26 نفر در این حادثه مجروح شدند که 19 نفر از آنان به مراکز درمانی منتقل و بقیه سرپایی مداوا شدند.

وی تصریح کرد: وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر دسترسی به کارگران محبوس شده در این معدن را دشوار کرده است.

احمدی با بیان اینکه هشت آمبولانس و یک بالگرد در محل حادثه مستقر هستند، گفت: در حال حاضر گروه های امداد و نجات در داخل تونل مشغول فعالیت هستند تا بتوانند کارگران را نجات دهند. حدود 40 تا 50 نفر از کارگران در معدن محبوس شده اند.

مدیر کل مدیریت بحران گلستان نیز در خصوص علت این حادثه گفت: به احتمال زیاد خارج نشدن گاز از فضای معدن سبب بروز این حادثه شده است.
 
محبوس شدن 80 کارگر در انفجار معدن گلستان 
 
حضور نیروهای امدادی در محل ریزش معدن/جزئیات در دست نیست
 
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نیروهای امدادی در محل حادثه ریزش معدن زغال سنگ حضور دارند اما جزئیات حادثه هنوز در دست نیست.

بهنام سعیدی گفت: به گفته مسئولان حاضر در محل حادثه، نیروهای هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند.

وی تصریح کرد: نیروهای مدیریت بحران و امدادی از مرکز استان به سمت آزادشهر حرکت کرده‌اند و در محل مستقر شده اند.

سعیدی گفت: جزئیات دقیق از علت حادثه و تعداد تلفات آن هنوز به دست نیامده و در حال بررسی اوضاع هستیم.
 
تا این لحظه این حادثه هیچ فوتی نداشته است
  
سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با فارس: فوت کارگر معدن هنوز مورد تأئید ما نیست. ۱۹ مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه و ۹ مصدوم به بیمارستان گنبد قائم منتقل شدند. ۵۰ نفردر ضلع جنوبی و ۴۰ نفر در ضلع شمالی معدن محبوس هستند.
 
وزیر کار برای سفر به گرگان نشست مطبوعاتی خود را نیمه تمام گذاشت
 
علی ربیعی که عصر امروز در جلسه مطبوعاتی خود با خبرنگاران حضور داشت، پس از اطلاع از انفجار معدن در گرگان با دستور روحانی، رئیس‌جمهوری عازم این منطقه شد.

گفتنی است، وزیر تعاون به همراه چند تن از معاونان خود امروز در این جلسه برنامه‌های اشتغال را تشریح می‌کرد که پس از دریافت خبر انفجار معدن گرگان و دستور رئیس‌جمهوری جلسه را ترک کرد.
 
به کارگران محبوس شده دسترسی وجود ندارد

مدیریت بحران گلستان: محبوس شدن کارگران معدن درعمق۱۸۰۰متری/نیروهای امدادی هنوزبه کارگران محبوس شده دسترسی ندارند
 
انتقال 36 مصدوم به بیمارستان
 
پیر حسین کولیوند گفت: در این حادثه 36نفر مصدوم شدند که از این تعداد 19 مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه آزادشهر منتقل شدند و 11مصدوم هم به بیمارستان خاتم انبیا گنبد و 5مصدوم نیز به بیمارستان شهید مطهری گنبد انتقال یافتند.
 
آغاز حفر تونل فرعی برای دسترسی به معدنچیان محبوس شده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان: آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ آزادشهر آغاز شد. وجود گاز زیاد در تونل معدن دسترسی به معدنچیان محبوس شده را دشوار کرده است.
 
برخی مصدومان حادثه ریزش معدن آزادشهر
آخرین اخبار از انفجار معدن در گلستان 
 
تشکیل اتاق بحران استان در محل حادثه معدن آزادشهر
 
اتاق بحران استان با حضور استاندار گلستان در محل حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تشکیل شد.

دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان همزمان با وقوع انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر در محل حادثه حاضر شد و در راستای پیگیری امداد رسانی به مصدومان حادثه تماس های تلفنی را با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار کرد.
 
اسامی جدید مصدومان حادثه انفجار معدن زغال سنگ اعلام شد
 
خبرگزاری فارس: در پی وقوع انفجار در معدن زغال‎سنگ زمستان یورت آزادشهر اسامی 28 نفر دیگر از حادثه‎دیدگان این واقعه اعلام شد.

عباس عادلی، روح‎الله سوسرایی، حسن علیخانی «شاه‎رضا»، علی‎محمد کمال‎وطن، حسین میردار، حسن علیخانی «برزعلی»، حسین محمودی، شهمرادی، تقی طاهردوست، خادم میردار، علی گنجی‎وطن، مهدی اونق، عزت نکویی و سیدمحمد میرعرب از جمله مصدومان این حادثه هستند.

از دیگر حادثه‎دیدگان اسامی عقیل سوسرایی «یحیی»، جهانگیر سارانی، علی مسعودی، حسن رجبلو، محمد نصرتی، محسن زمانی، حسن سوسرایی «رمضان»، حبیب کمالی، قدرت نکویی، علی قانچی، عبدالله محمدی، علی‎اصغر علیخانی، حسن مسعودی و موسی بهشتی به چشم می‎خورد.

معدن زمستان یورت در 90 کیلومتری گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد، در این معدن حدود 500 کارگر فعالیت داشتند. 
 
«وان تراتور» به کمک امدادگران معدن آزادشهر آمد

با اضافه شدن دستگاه هوادهی پیشرفته (وان تراتور) کار دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر سرعت بیشتری گرفت.

این دستگاه مخصوص تجهیزات فنی تونل است و کمک می‌کند اکسیژن سریع‌تر وارد تونل ورودی معدن شود.

راه ورودی و خروجی معدن زمستان یورت آزادشهر فقط از یک تونل بود که به همین علت کار امداد و نجات را سخت کرده است. 
 
آمار ضد و نقیض درباره کشته‌های حادثه معدن

رضا صابری رئیس شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس با اعلام اینکه تا این لحظه هیچ مصدومی در حادثه انفجار معدن آزادشهر فوت نکرده است، گفت: اسامی افراد منتقل شده به بیمارستان شهید مطهری و وضعیت آن نیز اعلام شده است. 
 
 آخرین آمار از تعداد محبوس شدگان

صادقعلی مقدم مدیرکل مدیریت بحران گلستان: طبق آخرین بررسی‌های و اطلاعات دریافتی از مسوولان شرکت زغال سنگ یورت آزادشهر تعداد محبوس شدگان در این معدن 35 نفر اعلام شد.
 
مدیرکل بحران گلستان: امکان انفجار دوباره معدن وجود دارد. مردم به محل حادثه نزدیک نشوند.
 
خروج 21 جنازه از زیر آوار

رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان : لحظاتی پیش ٢١ جنازه از معدن خارج شده است. این حادثه تاکنون ٦٩ مصدوم داشته است. 
 
رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان: این جنازه‌ها مربوط به معدن‌کارانی است که برای کمک به مصدومان وارد معدن شده بودند و این آمار مجزا از ۳۲ معدن‌کار حبس شده در معدن است. هم اکنون ۶۰۰ متر از معدن پاکسازی شده و در حال حفر معدن تا ۱۵۰۰ متر هستند. هنوز وزیر صنعت و وزیر کار در محل حادثه حاضر نشده‌اند. 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1396/02/13
وایییی خدا کنه بتونن نجاتشون بدن ....خدایا خودت کمک کن
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1396/02/13
خدایا خودت بهشون رحم کن
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1396/02/13
خدایا خودت رحم کن بهشون
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1396/02/13
وایییی خدا کنه بتونن نجاتشون بدن ....خدایا خودت کمک کن
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1396/02/13
خدایا به حق امام موسی کاظم(ع)این افراد بی گناه وزحمتکش رو از زندان مخوف معدن سالم نجات بده آمین
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/02/13
خدا رحیم خدا رحمان رحم به خانواده های وخودش کن برای روزی حلل گرفتار بلا شدند فقط میتوانیم برای سلامتی عریزان گرفتار شدا خدا صدا کنیم دست حق یاریتان باشه .
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1396/02/13
انشالله سالم و سلامت پیداشون میکنن
امیدوارم توی این هیاهوی انتخابات حواسشون به این آدم های زحمتکش هم باشه
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1396/02/13
جالبه اخبار فقط ی خبر کوتاه خیلی سریع راجع ب این موضوع گفت
چطور واسه پلاسکو شبکه خبر دوهفته کل برنامه هاشو تعطیل کرد ک اونو پوشش بده
واقعا مگه اینام فرزندان این مملکت نیستن ?!
از صمیم قلبم از خدا ميخوام بهشون کمک کنه
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1396/02/13
خدا نجات بده این مردان زحمتکش
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1396/02/13
کارگر تسلیت. خدایا این دیگه چه بدبختی بود .حالا ببینم آقای روحانی یا وزیر شون مثل ریس جمهور شیلی تا نجات جون آخرین معدن چی اونجا حاضرن بمونن
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1396/02/13
#روحانی ؛ جهانگیری استعفا
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1396/02/13
موضوع انف
جار معدن ب
حث داغ کاندیدا های. ریاست جمهوری خواهد شد،
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1396/02/13
ابراز تاسف و همدردی با مردم خوب گلستان و همه هموطنان
امیدوارم همه هموطنان زنده از معدن خارج بشن و شاهد مرگ هیچ ایرانی بدینگونه نباشیم
برای سلامتیشون دعامیخونم تا صحیح وسالم پیش
خانواده هاشون برگردن ان شاءالله
از طرف مردم آذربایجان
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1396/02/13
ینی بغض تو گلوم جمع شده..هیچ حرفی واسه گفتن ندارم ولی عمق 1800 اگ تهویه نشه ینی فاجعه...مجبوس شدنشون ینی گیر کردن میون چندین متر مکعب گاز متان و گرد زغال اونم بدون تهویه ینی ...
فقط خدا کنه سیستم های تهویه از کار نیوفتاده باشه و یا تهویه مکشی باشه وگنه منتظر خبرای بدتری خواهیم بود...
یا خدا خودت کمکشون کن...
France
19:35 - 1396/02/13
به نظر میرسه انفجار این معدن در شرایط فعلی کار دار و دسته قالیبافه (شاید). برای جبران پلاسکو!!!
خدا کنه همه سالم بیرون بیان.
اما در هرصورت ببینید که قالیباف ....از این موضوع چه سواستفاده ای میکنه!
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1396/02/13
خدایا کمک کن تورو قسم میدهیم به این ماه عزیز به جان اقا مهدی (علیه السلام) که فاجعه دیگری رخ ندهد هنوز صدای نالهای اتش نشانان شهید در ذهن همه هست خدایا فقط تو یاری کن این هم وطن های مارا نگذار باز ایران داغدار شود این حق این کشور نیست که هر روز شاهد یک فاجعه باشد
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1396/02/13
آخه این چه زندگیه؟
آخه توی این مملکت ثروتمند این چه وضعیه؟
آخه اینهمه معدن و جنگل رو خراب می کنید برای چی؟
خدایا این کارگران بیچاره رو نجات بده
دست بردارید از تخریب جنگل ها و کندن معدن ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
وقتی چیزی رو نمیدونی ،‌احساسی برخورد نکن.
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1396/02/13
یاد حادثه معدن شیلی افتادم که 23 نفر بعد از 70 روز در عمق 700 متری زمین زنده بیرون ا ومدند، انشاالله اینها هم اگه زنده باشن با تونل فرعی پیدا میشن.بهتره از مدیریت اون حادثه استفاده کنند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
در معدن زغال بدلیل انجفجار و حرارت بالا یکسری میمیرند و بعد ش سری بعدی بدلیل فقدان اکسیژن ناشی از انفجار خفه می شوند. نوع حوادث در معادن فرق میکنه. ریزش در معادن زیرزمین باعث مصرف اکسیژن موجود نمیشه و همین شانس زنده بودنشان را بیشتر میکنه. اما در معادن زیرزمینی زغال بعد از کشتن افراد بخاطر حرارت و ضربه انجار و ریزش سقف ، تازه هیچ اکسیژنی در فضای محیط باقی نمیمونه.
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1396/02/13
وقتی دولت بدلیل افزایش بیکاری نمی خواهد جلوی فعالیت معادنی که ایمنی ممتوسطی هم ندارند را بگیره باید منتظر جنین حوادثی بود.
سالهاست که معادن زیرزمینی زغال بدون تامین حداقل ایمنی برای کارکنان خود مثل تامین کپسول خودنجات و ضدجرقه بودن وسایل الکتریکی و ... دارند کار میکنن. هر وقت بازدید و تذکر داده شد همین کارگرها مهندسین را مسخره میکنن که ای بابا ما چند ساله بدون کپسول میریم زیر زمین و .... اما نمدونن که حادثه یکبار میشه
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/02/13
خدا سالم بمونن خدیا خودت میتونی کمکشون کنی
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1396/02/13
خدایا بحق مهدی فاطمه کمکشان کن
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1396/02/14
الهی بمیرم برا مردم کشورم که انقد مصیبت بهشون وارد میشه
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1396/02/14
فقط خدا باید مواظب ما باشد بر اثر ندانم کاری یک روز برخورد دو ترن یک روز ساختمان پلاسکو و یک روز سقوط هواپیما و یک روز هم معدن
و غیره ..... خدا بخیر نکند
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1396/02/14
خداصبر بده.به خاطر یک حقوق ناچیز جونشونو گذاشتن کف دستشون ...
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1396/02/14
اسدالله قره خانی لواسانی نماینده علی آبادکتول بیان کردند علت این حادثه (بی احتیاطی سیم کشی های برق) باعث بروز این حادثه شده!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
عجب!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1396/02/14
این گارگرای مظلوم چند ماهه حقوق نگرفتن وتلاششونونادیده میگرفتن حالاکه زیرخروارهاسنگ گیرافتادن میگن تلاش میکنیم کارگرهای زحمتکشمون ونجات بدیم چی فایده چراجلوی فاجعه روقبل اتفاق نمیگیرین فوقش چندتاروزنده نجات بدین بقیه چی جواب اوناروکی بایدبده
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/02/14
وای خدا قلبم ترکید چه کارم کنم.
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1396/02/14
اگه تهرانی بودن الان شبکه خبر بیست وچهارساعته نشون میداد . ای داد از این تبعیض
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج