اپل، شرکتی با ارزش بیش از 800 میلیارد دلار
۵۲۹۰۶۷
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
۳۱۴۰
هر چند به مدیریت تیم کوک پس از استیو جابز انتقاداتی وارد است، اما او اکنون می‌تواند به ثمره‌ی دوره‌ی مدیریتش افتخار کند، زیرا باعث شده این شرکت تبدیل به اولین شرکت آمریکایی شود که ارزشی بیش از 800 میلیارد دلار دارد.
وب سایت جی اس ام - امین بهره‌مند: هر چند به مدیریت تیم کوک پس از استیو جابز انتقاداتی وارد است، اما او اکنون می‌تواند به ثمره‌ی دوره‌ی مدیریتش افتخار کند، زیرا باعث شده این شرکت تبدیل به اولین شرکت آمریکایی شود که ارزشی بیش از 800 میلیارد دلار دارد.
 
 رکوردی تاریخی برای اپل: اولین شرکت آمریکایی با ارزش بیش از 800 میلیارد دلار

شایعاتی که ماه‌های اخیر در مورد آیفون 8 منتشر شده مانند صفحه‌نمایش بدون حاشیه OLED بسیاری از طرفداران اپل را به هیجان آورده و افراد زیادی را ترغیب کرده که گوشی آیفون فعلی‌شان را به پس از معرفی به آیفون 8 ارتقا دهند، یا بهتر است بگوییم که تحلیلگران بازار چنین تصوری از ماه‌های آینده‌ دارند. همین پیش‌بینی‌ها باعث شده سرمایه‌گذاران بیشتری طی ماه‌های اخیر به سمت اپل متمایل شوند و همین سبب شده که اپل بتواند یک رکورد بزرگ دیگر از خود به جای بگذارد. ارزش بازار اپل پس از انتشار گزارش عملکرد در سه ماهه اول سال 2017 از مرز 800 میلیارد دلار عبور کرده است و این برای اولین بار در تاریخ آمریکاست که ارزش یک شرکت در این کشور از چنین مرزی عبور می‌کند.

پیش از ارائه این گزارش سهام اپل اندکی سقوط داشت چون سرمایه‌گذاران شنیده‌ بودند که اپل در این سه ماهه تعداد آیفون کمتری نسبت به دوره مشابه سال گذشته فروخته است. با این حال پس از ارائه گزارش مشخص شد که با وجود فروش کمتر، سود اپل افزایش یافته و این به خاطر آن است که اپل اکنون محصولات گران‌تری تولید می‌کند. همه‌ی این‌ها باعث شد که ارزش هر سهم اپل امروز از مرز 153 دلار عبور کند، که افزایش بیش از 3 درصد نسبت به آغاز روز داشت، و این افزایش ارزش کلی شرکت کوپرتینویی را به بیش از 800 میلیارد دلار رساند.
 
 رکوردی تاریخی برای اپل: اولین شرکت آمریکایی با ارزش بیش از 800 میلیارد دلار

حال اپل از یک رکورد تاریخی عبور کرده و نکته جالب این‌ جاست که برگ برنده‌ی این شرکت هنوز رو نشده است. این شرکت چند ماه دیگر از آیفون 8 رونمایی خواهد کرد و اگر پیش‌بینی کارشناسان در مورد فروش بالای این محصول به حقیقت بپیوندد، به احتمال فراوان ارزش کلی اپل از مرز 1 تریلیون دلار عبور کند و تبدیل به اولین شرکت در تاریخ جهان خواهد شد که توانسته به چنین موفقیتی دست پیدا کند.

اما در این میان باز هم قدرت تحلیل یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا یعنی وارن بافت (Warren Buffett) به اثبات رسید. او کسی بود که سال‌ها از سرمایه‌گذاری در بازار محصولات الکترونیکی خودداری می‌کرد زیرا این بازار را «بی‌ثبات» می‌دانست. با این حال او سال گذشته یک میلیارد دلار در اپل سرمایه‌گذاری کرد و در کمتر از یک سال ارزش سرمایه‌اش حدود 50 درصد افزایش پیدا کرده است. بسیاری افزایش ارزش سهام اپل را با سرمایه‌گذاری این فرد نیز مرتبط می‌دانند. او پس از انتشار گزارش اخیر مالی اپل به تقدیر از آیفون پرداخته و گفته است که «شما نمی‌توانید در بازار گوشی‌های هوشمند مردم را ]مانند بازار وسایل خانگی[ با قیمت جذب کنید». او همچنین اضافه کرده است که «آیفون محصولی بسیار بسیار بسیار ارزشمند برای افرادی است که زندگیشان را در اطراف آن شکل داده‌اند».
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج