فولاد و خودروی ایران در حال پیوستن به بازار جهانی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۲۹۳۸۶
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
۹۱۷۴
روحانی:
رئیس جمهور گفت: علاوه بر حضور فعال پتروشیمی در بازار جهانی، در فولاد و خودورو نیز در آستانه پیوستن به بازار جهانی هستیم.
خبرگزاری مهر: رئیس جمهور گفت: علاوه بر حضور فعال پتروشیمی در بازار جهانی، در فولاد و خودورو نیز در آستانه پیوستن به بازار جهانی هستیم.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی گزارشی در دو بخش تجارت خارجی و بازرگانی داخلی، تجارت، دستاوردها، اقدامات و راهبردهای این حوزه را برای هیئت وزیران تشریح کرد.

رئیس جمهور با تشکر از اقدامات ارزنده ای که در حوزه تجارت انجام شده است، اظهار داشت: علاوه بر قدم های بزرگی که در افزایش تولید کشاورزی، نفت و گاز و جذب سرمایه و صادرات تولید داخلی برداشته شده است، پیوستن به بازارهای جهانی نیز با شتاب پیگیری می شود و علاوه بر حضور فعال پتروشیمی در بازار جهانی، در فولاد و خودورو نیز در آستانه پیوستن به بازار جهانی هستیم.

روحانی افزود: مثبت شدن تراز تجاری غیرنفتی در دو سال اخیر، تک رقمی شدن نرخ تورم، کاهش واردات و بهبود ترکیب آن از دستاوردهای مهمی است که بایستی در سال جاری نیز استمرار یابد.

رییس جمهور همچنین بر تقویت تولید و توسعه گردشگری برای توسعه اشتغال در کشور تأکید کرد.

تشریح گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در دو بخش تجارت و بازرگانی، دستاوردها، اقدامات و راهبردهای این حوزه در هیات دولت:

در گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مثبت شدن تراز ارزش و وزن صادرات طی سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ و افزایش مقاصد صادراتی به ۲۰ کشور به عنوان دستاوردهای صادرات کشور یاد شد.

افزایش سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع به ۸ درصد، افزایش سهم فروش و تجارت الکترونیکی، ایجاد ثبات و آرامش در بازار برای تأمین کالا و اصلاح و نوین‌سازی نظام توزیع، کاهش نرخ تورم تولیدکننده نسبت به تورم مصرف کننده و بهبود رتبه بین‌المللی ایران برای زیرساخت های تجاری از ۹۷ در سال ۲۰۱۴ به ۷۲ در سال ۲۰۱۶ به عنوان مهم ترین دستاوردهای این حوزه یاد شده است.

ایجاد ثبات در تصمیمات اقتصادی، لغو تعهد ارزی صادرکنندگان، احیای شورای عالی صادرات، کاهش تعداد طبقات از ۱۵ به ۸ با هدف شفاف‌سازی و جلوگیری از تخلفات احتمالی، وضع عوارض بر صادرات مواد خام، افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار، کاهش وثایق ورود موقت از ۲ برابر به معادل حقوق ورودی، سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی نزد بانک‌های عامل برای صادرات به میزان ۲ هزار میلیارد تومان در راستای سیاست‌های اعطای تسهیلات صادراتی طی سال ۱۳۹۵، اختصاص یک میلیارد دلار به منظور اعطای اعتبار خریدار یا فروشنده به کشورهای هدف صادراتی توسط صندوق توسعه ملی، تهیه، تصویب و ابلاغ بسته حمایت از صادرات در سال ۱۳۹۵ و پیش‌بینی منابع مورد نیاز و برقراری خط منظم دریایی با کشورهای شمالی و جنوبی با پرداخت یارانه به هزینه حمل از محل سود سهام از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه صادرات است.

در حوزه مدیریت واردات نیز اقداماتی از قبیل انجام اصلاحات تعرفه ای در راستای حمایت از تولید و مدیریت واردات، تبدیل حدود ۵۰ درصد ردیف‌های تعرفه‌ای از ارز مبادله‌ای به ارز صادراتی، اجرای قانون حداکثر استفاده از توان داخل، اجرا کردن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ساماندهی واردات کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای بادوام از طریق شناسنامه‌دار کردن نمایندگان رسمی و تجار انجام شده است.

در پایان این گزارش، پیشنهادهای وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت استمرار دستاوردها و بهبود وضعیت تجارت جهت بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصاد دولت ارجاع شد.

در ادامه جلسه، هیأت وزیران به منظور تمرکز بیشتر بر مسائل جوانان و کمک به شکوفایی استعداد آنان در حوزه­ های مختلف و هماهنگ­ سازی اقدامات دستگاه ­های مسئول در حوزه جوانان، گزارش سازمان اداری و استخدامی درخصوص لایحه تشکیل سازمان ملی جوانان را به شورای عالی اداری ارجاع داد تا پس از رسیدگی، به دولت ارایه کند.

هیأت وزیران در این جلسه همچنین کلیات پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان امور اداری و استخدامی کشور درخصوص اصلاح مقررات دهیاری­ ها متضمن ساز و کارهای لازم برای احتساب سنوات خدمت دهیاران برای استخدام در دستگاه ­های دولتی، شهرداری­ ها و تأمین اجتماعی و امنیت شغلی آنان را به تصویب رساند و مقرر شد ظرف مدت ۲ ماه جزئیات طرح توسط دستگاه ­های یاد شده به دولت ارایه شود.

مصوبات مربوط به برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرها اصلاح شد

هیات وزیران با هدف اجرای هرچه مطلوب‌تر برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها، تسهیلات اختصاص یافته از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کلان‌شهرها را از مبلغ ۲۲ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش داد.

همچنین خریداران مشمول طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی به منظور بهره‌مندی از تسهیلات بانکی، تا پایان سال ۱۳۹۶ از شمول آیین نامه رعایت شاخص های مالی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک های دولتی و نیز شرط عدم بدهی غیرجاری و چک برگشتی مستثنی شدند.

صدور مجوز برای امضای چندین توافقنامه همکاری

دولت به وزارت کشور اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا و امضای موقت موافقتنامه همکاریهای امنیتی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان اقدام کند.

این وزارتخانه همچنین مجاز است نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا و امضای موقت پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر اقدام نماید.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1396/02/20
بازار جهانی؟؟؟ خودروی ایران؟؟؟ ما؟؟؟ شما؟؟؟بهترین جک سال
United States
19:55 - 1396/02/20
خب به سلامتی قراره مردم جهان رو با پراید قافلگیر کنیم
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1396/02/21
بابا این پیر مرد یک چیزی گفت.شما جدی نگیرید. این بنده خدا 20 سال پیش بازنشسته شده ...بعضی مواقع هم حرفهایی که میزنه یادش میره از خبر نگارها میپرسه ...من چی گفتم... بنده خدا هنوز تو سی وپنج سال پیش گیر کرده ..تو ژیان و پیکان مدل 48 است.. اذیتش نکنید .گناه داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو