هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۱۹۳۵
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
۱۴۹۸۲
هندوستان، امارات، ترکیه و مالزی چهار کشور آسیایی هستند که ایرانی ها متقاضی تحصیل در خارج کشور معمولا آنها را در اولویت قرار می دهند. هند مقصدی کلاسیک است ولی شرایط زندگی در این کشور مشکل به نظر می رسد. تصویری که از هند در ذهن داریم، مربوط به فیلم های بالیوودی است.
روزنامه تماشاگران امروز - سیما محسنی: هندوستان، امارات، ترکیه و مالزی چهار کشور آسیایی هستند که ایرانی ها متقاضی تحصیل در خارج کشور معمولا آنها را در اولویت قرار می دهند. هند مقصدی کلاسیک است ولی شرایط زندگی در این کشور مشکل به نظر می رسد. تصویری که از هند در ذهن داریم، مربوط به فیلم های بالیوودی است.
 
چیزهایی هم که از این کشور شنیده ایم، ما را می ترساند اما فیلم «سلام بمبئی» می تواند به تنهایی نظرتان را درباره تحصیل در هندوستان تغییر دهد. امارات با توجه به پیشرفت های این شیخ نشین می تواند انتخاب جدیدی داشته باشد. هرچند اگر به زبان ترکی وارد باشید، احتمالا ترکیه چه از نظر فرهنگی، چه از نظر اقتصادی و اجتماعی برایتان بهتر است. در مقایسه با هند و امارات و ترکیه، مالزی باید ترسناک ترین انتخاب باشد.

هزینه های تحصیل در هندوستان

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 13 داشته باشند. اگر در رشته های علوم انسانی درس می خوانید، خرج دانشگاه سالانه بین 600 تا 800 دلار می شود و اگر هدفتان تحصیل در رشته های مهندسی و مدیریت باشد باید روی هزار تا دو هزار و 500 دلار حساب باز کنید. دانشگاه های هندوستان امکان گذراندن دوره های یک ترمه یا دو ترمه زبان قبل از شروع دانشگاه را فراهم می کنند.
 
 هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

متقاضیان رشته های پزشکی بهتر است دارای مدرک پیش دانشگاهی تجربی و معدل بالای 14 باشند. هزینه کل دوره تحصیل در رشته پزشکی در یک دانشگاه هندی 70 تا 80 هزار دلار است اما اگر دندانپزشکی بخوانید می توانید روی 45 هزار دلار و در رشته های داروسازی 35 تا 40 هزار دلار حساب باز کنید.

متقاضیان مقطع فوق لیسانس می توانند تحصیل خود را طی یک دوره دو ساله به پایان برسانند. متقاضی باید دارای مدرک لیسانس با معدل ترجیحی بالای 14 و نمره IELTS زبان حداقل 5 داشته باشد. هر چند می توان در دوره های آمادگی برای دانشگاه شرکت کرد. هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع برای رشته های علوم انسانی سالانه بین هزار تا هزار و 500 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت دو هزار تا چهار هزار دلار تخمین زده می شود.

متقاضیان مدرک دکترا نیز باید دارای مدرک فوق لیسانس با معدل بالای 15 و مدرک IELTS با نمره 6 باشند. طول دوره دکترا حدود سه تا چهار سال است و هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه برای رشته های علوم انسانی سه تا چهار هزار دلار و برای رشته های مهندسی پنج تا شش هزار دلار برآورد می شود. اخذ ویزای هند برای مقطع دکترا ممکن است تا یک سال زمان ببرد.

متقاضیان در هر سطح زبان می توانند در کالج های انگلیسی و کلاس های فشرده و معمولی در کشور هندوستان و در شهر دانشگاهی پونا ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل 90 هزار روپیه معادل حدودی هزار و 700 دلار آمریکا است و برای هزینه خوابگاه هم می توان روی همین مقدار پول سالانه حساب باز کرد. زمان آغاز به کار دانشگاه ها در هند، سپتامبر مصادف با شهریور ماه خودمان است اما می توانید روی ترم دی ماه یا ژانویه هم حساب باز کنید.

آخرین قیمت روپیه: 58 تومان
 


هزینه های تحصیل در امارات

تحصیل در دانشگاه های کشور امارات، هزینه های مختلفی طلب می کند که می توان برای هر ترم لیسانس آن را بالغ بر 10 تا 20 میلیون تومان دانست. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور امارات نیز به صورت میانگین بین 700 تا 900 دلار در ماه تخمین زده می شود که شامل هزینه مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی می شود که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در مقطع لیسانس است.
 
 هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

مقطع فوق لیسانس در کشور امارات در یک دوره دو ساله ارائه می شود و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور امارات پس از اتمام تحصیل خود مجوز حضور یک ساله در این کشور را می گیرند تا قادر باشند شغلی مناسب پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور امارات کنند. علاوه بر این دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور امارات اجازه دارند همراه داشته باشند که این همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود.

تمامی رشته های تحصیلی در کشور امارات به زبان انگلیسی و عربی ارائه می شود. هر فرد متقاضی برای ورود به دوره فوق لیسانس باید مدرک IELTS با نمره 6 تا 6.5 بگیرد اما می توانید پس از ورود به کشور امارات هم در کالج های زبان انگلیسی این کشور ثبت نام کرده و دوره های مخصوص را سپری کنید. این دوره ها معمولا سه ماه زمان می برد و با احتساب هزینه زندگی مبلغی بالغ بر 25 میلیون تومان هزینه روی دست تان می گذارد.

دانشگاه های کشور امارات به چند دسته تقسیم می شوند؛ به همین علت قیمت های متفاوتی برای دوره کارشناسی ارشد در این کشور وجود دارد. این هزینه به شکل کلی در طول یک سال حدود 10 تا 15 هزار دلار است.

  • آخرین قیمت درهم امارات: هزار و 36 تومان
  • آخرین قیمت دلار: سه هزار و 760 تومان
 


هزینه های تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی به طور متوسط بین هفت تا 14 هزار دلار در سال تخمین زده می شود اما اگر بخواهیم دقیق تر بشویم باید برای دوره زبان کالج 800 دلار در ماه، برای دوره پیش دانشگاهی 10 هزار دلار در سال، دوره کارشناسی 12 هزار دلار در سال و برای کارشناسی ارشد هفت هزار دلار در سال و در مقطع دکترا 7 هزار دلار در سال برآورد می شود.
 
 هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

در مالزی دانشجویان اجازه کار ندارند و باید کلیه هزینه های تحصیل و زندگی خود را از ایران تامین کنند. علاوه بر هزینه های تحصیل و خوابگاه، خرج خوراک، رفت و آمد، وسایل تحصیلی و تفریحات دانشجو حدود 400 دلار در ماه است.

  • آخرین قیمت رینگت مالزی: 875 تومان
  • آخرین قیمت دلار: 3 هزار و 760 تومان
 


هزینه های تحصیل در ترکیه

شهریه و هزینه های تحصیلی در ترکیه برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی ترکیه و همچنین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. کمترین و بیشترین میزان شهریه و هزینه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه از سوی شورای وزرا و با در نظر گرفتن نوع تحصیل، مدت زمان، نوع دانشگاه و با توجه به مقاطع و رشته های مختلف تعیین و اعلام می شود، سپس شورای دانشگاه نسبت به میزان دقیق شهریه در هر رشته تحصیلی تصمیم نهایی را می گیرد. از سوی دیگر میزان شهریه در دانشگاه های غیرانتفاعی ترکیه توسط هیات امنای همان دانشگاه مشخص می شود.

در مقطع کارشناسی دانشگاه هایی که زبان تدریس در آنها ترکی استانبولی است شهریه شان حدود 240 تا 750 دلار آمریکا است اما شهریه دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند بین 450 تا هزار و 500 دلار آمریکا برآورد می شود.

در رشته های کارشناسی ارشد ترکیه هم زبان نقش مهمی دارد. آنهایی که ترکی استانبولی تدریس می کنند از دانشجویان کارشناسی ارشد 300 تا 600 دلار آمریکا شهریه ترم می گیرند اما اگر بخواهید حتما در دانشگاهی درس بخوانید که دانشجویان و استادی در آن انگلیسی صحبت می کنند باید هر ترم 600 تا 900 دلار آمریکا پول بدهید.
 
 هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

همچنین آزمون های YOS و SAT در آزمون ورودی یا کنکور جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به حساب می آیند. آزمون YOS فراگیرتر است و دانشگاه های بیشتری نتیجه این آزمون را ملاک عمل قرار می دهند. مواد امتحانی آزمون YOS شامل سوالاتی از دروس ریاضی، هوش و هندسه است که به دو زبان ترکی و انگلیسی در یک یا دو دفترچه ارائه می شوند و دانش متوسط زبان انگلیسی یا ترکی برای پاسخ به سوالات کافی است.

بخش دوم سوالات براساس سنجش دانش زبان ترکی داوطلبان انجام می شود که نتیجه این بخش به صورت نمره A, B و C تعیین می شود. نتیجه قسمت دوم آزمون زمانی دارای اهمیت است که دانشجو بخواهد به زبان ترکی ادامه تحصیل بدهد. به طور معمول زمان ثبت نام آزمون YOS ترکیه در فروردین ماه هر سال است و آزمون دانشگاه های مختلف در بازه زمانی ماه های اردیبهشت تا تیر برگزار می شوند. جواب نهایی آزمون از دو هفته تا دو ماه بعد از هر آزمون اعلام می شود.

آزمون SAT آزمونی است به زبان انگلیسی که از دروس ریاضی، درک مطلب و نگارش متشکل است که هر قسمت دارای حداکثر 800 نمره است. معمولا این آزمون را دانشگاه هایی برگزار می کنند که شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی را دارند. سطح دشواری این آزمون از آزمون YOS بیشتر است. برخی دانشگاه های ترکیه همانند دانشگاه حجت تپه در آنکارا نتیجه این آزمون را ملاک ثبت نام دانشجویان قرار می دهند. این آزمون چهار بار در سال در کشور ترکیه برگزار می شود.

وجود حداقل 17 دانشگاه مورد تایید مطلق وزارت بهداشت ایران در این کشور از جاذبه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه است. در عین حال افرادی که از دانشگاه های برتر ترکیه فارغ التحصیل می شوند اجازه طبابت بین المللی را کسب می کنند که این خود مزیتی بزرگ است.

به طور متوسط هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و در دانشگاه های دولتی این کشور به طور میانگین هزار تا دو هزار دلار به صورت سالانه است. هر چند شهریه دانشگاه های خصوصی پزشکی و دندان پزشکی ترکیه متفاوت است و به حدود 20 هزار دلار در سال هم می رسد.

به طور کلی می توان گفت هزینه های یک زندگی معمول در کشور ترکیه برای یک دانشجو 400 تا 500 دلار است.

  • آخرین قیمت لیر ترکیه: یک هزار و 80 تومان
  • آخرین قیمت دلار: سه هزار و 760 تومان
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1396/02/29
عالی بود شرایط ورود رو هم میگین یعنی من اگه اینجا پزشکی قبول بشم میتونم بر حسب رتبه اینجام برم تو یه دانشگاه های مثلا ترکیه بخونم؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1396/02/30
سلام عزیزم نه اگه اینجا هم قبول بشی باید برای ورود به دانشگاه های پزشکی ترکیه آزمون یوس رو بدی البته اگه میانگین معدلت بیشتر از هجده باسه هم میتونی بدون آزمون بری و هزینه تحصیل در رشته دندان و پزشکی سالی حداکثر ده میلیونه و حداقل دومیلیون و پونصد....و کارت طبابت بین المللی میدن و مدرکشون در همه ی کشورهای اروپایی و آمریکا قابل قبوله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آف دکور _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر