یک سوم بزرگسالان ناراحتی‌ روانی دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۲۰۵
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۸
۳۶۶۸
معاون وزیر رفاه:
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نگاه درستی از حمایت خانواده‌های آسیب پذیر در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: نگاهمان در کشور به این خانواده‌ها پرداخت مستمری است و هر زمان که می‌گوییم خانواده‌های آسیب پذیر را تحت پوشش قرار دهید، سازمان‌های مربوطه می‌گویند که اعتبار نداریم.
خبرگزاری ایسنا: معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نگاه درستی از حمایت خانواده‌های آسیب پذیر در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: نگاهمان در کشور به این خانواده‌ها پرداخت مستمری است و هر زمان که می‌گوییم خانواده‌های آسیب پذیر را تحت پوشش قرار دهید، سازمان‌های مربوطه می‌گویند که اعتبار نداریم.

مجتبی اعلایی در همایش "مددکاری اجتماعی و نشاط اجتماعی" که امروز برگزار شد، عنوان کرد: به اندازه اعتبار خدمات مورد نیاز زندگی را به خانواده‌های آسیب پذیر ارائه می‌دهیم در حالی که باید نقش مددکاری اجتماعی گسترش یابد و خانواده‌های آسیب پذیر را رشد دهیم تا به لایه‌های بالاتری که در طرح لایه بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، دست یابند.

وی افزود: در این طرح فرد آسیب پذیر با بیمه کردن خود و تحت پوشش درآمدن در بیمه تامین اجتماعی می‌تواند شرایط مطلوبی را برای خود ایجاد کند.

به گفته وی، نگاه مددکاری در دستگاه‌های کشور مفقود است و باید به مددکاری به عنوان حلقه‌ای میان خانواده محروم و ارائه خدمات به آنها توجه شود تا بتوانیم با افزایش نقش مددکاری در حوزه حمایتی شرایط مطلوبی را رقم زنیم.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نباید مددکار اجتماعی به کارمند حوزه حمایتی تبدیل شود، بیان کرد: باید با توجه به سیستم غیردولتی، مددکار اجتماعی به کار گرفته شود تا رخت محرومیت را بربندیم تا جامعه‌ای شاداب و بانشاط داشته باشیم.

اعلایی با اشاره به اینکه جامعه امروزی با دردهایی دست و پنجه نرم می‌کند، خاطر نشان کرد: "اضطراب" یکی از مهمترین مشکلات انسان معاصر است و باید عصر جدید را به عنوان عصر اضطراب نیز نامگذاری کنیم.

وی ادامه داد: زندگی ماشینی، خانه‌ها و محیط اطراف مجموعا ما را گرفتار چنین عارضه‌ای می‌کند که تاثیرات زیادی در سلامت جسمی و روانی دارد.

به گفته اعلایی، در یک پژوهش عام به این نتیجه دست یافتند که یک سوم بزرگسالان دارای ناراحتی‌های عصبی و بعضا روانی هستند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از بیماریهای عصر جدید را "استرس" عنوان کرد و گفت:‌ این بیماری نیز زاییده تمدن است و باید از آن به عنوان بیماری تمدن یاد کرد، چرا که هرچه متمدن می‌شویم این بیماری نیز در انسان شایع می‌شود.

وی افزود: استرس، فشار قلب، بزرگی غیر متعارف دریچه قلب و حتی مرگ ناگهانی از آثار چنین بیماریهایی است.

اعلایی در مورد اینکه چگونه بشر امروزی می‌تواند این بیماریها را درمان کند؟ اظهار کرد: در کنار این بیماریها باید به بحث شادابی و نشاط توجه شود، چرا که این مقوله نقش موثری در سلامت جسمی و روانی دارد و بنا بر تحقیقات به این نتیجه رسیده‌ایم که توانایی انسان‌های شاد 2 برابر انسان‌های ناشاد است.

کدام کشورها شادترند

اعلایی در ادامه گفت:‌ طبق مطالعات انجام شده مشخص شد 10 کشور بزرگ از سایر کشورها شادتر هستند که دانمارک، هلند، نروژ و غیره جزو این کشورها هستند.

وی ادامه داد:‌ در این کشورها به میزانی که شادابی وجود دارد رضایت مندی نیز موجود است و این موضوع نشان می‌دهد که رضایت مندی با شادابی در تناسب است.

اعلایی به پژوهشی که در زمینه مشخص شدن عوامل شادابی و شادکامی وجود دارد اشاره کرد و گفت:‌ این پژوهش به نظریه شادکامی پایدار معروف شده است و جزو اصلی ترین نظریات در این زمینه است.

وی در مورد این پژوهش خاطر نشان کرد: سه عامل اصلی در این نظریه برای شادابی و نشاط وجود دارد که عوامل ژنتیکی با فراوانی 50 درصد اصلی‌ترین عامل برای نشاط و شادابی است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کمترین عامل در ایجاد شادابی و نشاط عوامل خلاف تصورات عامه، عوامل محیط زندگی، اقتصادی، عوامل معیشتی و سن است که 10 درصد عوامل شادابی و نشاط را شامل می‌شود.

به گفته وی، 40 درصد عوامل باقی مانده نیز به عوامل مرتبط با فعالیت‌های ارادی و هدفمند مربوط می‌شود و اینها فعالیتهایی هستند که انسان برای رسیدن به مقصدی مشخص به صورت ارادی دنبال می‌کند که نتیجه آن حضور در عرصه‌های خدمت و خیر رسانی به دیگران است.

اعلایی افزود: هر کسی که در عرصه خدمت و خیررسانی فعالیت داشته باشد خود به خود به نشاط و شادابی پایدار می‌رسد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در احکام دینی ما نیز به خدمت رسانی به دیگران تاکید شده است، بیان کرد: اصولا احکام اجتماعی ما عمدتا برای شاداب نگه داشتن جامعه است و همین حکم امر به معروف و نهی از منکر از جمله این احکام است.

اعلایی با بیان اینکه تجلی و تصور درستی از امر به معروف و نهی از منکر در کشور وجود ندارد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی توجه به دیگران و مسئولیت پذیری که باید در جامعه به آن توجه داشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مددکاری قبل از اینکه یک کار حرفه‌ای باشد، یک فعالیت متعهدانه و مسئولیت پذیرانه است، گفت: با رعایت این موضوع مددکاران می‌توانند تاثیر بیشتری بر جامعه داشته باشند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1392/03/06
اره راست میگی با بی پولی بی خانه ای وفقر باید هم به این وضع باشند
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1392/03/07
کمبود روانی نداشتیم که پیدا کردیم.یک خورده دیگه قیمت ها بره بالا سه سوم روانی میشن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر