بررسی دستور جنجالی ترامپ در دادگاه استیناف
۵۳۲۳۳۷
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
۴۶۳۸
تا ساعاتی دیگر انجام می‎شود
دستور ضد مهاجرتی ترامپ در راستای منع ورود مهاجران از 6 کشور مسلمان به آمریکا روز دوشنبه در دادگاه استیناف این کشور بررسی می‌شود.
خبرگزاری میزان: دستور ضد مهاجرتی ترامپ در راستای منع ورود مهاجران از 6 کشور مسلمان به آمریکا روز دوشنبه در دادگاه استیناف این کشور بررسی می‌شود.

این دومین مرتبه در طول هفته گذشته است که فرمان ضد مهاجرتی جدید ترامپ در دادگاه استیناف آمریکا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شعبه نهم دادگاه استیناف که متشکل از سه قاضی منصوب شده به وسیله رؤسای جمهور دموکرات است، دستور ضد مهاجرت ترامپ را بررسی می‌کند.

این دستور دومین اقدام ترامپ در راستای جلوگیری از ورود مهاجران از 6 کشور با اکثریت مسلمان به آمریکاست و دستور نخست وی که در تاریخ 27 ژانویه سال جاری امضا شده بود از سوی «جیمز روبارت» قاضی فدرال دادگاه واشنگتن لغو شد.

دونالد ترامپ دستور دوم را با هدف برداشته شدن موانع قانونی در برابر اجرای آن امضا کرد اما این دستور نیز از سوی «دریک واتسون» قاضی فدرال دادگاه هاوایی به حالت تعلیق درآمده است.

8 ماه می نیز چندین قاضی فدرال از «ریچموند» ایالت ویرجینیا، «سیاتل» و واشنگتن که اکثر آنها پیش از این از سوی رئیس جمهور‌های دموکرات انتخاب شده‌اند، دفاعیات وکلای دولت ترامپ در دفاع از دستور ضد مهاجرت اصلاح شده ترامپ را شنیدند.

روز پنجشنبه 30 مارس «دریک واتسون» قاضی فدرال ایالت هاوایی حکم تعلیق دستور ضد مهاجرتی جدید ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مهاجران از 6 کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا را به طور نامحدود تعلیق کرد.

دریک واتسون پیش از این حکم نیز در دادخواستی که در دادگاه هاوایی در اعتراض به دستور ضد مهاجرتی جدید ترامپ ثبت شده بود، این دستور را به چالش کشید و اعلام کرد که این دستور با قانون اساسی آمریکا در راستای منع تبعیض مذهبی در تضاد است.

در پی صدور این حکم وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که در برابر حکم تعلیق نامحدود دستور مهاجرتی ترامپ از سوی قاضی فدرال ایالت هاوایی درخواست تجدید نظر می‌کند.


مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج