فرازی: بهانه‌های داخلی و خارجی از بین می‌رود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۳۳۴۸
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
۲۳۷۷
پاسخ علی اکبر فرازی معاول سابق امور بین الملل اتاق بازرگانی تهران و سفیر سابق مجارستان، به این سوال که مشارکت بالا در انتخابات چه تاثیری بر امنیت ملی و امنیت منطقه ای دارد؟
خبرآنلاین:  پاسخ علی اکبر فرازی معاول سابق امور بین الملل اتاق بازرگانی تهران و سفیر سابق مجارستان، به این سوال که مشارکت بالا در انتخابات چه تاثیری بر امنیت ملی و امنیت منطقه ای دارد؟

پایه های اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران بر چند محور استوار است. اصلی تری محور نظام کشور ما که در تعریف کلی آن قرار می گیرد اتکا به آرای مردم و رای مستقیم و غیر مستقیم است که بر شکل گیری ساختار حکومت تاثیر گذار است . 
 
بنابراین رای مردم همیشه سرنوشت ساز بوده است. به همین دلیل از ابتدای پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران، تاکید بنیانگذار انقلاب و مقامات تراز اول کشورمان  بر اصل مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خودشان بوده است. بدیهی است مردمی که بعد از سال های طولانی که برای ان ها تصمیم گیری می شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این حق به خودشان داده شد تا انتخاب کنند ، از این حق به طرز شایسته ای استفاده کرده اند. البته افت هایی هم بر سر راه بوده که خیلی گذرا عرض کنم : عده ای فکر می کردند که با رای دادن و مشارکت چیزی عوض نخواهد شد، این یکی از افت هایی است که همیشه وجود داشته است و این عده هم خودشان را  از حق تعیین سرنوشتشان محروم می کردند و هم دیگرانی که تحت تاثیر القائات ان ها قرار می گرفتند.
 
اما با گذشت زمان بر ان عده ثابت شد که این بدترین نوع تحلیل است و این تحلیل ریشه در سوتفاهمات تاریخی دارد، هیچ راهی برای بستن رستگاری ملت نیست، مگر اینکه از پای صندوق های رای بگذرد. بنابراین حضور مردم در پای صندوق های رای، حضوری تعیین کننده است و من امیدوارم که 29 اردیبهشت مشارکت بالا را داشته باشیم به چند دلیل:

مهمترین دلیلش در ارتباط با امنیت ملی ما است و آن هم اینکه طبیعتا ما بدون اینکه بخواهیم دشمن هراسی راه بیندازیم باید با نگاهی واقع بینانه باید بگوییم که نظام ما نظامی است که  در اطراف خود و محیط جهانی و جامعه بین الملل، مخالفین زیادی دارد و بزرگترین بهانه ای که مخالفین می توانند  برای از بین بردن و به انزوا کشاندن ایران داشته باشند، بحث عدم مشارکت مردم است.

اما با مشارکت مردم این بهانه از آن ها گرفته خواهد شد. از ان مهمتر مشارکت مردم مقدمه ای می شود برای اینکه مسولین با رای مردم سکان دولت را به دست بگیرند و طبیعتا مطالبات مردم را پیگیری کنند، طبیعی است که خواسته مردم مبتنی بر رفتار ارام و زندگی در صلح  است که قطعا مسولین باید پاسخ مثبت دهند.

اطراف کشور ما در منطقه  پر تشنج است که به لطف حضور مردم پایه های امنیتی ما به حدی است که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که توان بالای امنیتی را دارا است و با ارامش کامل مردم به زندگی خود ادامه می دهند، مردم اگر این ارامش را می خواهند و خواستار ثبات ان باشند قطعا باید پای صندوق های رای بروند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر