سخنان آیت الله مصباح و جلیلی پس از دیدار
۵۳۳۷۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۹
۲۹۳۴
بعد از دیدار سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با آیت‌الله مصباح یزدی عضو شورای فقاهتی جبهه پایداری در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در قم، این دو در جمع خبرنگاران، به تشریح این جلسه پرداختند.
ایسنا: بعد از دیدار سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با آیت‌الله مصباح یزدی عضو شورای فقاهتی جبهه پایداری در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در قم، این دو در جمع خبرنگاران، به تشریح این جلسه پرداختند.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: خدای متعال را سپاسگزارم که توفیق داد در سایه رهبری و رهنمودهای امام راحل (ره) و جانشین شایسته ایشان مقام معظم رهبری، جامعه ما به سمت و سویی حرکت کند که امروز گفتمان عمومی جامعه گفتمان انقلاب اسلامی و احیای ارزش‌های اسلامی است.

رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: از نعمت‌های بزرگ خداوند این است که در این عصر کسانی که شایسته تصدی پست‌های مهم کشور هستند حضور دارند و الحمدلله تعداد آن‌ها زیاد است و هرکدام ویژگی‌هایی دارند که قابل تحسین است.

وی افزود: وظیفه ما این است که در میان این عزیزان اصلح را بشناسیم و دوستان ما تلاش‌هایی در این ارتباط انجام داده‌اند و در تشخیص اصلح معیاری که بیشتر از همه مورد توجه بود احیای ارزش‌های اسلامی بود؛ گرچه ممکن است افراد دیگری به معیارهای دیگری توجه می‌کردند ولی توجه دوستان ما بیشتر بر روی این جنبه بود.

مصباح یزدی اضافه کرد: بعد از انصراف لنکرانی، دوستان ما به اتفاق آرا تشخیص دادند که فرد اصلح، جناب آقای دکتر جلیلی هستند که از امتیازات و ویژگی‌های خوبی برخوردارند و امید ما این است که احیای ارزش‌های اسلامی به دست ایشان صورت بگیرد و بهترین یار برای رهبری باشد. وظیفه ما این است که هر کدام به نحوی به فراخور حال و وظایفی که بر عهده داریم به نظام اسلامی خدمت کنیم و در این مسیر حرکت و به آقای جلیلی در راستای تحقق این اهداف کمک کنیم.

وی در ادامه صحبتهای خود گفت: امیدوارم سایه مقام معظم رهبری مستدام باشد. امیدوارم بتوانیم از افرادی چون آقای جلیلی استفاده کنیم و قدم‌های استواری در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیشبرد این اهداف برداریم.

به گزارش ایسنا، در این دیدار همچنین جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با ابراز خرسندی از دیدار با مصباح یزدی گفت: توفیق بزرگی بود که امروز خدمت حضرت آیت‌الله مصباح یزدی شرفیاب شدیم. ایشان ستاره درخشان انقلاب اسلامی هستند و وجود ایشان موجب خیر و برکت برای انقلاب و نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: خوشحال هستیم در مسیر انقلاب اسلامی و مسیری که رهبر معظم انقلاب علمدار آن هستند ظرفیت بزرگی چون علامه مصباح یزدی در این مسیر نورافشانی می‌کنند.

جلیلی ادامه داد: باور داریم که گفتمان انقلاب اسلامی که یک گفتمان مبتنی بر اسلام ناب است، یک حیات جدید را برای کشور به ارمغان آورده است و ان‌شاءالله در مسیری که انقلاب اسلامی طی می‌کند، این گفتمان به برکت روحانیت و فقاهت بتواند راه خود را هرچه بهتر ادامه دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: باور دارم آنچه که می‌تواند پیشرفت و تعالی دنیا و آخرت را برای ملت ما به ارمغان آورد، تکیه بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و مبانی اسلام ناب است و باید از ظرفیت‌های حوزه علمیه، مرجعیت و فقاهت و آنچه که در راستای این گفتمان است در سایه ولایت فقیه استفاده کنیم و این مسیر را ادامه دهیم.

جلیلی در پایان گفت: اعتقاد دارم که فارغ از نتیجه این انتخابات، باید همه تلاش کنیم که این گفتمان با قوت و آنطور که مورد رضای خداست ترویج پیدا کند و هرکدام از ما به سهم خود به وظیفه‌ای که در این رابطه داریم عمل کنیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج