پاسخ وزیر کشور به نامه رحیمیان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۳۴۲۴۲
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
۱۰۰۳۰
وزیر کشور با صدور نامه‌ای، به موارد مطرح شده در نامه حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان که روز گذشته به طور علنی در برخی رسانه‌ها منتشر شد،‌ پاسخ داد.
خبرگزاری ایسنا: وزیر کشور با صدور نامه‌ای، به موارد مطرح شده در نامه حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان که روز گذشته به طور علنی در برخی رسانه‌ها منتشر شد،‌ پاسخ داد.

متن کامل نامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان به این شرح است:

«بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان

با سلام و تحیت

 نظر به نامه روز گذشته جنابعالی که البته در برخی رسانه‌های خاص از محتوای آن مطلع شدم، ضمن تشکر از حُسن نیت آن برادر بزرگوار و با یادآوری آموزه اسلامی مسؤولیت در قبال همه اقوال و افعال هر یک از افراد جامعه اسلامی، علی الخصوص متنفذین و مؤثرین در محیط عمومی، نکات ذیل را یادآوری می‌کنم:

۱.  رویکرد وزارت کشور در دولت یازدهم تعامل متوازن با همه جریان های سیاسی رسمی و قانونی کشور و اعتدال؛ به مثابه روش در تصمیم گیری ها و اقدامات از جمله در انتصاب مدیران سیاسی در سطح کشور بوده است. به تبع این رویکرد؛ استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها در مجموع و در کلیت برنامه ها و اقدامات، همین رویکرد متعادل و متوازن و مهمترین ویژگی آن یعنی؛ ‌قانونگرائی را در مجموعه اقدامات از جمله در عرصه انتخابات دنبال کرده اند که در انتخابات گذشته مجالس شورای اسلامی وخبرگان رهبری؛ آثار و نتایج این رویکرد در برگزاری امن، سالم، قانونمند و بدور از هرگونه جنجال و حاشیه انتخابات تجربه شده است.

۲.  در انتخابات جاری؛‌ یعنی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وپنجمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز، که از ماه ها قبل مقدمات برگزاری آن در وزارت کشور و سطوح مختلف مدیریت سیاسی در سراسر کشور در حال تدارک بوده، همین رویکرد متعادل و متوازن با التزام به مرّ قانون، به عنوان مبنای اصلی حرکت وزارت کشور دنبال شده است و به طور مستمر، مجموعه عملکرد بیش از ۵۰ هزار مدیر صفی وزارت کشور در مدیریت های سیاسی و شهری در محدوده بضاعت های موجود مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته و بحمد ا... اطمینان کافی از صحت عملکرد کلیت مجموعه از بالاترین سطوح تا اعماق بخش ها و روستاهای کشور حاصل شده و البته با معدود موارد بروز اشکال، قصور و یا احیاناً تقصیر و تخلف هم، برابر قانون برخورد شده است.

۳.  چهار موضوع مطرح شده در نامه جنابعالی، که احتمالاً در نتیجه وصول اطلاعات غلط  و یا اعتماد به اخبار کذب برخی رسانه های خاص که از قضا بیشترین حجم تخلفات انتخاباتی را رقم زده اند، مورد توجه واقع شده است، پیش از این از سوی مراجع ذیربط پاسخ داده شده و از نظر وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات فاقد هرگونه اثر گذاری در روند انتخابات تشخیص داده شده است، لکن به احترام جنابعالی به اجمال به مواردی از آن اشاره می‌کنم.

۴.  در خصوص شبهه اختصاص وام به دهیاران که نوعاً‌ از جمله اقشار تلاشگر و مؤثر و در عین حال نابرخوردار از پرداخت های کافی هستند، جنابعالی را به ۳ نکته توجه می دهم؛ اولاً‌ دهیاران پرسنل وزارت کشور یا استانداری نیستند. ثانیاً‌ در طول ۲ سال گذشته از طریق تعامل سازمان هماهنگی دهیاری ها در استان ها و یک بانک (پست بانک)،‌ زمینه ای فراهم شده که این گروه از افراد پرتلاش و زحمتکش برای رفع بخشی از مشکلات خود با استفاده از منابع آن بانک از تسهیلات بانکی برخوردار شوند. ثالثاً هیچ رخداد تازه ای در این عرصه واقع نشده و بخشی از دهیاران در طول سال ها و ماه های گذشته موفق به دریافت وام خود از پست بانک شده و بقیه نیز بمرور با تکمیل مدارک، وام خود را دریافت خواهند کرد. اکنون از جنابعالی سؤال می کنم؛‌ آیا در آستانه انتخابات، می توان؛‌ استمرار خدمات صدها مجموعه خدماتی و اجرائی را با طرح چنین شائبه های غیر واقعی به تعلیق درآورد؟‌

۵.  منطق فوق الذکر در خصوص ۲ مورد دیگر نامه جنابعالی نیز صادق است. بر خلاف برخی بکارگیری های غیر منضبط که در گذشته ها رخ داده است، روند استخدام در دستگاه های اجرائی و یا دستگاه های عمومی مرتبط، در سال های اخیر، تحت انضباط کامل و با اعمال دقیق مبانی قانونی دنبال شده و هیچ اتفاق تازه ای در این عرصه خارج از زمانبندی های قانونی از پیش معین و اعلام شده رخ نداده است.

۶.  اما در موضوع رسیدگی تدریجی به اعتراض افرادی که از فهرست مشمولان دریافت یارانه حذف شده اند، ضمن ارجاع جنابعالی به توضیحات مستدل مسؤولان مرتبط، یادآوری می کنم که اقدام مورد اعتراض جنابعالی، برای پرهیز از بروز هرگونه شبهه در افکار عمومی قبل ا‍‌ز آنکه محقق شود، متوقف و بلکه منتفی شده و خبر این توقف منتشر شده است.

۷.  در خصوص نکته آخر نامه جنابعالی ناظر بر حضور یکی از فرمانداران و یا یکی از دهیاران در یک روستا با جهت گیری انتخاباتی، دستور دادم، موضوع بررسی و چنانچه قصور یا تقصیری واقع شده باشد، برابر قانون برخورد شود. لکن در حیرتم که شخصیت محترم، مطلع و پرسابقه ای چون جنابعالی چگونه برخی از تخلفات بزرگ انتخاباتی را که با کمال تأسف از سوی برخی از همراهانتان در تشکل سیاسی که مسؤولیت آن را به عهده دارید انجام شده است،‌ از قبیل استفاده کاملاً یکجانبه ‌و تبلیغاتی و البته غیر قانونی و غیر اخلاقی از رسانه های پرمخاطبِ برخوردار از بیت المال را رها کرده و بلکه با سکوتتان تأیید کرده اید،‌ لکن یک موضوع ساده و بلکه کم اهمیت مثل حضور جانبدارانه یک دهدار در یک روستای استان قزوین را که صحت و سقم آن حتی بر شخص جنابعالی هنوز اثبات نشده و قانوناً و اخلاقاً شایسته بود از طرق اداری پیگیری شود، علی رئوس الاشهاد دنبال می فرمائید؟!

از خداوند بزرگ توفیقات روزافزون همه خدمتگزاران اسلام  و طول عمر با عزت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را مسألت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله

عبدالرضا رحمانی فضلی»
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/02/28
دوستان
از کسانی که داعیه خادمی امام رضا(ع)را دارند و کنسرتهای افرادی چون سالار عقیلی و همایون شجریان و... را لغو کردند به بهانه اینکه مشهد جای زیارت است و نه رقص و پابکوبی لکن از انطرف برای جذب جوانان اگاه کشور از ملعبه تابلویی چون امیر تتلو استفاده میکنند.
تناقضهایی اینچنین دور از ذهن نیست...
با روحانی تا ۱۴۰۰
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1396/02/28
بند 6_ اصل مطلب را جواب بده چرا یارانه افراد را 15ماه ندادید حالا یکدفعه همه را میخواید بدید شما دیگه استفاده تبلیغاتی کردید از این موضوع ،دیگه چی را متوقف کردید
چرا حقوق فرهنگیان فقط و فقط این ماه باید چند روز زودتر واریز شود ؟
ماهیت قضیه همان سیب زمینی های احمدی نژاده و بس فقط رنگ و بوش فرق میکنه دولتمردان عوامفریب
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1396/02/29
تخلفات در این دولت بسبار زیاد وغیرقابل قبول است که برای جواب فقط با کلمات بازی می کنید.
Iran, Islamic Republic of
05:04 - 1396/02/29
جناح اصولگرا و تخلف؟! مگه میشه؟ مگه داریم ؟از آقای رحیمیان توقع نبود!
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/02/29
به نظر می رسد ، احیانا اگر کسی غیر از آقای روحانی رییس جمهور شود ، ایران گلستان نخواهد شد . زهی خیال باطل !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر