زنده از فیسبوک با وودی آلن!
۵۳۵۶۷۸
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
۲۱۰۹
وودی آلن، فیلمساز افسانه‌ای که به تازگی فرآیند تولید فیلم تازه خود به نام چرخ و فلک را به پایان رسانده، به تازگی یک مصاحبه زنده و آنلاین را در فیسبوک انجام داده است.
وب سایت مجله دنیای تصویر: وودی آلن، فیلمساز افسانه‌ای که به تازگی فرآیند تولید فیلم تازه خود به نام چرخ و فلک را به پایان رسانده، به تازگی یک مصاحبه زنده و آنلاین را در فیسبوک انجام داده است. رابرت وید وظیفه اجرای این برنامه را برعهده داشت. وید پیش‌تر یک مستند به نام وودی آلن: یک مستند را کارگردانی کرده بود. به همین دلیل قابل پیش‌بینی بود که با یک مصاحبه دقیق و جامع طرف خواهیم بود.
 
زنده از فیسبوک با وودی آلن!

در این مصاحبه یک ساعته، آلن درباره همه چیز صحبت کرد. از چرخ و فلک با بازی جاستین تیمبرلیک و کیت وینسلت گرفته تا بحث درباره این مساله که در طول این سال‌ها، توزیع کنندگان فیلم‌هایش تا چه حد در کارهای او مداخله کرده اند، مساله ای که خیلی از فیلمسازان مستقل با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آلن معتقد است بازاریابی،  تبلیغات و توزیع بسیاری از فیلم‌هایش به شکل درستی انجام نشده است.

او در ادامه می‌گوید: «همیشه همین طور است. به من می‌گویند فیلم تو را در تابستان پخش می‌کنیم چون با فیلم‌های بزرگی که اکران می‌شود فرق دارد، یا آن را بهتر است در جشن عید پاک پخش کنیم. همیشه اتفاقی می‌افتد و در موقع اکران با کم‌ترین میزان فروش مواجه می‌شویم و مشکلات مالی بر سر راهمان قرار می‌گیرند.»

او به شوخی می‌گوید که توزیع کنندگان آثارش جلساتی مخفیانه برگزار می‌کنند و با افسون‌گری، راهی عالی برای به حداقل رساندن میزان فروش فیلم را پیدا می‌کنند.

آلن سپس درباره چرخ و فلک و نحوه شکل‌گیری آن صحبت می‌کند. فیلم در دهه ۵۰ و در جزیره تفریحی کنی رخ می‌دهد. او درباره تجربه عالی همکاری با استودیو آمازون صحبت می‌کند. این که این شرکت با سرمایه چند میلیاردی خود، خیلی راحت برای فیلم هزینه کرده است و برای شخصی مثل او که همیشه با بودجه‌های کم سروکار داشته است، این فیلم  و این آزادی باعث افزایش خلاقیت کارش شده است.

او درباره این شرکت می‌گوید: «آدم‌هایی که آن‌جا هستند کیفیت کار من را درک می‌کنند. آنها از فیلم‌های من خوششان می‌آید. هرکسی این گونه نیست. بنابراین مشکلی با من نداشتند و با خوشحالی سرمایه لازم را در اختیار من گذاشتند تا هرکاری دوست دارم انجام دهم. به این امید که من هم یک فیلم خوب به آنها بدهم.»

این تنها خلاصه ای از این مصاحبه کامل و عمیق بود که بخش‌هایی مهم از مسیر کاری درخشان این نویسنده/ کارگردان موفق را برای طرفدارانش آشکار می‌کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج