هاشمی: برخی نهادها بیماری تولید می کنند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۳۷۴۵۹
۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۹
۴۰۹۴
وزیربهداشت گفت: نباید تعدادی از نهادها بیماری تولید کنند و فقط یک وزارتخانه با بیماریها مبارزه کند و حتی بخواهد از بیماری‌ها پیشگیری کند،بنابراین تمام وزارتخانه‌ها باید رویکرد سلامت محور داشته و برای طرح‌های کلان و ملی، پیوست سلامت داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم: سیدحسن هاشمی - وزیربهداشت در حاشیه دومین روز اجلاس مجمع جهانی بهداشت در ژنو اظهار داشت: مهم ترین پیشنهادی که در اجلاس داشتیم، این بود که نباید نظام سلامتی داشته باشیم  که به عنوان یک جزیره در کنار سایر واحدهای اجرایی کشور باشد بلکه باید اهمیت به سلامت را در تمام دستگاه‌های اجرایی نهادینه کنیم به نحوی که  تمام وزارتخانه‌ها رویکرد سلامت محور داشته یا به عبارتی برای طرحهای کلان و ملی پیوست سلامت وجود داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه این اقدام در ایران انجام شده است افزود: درحال حاضر شورای عالی سلامت و امنیت غذا به ریاست رییس جمهور و با حضور 9 عضو کابینه برگزار می شود که تصمیمات مهمی در موضوعاتی مانند کاهش نمک، ترافیک، اسیدهای چرب، مواد افزودنی، و سلامت روان تصویب می کند.

وزیر بهداشت  افزود: در طول سه سال گذشته تفاهم نامه‌های دوجانبه ای بین وزارت بهداشت و وزارتخانه‌های دیگر منعقد شده و در حال حاضر وزارتخانه‌هایی مانند جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نفت، با رویکرد سلامت محور عمل می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه توصیه ما ایجاد یک نظام سلامت مقاوم و همگانی سازی آن در دستگاه‌های مختلف است، عنوان کرد: مانند مقوله خودمراقبتی که به مردم توصیه می‌شود، حکومت‌ها نیز باید خودمراقبتی را در تمام تصمیمات خود داشته باشند یعنی دستگاه‌های اجرایی هم آن را رعایت کنند  تا در سال‌های آینده با موجی از بیماری‌ها مواجه نشویم.

وزیر بهداشت گفت: نمی‌شود، تعدادی از دستگاه‌ها بیماری تولید کنند و فقط یک وزارتخانه با بیماری‌ها مبارزه کرده و حتی بخواهد از بیماری‌ها پیشگیری کند.
 
نماینده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع جهانی بهداشت بار دیگر تصریح کرد: ایجاد یک نظام سلامت به عنوان یک جزیره در هر دولتی تحت عنوان وزارت بهداشت هنر نیست و کارآیی ندارد. لذا تمام دستگاه‌های اجرایی و قضایی باید سلامت محور باشند. این موضوع در سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب نیز وجود دارد  و جزو برنامه‌هایی است  که در طول سه سال گذشته رعایت کردیم. زیرا در هر وزارتخانه ای کمیته سلامت وجود دارد و سعی شده است بر مقوله سلامت تاکید شود.

وزیربهداشت در ادامه با اشاره به  تفاهم نامه‌های امضاء شده در حاشیه این اجلاس در خصوص تفاهم نامه همکاری با کشور برزیل اظهار داشت: این تفاهم نامه در زمینه‌های تولید واکسن، دارو و همچنین استفاده از تجارب طرفین  برای کمک به محرومان در مناطق دور دست و افراد نیازمند به امضاء رسید.

دکتر هاشمی یادآور شد: برزیل کشور مهمی است و یکی از 20 قدرت جهان به شمار می‌رود و حدود 6 هزار بیمارستان در این کشور فعالیت می‌کنند. یعنی در این کشور، 7 برابر ایران بیمارستان وجود دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در کشور برزیل 300 دانشگاه طب وجود دارد، گفت: بخش زیادی از خدمات درمانی در این کشور تحت پوشش بیمه است که البته 50 درصد موارد در قالب بیمه خصوصی بوده و سهم آنها از تولید ناخالص ملی رقم قابل توجهی است. یعنی 10 درصد بودجه را به حوزه سلامت اختصاص داده اند.

هاشمی به امضاء  تفاهم نامه با کشور عراق نیز اشاره کرد و محورهای این تفاهم نامه را  توسعه صادرات به ویژه در حوزه دارو، واکسن و خدمات پزشکی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ملاقات‌هایی نیز با وزرای بهداشت کشورهای انگلیس، ایتالیا و پاکستان داشتیم، تصریح کرد: قرار است امسال دبیر کل سازمان جهانی بهداشت انتخاب شود. یکی از کاندیداها از منطقه ما و از کشور پاکستان است و مهم است که برای سلامت تمام مردم جهان چه کسی این کرسی را تصاحب می‌کند.

هاشمی، معیار ایران برای رای دادن به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت آینده را آشنایی وی با مشکلات سایر کشورها قلمداد کرد و افزود: دانستن مشکلات و معضلات مردم در اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای جهان سوم مهم و از اولویت های انتخاب دبیرکل است.

وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر این که انتخاب دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نباید سیاسی باشد افزود:  این انتخاب نباید با سوگیری و جریان سازی قدرت های بزرگ همراه باشد و تصمیماتی اتخاذ کند که به نفع سلامت مردم باشد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر حسینی_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر