چرا ترامپ، ریاض را مقصد اولین سفرش قرار داد؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۷۹۲۹
۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
۱۳۵۷۳
ولع ترامپ برای رسیدن به گاو شیرده سعودی و دست یافتن به دلارهای نفتی به قدری بود که ریاض را برای جنایت بیشتر در یمن و دیگر کشورهای منطقه مورد حمایت قرار داد.
 باشگاه خبرنگاران جوان: دونالد ترامپ رئیس جمهوری که این روزها بسیاری از سیاستمداران آمریکایی در عملکرد وی بر اساس عقلانیت شبهه وارد و همواره او را به رفتارهای بدون خرد متهم می‌کنند، مجال مناسبی را برای سران سعودی فراهم کرده تا این رژیم با تکیه بر عقاید و افکار پوسیده وهابی شرایط را برای ایجاد آشفتگی و تنش در منطقه فراهم سازد. از آنجا که ترامپ نیز فردی تاجر پیشه و دلال است، سعودی با تکان دادن دلارهای نفتی پیش چشمان رئیس جمهور آمریکا خود را برای خلق جنایات بیشتر در یمن و دیگر کشورهای منطقه تحت حمایت آمریکا قرار داده است.

دونالد ترامپ هم به دعوت سعودی‌ها پاسخ داد و در معامله‌ای دو سر برد راهی عربستان شد. چرا که از طرفی به آن ها به چشم بازار مناسبی نگاه می‌کند که می‌تواند با آن به وعده‌ انتخاباتی خود مبنی بر نجات کارخانه‌های اسلحه سازی از ورشکستگی تحقق بخشد و از سوی دیگر شاید بتواند بار دیگر با هدایت زراد‌خانه‌های سعودی و به قیمت ریختن هزاران کودک و غیرنظامیان بر پیکر نیمه‌جان نظام سلطه در جهان امروز جان دوباره‌ای ببخشد.
 
دونالد ترامپ در جریان سفرش به فلسطین اشغالی در فرودگاه بن گوریون گفته است: «شاهد این هستم که همسایگان عرب اسرائیل بیش از بیش به این پی می‌برند که خطر مشترک (هم برای اعراب و هم اسرائیل) ایران است.»

وی همچنین روز گذشته در نشست ریاض و در میان رهبران ۴۰ کشور مسلمان! به شدت از به ایران اسلامی که لنگرگاه ثبات منطقه‌است حمله کرده بود و از حاضران در جلسه خواسته بود که برای انزوای ایران همپیمان شوند. رئیس جمهور ایالات متحده دلیل اینگونه سخنان را اینگونه بیان کرد که «ایران خواستار نابودی اسرائیل است و خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است که در سوریه شاهد آن هستیم.» وی بدون در نظر گرفتن حضور پرشور مردم ایران در انتخابات روز گذشته بیان می‌کند که «بزرگترین قربانیان رژیم ایران، خود مردم ایران هستند.»

در حالی ترامپ از مردم به عنوان قربانیان جمهوری اسلامی یاد می‌کند که انتخابات ریاست جمهوری ایران در دموکراسی کامل برگزار شد و ملت با حضور در صفوف طولانی بار دیگر عهد و پیمان خود را با نظام اسلامی و رهبری معظم انقلاب تجدید کردند. و نشان دادند که نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه آحاد ملت از هیچ تهدیدی نمی‌هراسد. چرا که در مدل مردم‌ سالاری دینی، مردم در عرصه سیاسی با شرکت در انتخابات حرف اول و آخر را می‌زنند.
 
این در حالی است که در غرب عمدتا همه مردم نظام سیاسی مستقر را متعلق به خودشان نمیدانند و می گویند ما مشارکتی در این حوزه نداشته ایم در واقع اگر از غرب دو فاکتور ثروت و رسانه را بگیرند همین میزان مشارکتی که در اروپا دیده می شود نیز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. مردم در ایران در حالی پر قدرت درباره کسانی که قرار است بر آنها حکومت کنند تصمیم می‌گیرند که چند کیلومتر آن طرف‌تر رژیمی در عربستان بر سرکار است که مردمش هیچوقت رنگ انتخابات را ندیده‌اند و کلمه مشارکت برایشان کاملا مفهومی بی‌معناست و هر صدای مخالفی را در نطفه خفه می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چیزی که در دیدگاه کلی مسلم است اینکه تلاش‌های اینچنینی حکایت از درماندگی و شکست‌های مکرر آمریکا و سران سعودی دارد که آنها را وا داشته تا با ائتلاف با یکدیگر موج جدیدی را در پروژه ایران هراسی کلید زنند.
 
پیروزی‌های محور مقاومت و آشفتگی پدرخوانده داعش

تحلیل پیشروی‌ها و پیروزی‌های چشمگیر جبهه مقاومت در عراق و سوریه در ماه‌های اخیر از سردرگمی حامیان تروریست‌ها و نقش بر آب شدن نقشه‌های آنان حکایت دارد. شاید هیچ‌یک از حامیان گروه‌های تکفیری به‌اندازه آمریکا که در کسوت پدرخواندگی آن‌ها ظاهرشد، از شرایط میدانی حاکم در منطقه آشفته نیست، به‌ویژه آنکه شهر راهبردی حلب از کنترل آن‌ها خارج‌شده و موصل نیز در آستانه پاکسازی کامل قرارگرفته است. در حال حاضر دست برتر مقاومت در تحولات منطقه‌ای باعث شده که عقبه تروریست‌ها در نقاط استراتژیک قطع شود و افق نابودی کامل آن‌ها پدیدار شود. ولی آنچه در این میان اهمیت دارد، اثبات چندباره بطلان ادعاهای واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق است که عملاً و تمام‌قد، برخلاف ادعاهای خود به حمایت از داعش و سایر تروریست‌ها پرداخته و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بلکه از سقوط و نابودی حتمی و قطعی تروریست‌ها جلوگیری کند و یا به هر قیمت ممکن، وقوع آن را به تأخیر بیندازد.

با مروری بر عملکرد آمریکا و متحدانش در پرونده حمایت از تکفیری‌ها، جای تردیدی باقی نمی‌ماند که آمریکا و تروریست‌ها دقیقاً در یک جبهه قرار دارند و این همان نکته‌ای است که مدتی پیش یکی از فرماندهان گروهک تروریستی جبهه النصره نیز به آن اذعان کرد و از این واقعیت پرده برداشت که آمریکا در کنار تروریست‌هاست و با حمایت مستقیم و غیرمستقیم خود مانع سقوط و نابودی آن‌ها شده و می‌شود.

ناتو عربی بازی جدید آمریکا در منطقه

آمریکا برای اینکه از روند سرعت شکستش در منطقه بکاهد در دوره ترامپ طرح ناتوی عربی را پیشنهاد داده است.
 
پیش از این نیز ناتوی اروپایی برای مقابله با اتحاد جماهیر شوری ایجاد شده بود که پس از فروپاشی شوروی این ناتو علیه روسیه وارد عمل شد. اکنون نیز آمریکایی ها برای اینکه هم هزینه‌های خود را کم کنند و هم از ظرفیت های سران کشورهای عربی منطقه بیشتر استفاده ببرند ائتلافی کذایی به نام ناتوی عربی را در سر پرورانده‌اند.

هزینه‌های سنگین مداخلات نظامی و ایجاد پایگاه های نظامی در اقصی نقاط دنیا از جمله منطقه خلیج فارس، که با سیاست ایران هراسی و ایران ستیزی از سوی آمریکا در منطقه و جهان دنبال می شود، آمریکایی ها را به این فکر انداخته که یک ناتوی کوچک در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس ایجاد کنند.

از سوی دیگر اگر ایالات متحده کشورهای عربی را از دست بدهد، باید منطقه خلیج فارس را ترک و پایگاه های نظامی خود را تعطیل کند. چنین اتفاقی شکستی سنگین برای آمریکا خواهد بود که دور از دسترس نیست و به زودی شرایط و تحولات منطقه، این رخداد مهم را رقم خواهد زد.
 
ناگفته پیداست که سیاست‌های کینه توزانه علیه ایران به سال‌ها اخیر منتهی نمی‌شود و کشورهایی که جمهوری اسلامی ایران دست آنها را از چپاول اموال منطقه کوتاه کرده است، هیچگاه دست از توطئه در منطقه علیه ملت شریف ایران بر نداشته‌اند و تاریخ فراموش نمی‌کند زمانی‌ را که حمله ارتش صدام علی رغم حمایت‌های گسترده مالی اعراب منطقه به ویژه بنی‌سعود و تحمیل جنگی هشت ساله با سرافکندگی آغازگران آن به پایان رسید. اینبار نیز پیشنهاد دولت تازه کار آمریکا برای تشکیل ناتو و انزوای ایران با همین سرنوشت روبروست.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1396/03/03
برای اینکه استخون جلوشون بریزه
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/03/03
اصلاجواب این سوال راحتی ساده ترین مردم هم می دانند باوجود سران احمق وهوسباز سعودی وایران هراسی جهت فروش سلاح بایدجناب ترامپ کشورسعودی را گزینه اول خودقراردهد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر