انتقاد شدید شولتز از اخاذی سیاسی ترامپ
۵۴۰۸۴۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۲
۹۱۵۴
نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات آلمان انتقاد شدیدی به اخاذی های سیاسی ترامپ وارد کرده و تاکید کرد که اروپا باید با واقع نگری و همچنین اعتماد به نفس به ترامپ واکنش نشان دهد.
خبرگزاری تسنیم: "مارتین شولتز"، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات و رئیس سابق پارلمان آلمان در مقاله ای که در روزنامه "تاگس اشپیگل" به چاپ رسیده است به اخاذی های سیاسی "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا انتقاد شدیدی وارد کرد.

وی در این باره گفت: رئیس جمهور آمریکا بر همکاری های بین المللی تاکید ندارد بلکه بر انزوا و به اصطلاح حق و حقوق قدرتمند ترها تاکید دارد.

مارتین شولتز در بخش دیگری از این مقاله تاکید کرد که شعار اول آمریکای ترامپ تنها یک حمله به اصول تجارت آزاد نیست. اول آمریکا در منطق ترامپ همچنین به مفهوم خداحافظی با قرارداد به زحمت توافق شده پاریس برای حفاظت از محیط زیست و نابود کردن سازمان ملل و اخاذی سیاسی به جای دیپلماسی بین المللی است.

رئیس سابق پارلمان اروپا همچنین تاکید کرد که اروپا باید با واقع نگری و همچنین با اعتماد به نفس در برابر ترامپ واکنش نشان دهد. ما اروپاییان نباید به منطق ارتقاء تسلیحات ترامپ تن در دهیم. ما باید اهداف جهانی سازی خود را عادلانه دنبال کنیم نه اینکه تسلیم شویم.

شولتز همچنین از سران کشورها خواست از توافق آب و هوای پاریس در نشست آینده جی 20 حمایت کنند.  به گفته وی رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر بین موضع خاتمه و یا مذاکرات مجدد در این باره در نوسان است و این یک پیام فاجعه بار است.

رسانه های آلمانی از اختلاف نظرهای شدید در مسائل مختلف بین ترامپ با دیگر اعضای گروه "جی 7 " در نشست بروکسل خبر داده اند.

صدر اعظم آلمان بخصوص از شکست نشست جی7 در مسائل آب و هوا به دلیل اختلاف نظرهای شدید در این باره با ترامپ خبر داده است.

ترامپ اعلام کرده است که هفته آینده در این باره تصمیم خواهد گرفت که آیا آمریکا به توافق پاریس پایبند خواهد ماند یا نه.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج