آمریکا هم انفجار خونین کابل را محکوم کرد
۵۴۲۱۷۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۹
۷۳۱۹ 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله تروریستی امروز داعش در کابل را در حالی محکوم کرد که به گفته رئیس جمهور سابق افغانستان گروه تروریستی داعش یک پروژه آمریکایی در افغانستان و منطقه است.
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «هیثر نوئرت» (Heather Nauert) سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله تروریستی امروز در کابل را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نوئرت در این باره اعلام کرد: این حمله وحشتناک در افغانستان یک بار دیگر بی تفاونی تروریست ها را نسبت به زندگی انسان ها نشان داد.

وی بدون توجه به کمک ها یپدا و پنهان کشورش در گسترش تروریسم و افراطی کری در منطقه ضمن ابراز همدردی با مردم افغانستان افزود: افغانستان، ما با شما هستیم.

لازم به ذکر است، صبح امروز انفجاری مهیب در نزدیکی سفارتخانه های خارجی در کابل به وقوع پیوست که بر اثر آن دستکم ۹۰ نفر کشته و ۳۵۰ تَن دیگر زخمی شدند.

داعش مسئولیت انفجار خونین امروز در کابل را برعهده گرفته است.

آمریکا در حالی این اقدام تروریستی داعش را محکوم می کند که حمایت های آشکار آمریکا از این گروه تروریستی در سوریه ، عراق و افغانستان با اهداف خاص بر هیچ کسی پوشیده نیست.

«حامد کرزی»، رئیس جمهور سابق افغانستان روز گذشته در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی با اشاره به اینکه تمامی تروریست های عضو داعش برای اهداف خاصی به این کشور آورده شده اند، گفت: داعش پروژه آمریکا در افغانستان است.

کرزای گفت: آمریکا نمی خواهد که اقدامات تروریستی در افغانستان پایان یابد. اگر اینگونه نبود، تهدیدات تروریستی علی رغم حضور آمریکا در افغانستان هر روز بیشتر نمی شد. حضور آمریکا در افغانستان به رشد و قدرت گیری داعش کمک کرده است.

وی تاکید کرد: هدف اصلی داعش، افغانستان نیست، بلکه با استفاده از افغانستان می خواهد که کشورهای همسایه را ناامن سازد. این گروه در مناطقی که سلطه دارد، به مردم ظلم می کند.

وی افزود: روسیه و ایران از حضور آمریکا در افغانستان بیمناک هستند. البته شاید روسیه نیز مانند آمریکا، انگلستان و برخی کشورهای دیگر با طالبان مرتبط باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج