واکنش سازمان ملل به حمله تروریستی کابل
۵۴۲۱۹۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۱
۱۲۲۳۲ 
دبیرکل سازمان ملل باصدور بیانیه ای حمله تروریستی در منطقه دیپلماتیک شهر کابل را به شدت محکوم کرد وخواستار تقویت تلاش های جهانی برای مقابله با تروریسم شد.
خبرگزاری ایرنا: دبیرکل سازمان ملل باصدور بیانیه ای حمله تروریستی در منطقه دیپلماتیک شهر کابل را به شدت محکوم کرد وخواستار تقویت تلاش های جهانی برای مقابله با تروریسم شد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روزچهارشنبه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در منطقه دیپلماتیک شهر کابل که 80 کشته و نزدیک به 300 مجروح بجای گذاشت، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد.

گوترش در این بیانیه که در کنفرانس خبری روز چهارشنبه توسط سخنگوی او قرائت شد ضمن ابراز انزجار نسبت به این حمله خواستار افزایش تلاش های بین المللی برای مقابله با معضل تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز شد.

وی حمله به غیرنظامیان رانقض شدیدقوانین بین المللی و قوانین معطوف به حقوق انسان ها دانست و تاکید کردکه چنین اقداماتی به هردلیل و با هرانگیزه ای قابل توجیه نیستندو عاملان چنین حملاتی از جمله حمله امروز باید هر چه سریعتر به مجازات اعمال خود برسند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین ضمن ابراز همدردی این نهاد بین المللی بامردم و دولت افغانستان با خانواده قربانیان و مجروحین این حمله ابراز همدردی و برای مجروحین آرزوی بهبود سریع کرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج