شیرزاد: روحانی لزوم تغییرات را درک کرده است
۵۴۵۲۳۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
۲۰۲۳
احمد شیرزاد در روزنامه آرمان نوشت: حدود دو ماه تا آغاز به‌کار دولت دوازدهم زمان باقی ‌است، اما جراید از هم‌اکنون در حال بررسی گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌های مختلف هستند و پیامدهای رأی باشکوه مردم در کابینه آقای روحانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.
احمد شیرزاد در روزنامه آرمان نوشت: حدود دو ماه تا آغاز به‌کار دولت دوازدهم زمان باقی ‌است، اما جراید از هم‌اکنون در حال بررسی گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌های مختلف هستند و پیامدهای رأی باشکوه مردم در کابینه آقای روحانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.
 
اگر به سخنان دو روز پیش آقای رئیس‌جمهور دقت کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که او به عنوان یک شخصیت سیاسی که با معادلات مختلف آشناست، تغییر معادلات قدرت را درک کرده و متناسب با این تغییرات در آینده حرکت خواهد کرد. کابینه اول دولت تدبیر و امید براساس مدل92 چیده شده بود. در آن شرایط دولت روحانی را نوعی گشایش تفسیر می‌کردند. البته رأی آن دوره آقای روحانی حدود 50‌درصد بود، اما در این دوره شرایط تغییر کرده است، طوری‌که افزایش رأی آقای روحانی کاملا محسوس است، زیرا دولت اول بسترسازی مناسبی در طول چهار سال گذشته ایجاد کرده است.
 
بسته اجتماعی که در انتخابات اخیر پشت سر روحانی قرار گرفت، از بدنه اصلاح‌طلبان و مطالباتی که آقای‌ روحانی را دوباره به قدرت رساند، مطالبات اصلاح‌طلبانه بود. در دوران انتخابات که شعارهای معیشت‌محور از رسانه‌های اصولگرا فراگیر شده بود، آقای روحانی فاقد اقبال چشمگیر به نظر می‌رسید، اما از زمانی که رئیس‌جمهور به عرصه جدیدی وارد شد در آن مرحله فضای سیاسی تغییر و نتیجه انتخابات به نفع دکتر روحانی تغییر کرد. آقای روحانی اعلام کردند که دولت نیاز به مدیرانی دارد که حال و هوای جامعه را درک کرده باشند.
 
مدیرانی که از خط و مشی دولت تمام‌قد در انتخابات اخیر دفاع کردند. در دوره گذشته رئیس‌جمهور هراس داشت از مدیرانی استفاده کند که تمام‌قد در کنار او قرار بگیرند، در نتیجه در بسیاری از عرصه‌ها، آقای روحانی یک‌تنه از خط و مشی دولت دفاع می‌کرد. در این انتخابات البته برخی وزرا به تبلیغ دولت و دستاوردهای روحانی پرداختند.
 
از این‌رو آقای روحانی به‌آرامی فرق کسانی را که در سایه ایستادند و بعضا از دستاوردهای دولت حمایت کردند، با مدیرانی که تمام‌قد پشت روحانی قرارگرفتند را درک کرده است و اکنون به خوبی می‌داند که در بحران‌های مختلف چه مدیرانی از وی حمایت می‌کنند. اتفاقات ماه‌های آینده موجب می‌شود وزن دولت دوازدهم به سوی اصلاح‌طلبان متمایل شود. به نظر می‌رسد دولت دوازدهم از خط و مشی محافظه‌کاری فاصله گرفته و دولت آینده دولت کارآمد‌تری باشد. اما در اینکه کدام چهره در کدام پست قرار بگیرد تغییراتی لحاظ خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج