یونان، اقدامات تروریستی در تهران را محکوم کرد
۵۴۵۷۹۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱
۶۷۲۸
وزارت امورخارجه یونان روز چهارشنبه با انتشاربیانیه ای، اقدامات تروریستی در تهران را بشدت محکوم و خواستار مبارزه جدی با پدیده شوم تروریسم شد.
خبرگزاری ایرنا: وزارت امورخارجه یونان روز چهارشنبه با انتشاربیانیه ای، اقدامات تروریستی در تهران را بشدت محکوم و خواستار مبارزه جدی با پدیده شوم تروریسم شد.

وزارت امورخارجه یونان در این بیانیه روز چهارشنبه با تسلیت به دولت و ملت ایران و خانواده های قربانیان این حادثه، حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی ( ره) را اقدامی ضد بشری و تروریستی عنوان و بشدت محکوم کرد.

در بیانیه وزارت امورخارجه یونان آمده است: آتن هرگونه اقدام تروریستی به هر بهانه ای که رخ دهد را محکوم می کند و بایستی برای برطرف کردن این پدیده شوم عصر حاضر اقدام های جدی و موثری صورت گیرد.

وزارت امورخارجه یونان با اعلام همبستگی با دولت ، ملت و بخصوص خانواده های قربانیان این اقدامات تروریستی، انزجار خود از این اقدام را ابراز کرد.

در این بیانه آمده است: ملت و دولت یونان در این لحظه حساس در کنار ملت و دولت ایران هستند .

صبح امروز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه،ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی ( ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که تاکنون شهادت 12 نفر و مجروح شدن بیش از 40 نفر تایید شده است.

به گفته منابع امنتی، با هوشیاری ماموران حرم مظهر حضرت امام خمینی ( ره) یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از چهار مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک ترروریست خود را منفحر و 3 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.

گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج