نتایج نظرسنجی در انتخابات پارلمانی انگلیس
۵۴۶۳۲۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۵
۱۱۰۸
نتایج نظرسنجی‌های درون شعب برگزاری انتخابات پارلمانی انگلیس نشان می‌دهد که احتمالاً حزب حاکم هنوز هم بزرگ‌ترین حزب درون پارلمان باقی می‌ماند ولی تعداد کرسی لازم برای تشکیل دولتی یک‌حزبی را در اختیار نخواهد داشت.
خبرگزاری فارس: انتخابات سراسری در بریتانیا زودتر از موعد اصلی آن که سال 2020 است، روز پنج‌شنبه 8 ژوئن 2017 برگزار شد. در این رقابت انتخاباتی، نماینده‌های احزاب سیاسی برای 650 کرسی پارلمان رقابت می‌کنند تا حزبی که اکثریت مطلق آراء را به دست می‌آورد، تشکیل کابینه دهد.

انتخابات بریتانیا در حالی برگزار شد که طی دو هفته اخیر دو حمله تروریستی در شهرهای منچستر و لندن ده‌ها کشته و تعداد زیادی مجروح برجای گذاشته که در پی آن دولت و سازمان‌های امنیتی از افزایش پلیس مسلح و حضور ارتش در سطح شهرها خبر دادند.
 
انتشار نتایج نظرسنجی درون شعب

با اتمام کار رأی‌گیری انتخابات پارلمانی انگلیس، نتایج نظرسنجی درون شعب منتشر شد.

این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که احتمالاً حزب محافظه‌کار (حاکم) 314 کرسی، حزب کارگر 266 کرسی، حزب ملی اسکاتلند 34 کرسی، لیبرال دموکرات‌ها 14 کرسی و مابقی احزاب 22 کرسی را به خود اختصاص خواهند داد.

در صورت محقق شدن این پیش‌بینی، حزب «ترزا مِی» (حزب محافظه‌کار) برای باقی ماندن در مسند قدرت، مجبور به ائتلاف با یک حزب دیگر خواهد بود تا نصف + 1 کرسی‌های پارلمان 650 نفری کشورش را در اختیار داشته باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج