ابعاد جدید از پنجشنبه سیاه همدان
۵۴۶۷۶۹
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
۱۵۴۶۱
در دو حادثه انفجار و آتش‌سوزی هولناک که در شهر همدان رخ داد، دو ساختمان مسکونی طعمه حریق شدند و در مجموع یازده زن و مرد و کودک جان سپردند.
روزنامه ایران: در دو حادثه انفجار و آتش‌سوزی هولناک که در شهر همدان رخ داد، دو ساختمان مسکونی طعمه حریق شدند و در مجموع یازده زن و مرد و کودک جان سپردند.
 
چندین نفر به علت مصدومیت به بیمارستان انتقال یافتند. پر شمار‌ترین تلفات در آتش‌سوزی یک ساختمان واقع در مرکز شهر همدان اتفاق افتاد که منجر به مرگ هشت نفر شد.
در این حادثه که در پی یک انفجار در مجتمع آپارتمانی واقع در حوالی امامزاده یحیی -مرکز شهر همدان- رخ داد یک واحد مسکونی به‌طور کامل ویران شد.
 
همزمان با بروز آتش‌سوزی شعله‌های آتش به واحدهای مجاور سرایت کرد و همراه با این حریق، گاز پخش شده ناشی از انفجار به آپارتمان‌های دیگر نفوذ کرد و بیش‌از 30 نفر از ساکنان را با خطر گازگرفتگی و سوختگی در میان شعله‌های آتش روبه‌رو کرد. مأموران آتش‌نشانی با عبور از دود غلیظ و شعله‌های آتش که بسرعت در حال سرایت به طبقات مختلف بود، بیش از 20 نفر زن و مرد و کودک را نجات دادند.
 
در حالی که برخی از آنها بر اثر دودزدگی و استشمام گاز با خطر اغماء روبه رو بودند. اما دلخراش‌ترین صحنه وقتی در برابر امدادگران آتش‌نشانی ظاهر شد که قدم در یکی از آپارتمان‌ها گذاشتند.
 
آنها پس از ورود با اجساد هشت نفر از ساکنان روبه‌رو شدند که براثر خفگی با گاز جان سپرده بودند. تعدادی از قربانیان نیز کودکان بودند. به‌‌گزارش سازمان آتش‌نشانی انفجار گاز در یکی از آپارتمان‌ها منجر به ویرانی قسمتی از ساختمان شد و سپس آتش‌سوزی همراه با انتشار گاز به طبقات مختلف سرایت کرده بود.
 
مدیرروابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان نیز اعلام کرد به‌دنبال انفجار و آتش‌سوزی در یکی از طبقات آپارتمانی در مرکز شهر یک واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد و به واحدهای مجاور نیز خسارت‌های فراوانی وارد آمد. متأسفانه در این حادثه هشت نفر که تعدادی از آنان کودک بودند دچار خفگی با گاز مونوکسید کربن شده بودند.
آتش، توسط آتش‌نشان‌ها مهار شد و سپس آتش‌نشانان اقدام به نجات افراد گیرافتاده  درسایر واحدها کردند و حدود 20 نفر به بیرون ساختمان انتقال داده شدند.
 
متأسفانه ساکنان یکی از واحدها دچار علائم خفگی و افت هشیاری شده بودند که در پی بازکردن در و عملیات تخلیه توسط آتش‌نشان‌ها، مصدومان به پارکینگ ساختمان منتقل شدند و تیم‌های اورژانس 115 حاضر در صحنه به همراه پنج دستگاه آمبولانس و 10 نیروی عملیاتی به درمان آنها پرداخته و مصدومان را تحت مراقبت‌های پیش‌بیمارستانی قرار داده و سپس همگی را به دو مرکز درمانی بعثت و سینا انتقال دادند.
 
3‌نفر در شعله‌های آتش سوختند
 
در آتش‌سوزی هولناک دیگری که ساعت 5/9 شب جمعه یک ساختمان چهار طبقه مسکونی را در همدان فرا گرفته سه نفر از ساکنان ساختمان در میان شعله‌های آتش سوختند و دو آتش‌نشان و پنج نفر از ساکنان مصدوم شدند.
 
این آتش‌سوزی در یکی از کوچه‌های خیابان تختی همدان اتفاق افتاد و مأموران آتش‌نشانی وقتی به محل حادثه رسیدند که شعله‌های سرکش در حال زبانه‌کشیدن بود. عده‌ای از ساکنان ساختمان‌هم در میان دود و آتش گرفتار شده بودند. آتش‌نشانان با ورود به ساختمان سه نفر را که دچار سوختگی شدید شده بودند از کام آتش بیرون کشیدند که یکی از آنها جان باخته بود و دو نفر دیگر پس از انتقال به بیمارستان زنده نماندند.
 
امدادگران آتش‌نشانی پنج نفر دیگر از ساکنان این ساختمان را هم که دچار سوختگی سطحی یا دودگرفتگی شده بودند نجات دادند و امدادگران اورژانس آنها را به بیمارستان منتقل کردند.
 
در هنگامه آتش‌و دود، دو نفر از آتش‌نشانان که خود را به کام شعله‌های سرکش زده و دو نفر از ساکنان ساختمان را نجات داده بودند، پس‌از بیرون کشیدن مصدومان، به‌علت مسمومیت و دودزدگی به حال اغما افتادند که توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1396/03/20
نمی خوام مردم و خانواده های داغدار رو ناراحت کنم ولی چرا پلاسکو اینقدر بازتاب خبری گسترده ای داشت ولی این اتفاقات بازتاب کمی داره؟!
همه روزنامه ها و تلویزیون و سایت ها مال تهرانه؟
تبعیض یعنی چی؟
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1396/03/20
تازمانیکه صداسیما انحصاری باشه مشکل همینه که هست
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/03/20
ربطی به تهران و شهرستان نداره,به نظر من حادثه ی پلاسکو بی نهایت دلخراش بود و ده روز همه چشم انتظار بودن و در حال گریه و نماز و دعا
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1396/03/21
حقوق نجومی رابچسب
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1396/03/21
جان مردم بی ارزش شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج