نمایش فیلم های کوتاه ایرانی در ورشو و پرتغال
۵۴۷۹۶۳
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
۱۷۳۶
نمایش فیلم‌های کوتاه ایرانی در بخش ویژه سینمای ایران در سیزدهمین جشنواره بین المللی فست پرتغال و نمایش دو فیلم از ساخته‌های منصور فروزش نیز در دانشگاه ورشو از جمله حضورهای بین‌المللی فیلم‌های کوتاه ایرانی است.
خبرگزاری ایسنا: نمایش فیلم‌های کوتاه ایرانی در بخش ویژه سینمای ایران در سیزدهمین جشنواره بین المللی فست پرتغال و نمایش دو فیلم از ساخته‌های منصور فروزش نیز در دانشگاه ورشو از جمله حضورهای بین‌المللی فیلم‌های کوتاه ایرانی است.

طبق گزارش رسیده، فیلم‌های کوتاه «شیلنگ» و «چند گره دورتر» از ساخته‌های منصور فروزش در دانشگاه ورشو به نمایش در می‌آیند.

این برنامه در روزهای 16 و 17 ژوئن در سالن نمایش دانشگاه ورشو لهستان با حضور دانشجویان و اساتید برگزار میشود و فیلم‌های فروزش مورد نقد و بررسی قرار میگیرند.

فیلم کوتاه «شیلنگ» روایتگر داستان معلمی است که متد آموزش خود را تغییر داده است و از امروز برای پیشرفت دانش آموزان برنامۀ ویژه ای دارد. این فیلم با حضور موفق در بیش از 40 جشنوارۀ بین المللی موفق به دریافت 10 جایزه و نامزدی در بخشهای مختلف شده است.

سیروس همتی و کسری جورابلو بازیگران اصلی این فیلم 15 دقیقه‌ای هستند. پیش از این سیروس همتی نامزد دریافت جایزۀ بهترین بازیگر از جشنواره فیلم کوتاه هنگ کنگ شده بود.

فیلم کوتاه چند گره دورتر تولید 1395 مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است شرایط سخت زندگی در یک جزیرۀ ذهنی را نمایش می‌دهد که مردم در حال کوچ کردن از این جزیره هستند. مژده دایی و رضا شیخ انصاری بازیگران اصلی این فیلم هستند.

منصور فروزش فیلمساز فیلم کوتاه ساخت 7 فیلم کوتاه داستانی را در کارنامه دارد. همکاری در تولید بیش از 20 عنوان مستند تلویزیونی و داوری جشنواره های داخلی و خارجی از دیگر فعالیت های فروزش است.

نمایش فیلم‌های کوتاه ایرانی در پرتغال

فیلم های کوتاه هفت فیلمساز ایرانی در بخش ویژه سینمای ایران در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فست پرتغال به نمایش در میآیند.

فیلم‌های کوتاه کشتارگاه ساختۀ بهزاد آزادی، خاطرات مخدوش یک دریاچه ساختۀ وحید حسینی نامی، انیمیشن های پسرک ساختۀ منا شاهی، دخترک آت آشغالی ساختۀ محمد زارع، درخت ساختۀ ساره شفیع‌پور ، نقش هر پرده ساختۀ مریم فرحزادی و مستند کوتاه جنگی که ما نبودیم ساختۀ آزیتا اگنیو در این رویداد از تاریخ 19 الی 26 ژوئن در پرتغال روی پرده خواهند رفت.

جشنواره فیلم فست فیلم‌های جدید پرتغال، جشنواره‌ای بین المللی است که سالانه میزبان فیلمسازان و کارگردانان مختلفی از سراسر جهان می باشد.

پیش از این مهرداد اسکویی با فیلم رویاهای دم صبح برندۀ جایزۀ بهترین فیلم مستند سینمایی و منصور فروزش به عنوان داور بخش بین‌الملل نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره بوده‌اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج