عربستان میانجیگری پاکستان را رد کرد
۵۴۹۸۸۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
۱۶۷۹
عربستان پیشنهاد پاکستان مبنی بر میانجیگری درباره مسئله این کشور با قطر را رد کرد و نخست وزیر دولت اسلام‌آباد دست خالی به پاکستان بازگشت.
خبرگزاری تسنیم: سفر «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان به «ریاض» که برای کاهش تنش‌ها میان کشورهای عربستان و قطر انجام شده بود بی‌نتیجه ماند و «ملک سلمان» به پیشنهاد میانجیگری پاکستان پاسخ رد داد.

گفته می‌شود که نواز شریف در این دیدار ضمن اعلام آمادگی کامل پاکستان برای دفاع از عربستان و اماکن متبرکه برای کاهش منازعات ریاض و دوحه اعلام آمادگی کرده است.

ملک سلمان با رد پیشنهاد پاکستان ترجیح داده درباره ارتباط پاکستان و قطر از طریق نواز شریف اطلاعاتی به دست آورد.

تلاش نخست وزیر پاکستان برای حل منازعات موجود در حالی صورت می‌گیرد که ارتباط پاکستان با هر دو کشور عربستان و قطر خوب است و اسلام آباد بلافاصله پس از اعلام قطع ارتباط عربستان و 7 کشور هم پیمان آن، اعلام کرده بود که به هیچ عنوان قصد قطع ارتباط با قطر را ندارد.

کشورهای ایران، ترکیه و پاکستان گزینه‌های جایگزین خوبی برای قطر شده‌اند و این کشور نیازهای  خود را ازطریق این کشورها تامین می‌کند.

آل سعود به بهانه حمایت قطر از تروریسم ارتباط خود را با این کشور قطع کرده و از تمام کشورهای هم پیمان خود خواسته تا قطر را تحریم کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج