گشت زنی در کارخانه تولید موشک فالکون
۵۵۳۷۲۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
۲۰۶۴
الون ماسک(Elon Musk) مالک شرکت «اسپیس‌ ایکس» در صفحه اینستاگرام خود فیلمی از مراحل تولید موشک «فالکون 9»(Falcon 9) را منتشر کرد.
ایسنا: الون ماسک در صفحه اینستاگرام خود فیلمی از کارخانه تولید موشک فالکون منتشر کرد.

به نقل از اسپیس‌ایکس، "الون ماسک"(Elon Musk) مالک شرکت "اسپیس‌ ایکس" در صفحه اینستاگرام خود فیلمی از مراحل تولید موشک "فالکون 9 "(Falcon 9) را منتشر کرد.
 
 گشت زنی در کارخانه تولید موشک فالکون ------- فعلا منتشر نشود

در این ویدیو که برای اولین بار منتشر شده کارکنان شرکت و همچنین بدنه موشک‌های فالکون مشاهده می‌شوند.

چندی پیش الون ماسک در صفحه توئیتر خود از آماده شدن موشک "فالکون سنگین"(Falcon Heavy) ظرف دو تا سه ماه آینده خبر داد تا یک ماه پس از رسیدن آن به پایگاه "کیپ کاناورال" (Cape Canaveral) در فلوریدا پرتاب آن انجام شود.

این موشک قدرتمندترین موشک ساخته شده در جهان خواهد بود. این موشک 68.4 متر ارتفاع و 3.66 متر قطر دارد.

فالکون سنگین می‌تواند 53 تن بار را به مدار نزدیک زمین (تا ارتفاع 2000 کیلومتر) و 21 تن را به مدار "زمین ثابت" (15 هزار و 786 کیلومتری) ببرد.

سرعت دورانی لازم برای استقرار یک ماهواره در این مدار، با سرعت چرخش زمین به‌دور خود برابر بوده و در فضا در مکانی ثابت قراردارند و همراه با دَوَران زمین به دور خود می‌گردند، بنابراین ماهواره‌هایی که در این مدار قرار دارند از نگاه فردی که روی زمین ایستاده است ثابت به نظر می‌رسند و همواره دارای سایه‌ای ثابت(معروف به «جای‌پا») بر زمین هستند.

از این خصوصیت بارز مدار زمین‌ثابت، به منظور مخابره امواج‌رادیویی و تلویزیونی استفاده می‌کنند و تمام ماهواره‌های مخابراتی و تلویزیونی بر روی این مدار قرار می‌گیرند. به همین دلیل است که دیش‌های آنتن‌های گیرنده امواج از ماهواره‌ها، به صورت ثابت نصب شده و به موتور برای حرکت دادن مداوم نیاز ندارند.

یکی از مهمترین اهداف موشک "فالکون سنگین" استفاده از آن برای رویای دیرین الون ماسک یعنی سفر به مریخ است. این موشک می‌تواند محموله‌ای به وزن 16.8 تن را به سیاره سرخ ببرد.
 
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید:
 گشت زنی در کارخانه تولید موشک فالکون ------- فعلا منتشر نشود
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/03/31
ویدعو مشکل داره پخش نمیش
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/03/31
این که داره نشون میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج