ایران؛ تنها حامی مردم فلسطین
۵۵۴۶۱۷
۰۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
۲۱۴۷
مسئول پرونده فلسطین در جنبش «حزب الله»:
مسئول پرونده فلسطین در جنبش «حزب الله» لبنان نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام «روز قدس» از سوی «امام راحل»(ره) تاکیدی بر اهمیت قضیه فلسطین و بیت المقدس در جهان اسلام دانست.
خبرگزاری فارس: «الحاج حسن حب الله»، مسئول پرونده فلسطین در جنبش «حزب الله» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت، تصریح کرد: ماه رمضان ماه مبارکی نزد مسلمانان است، ماهی که در آن قرآن کریم در دهه آخر و در شبی که شب «قدر» نامیده شده، نازل شد.

مسئول پرونده فلسطین در حزب الله افزود: خداوند شب قدر را بهتر از هزار ماه قرار داد و انتخاب روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک از سوی امام راحل(ره) که مصادف با دهه سوم ماه مبارک است، بیانگر اهمیت قدس و قضیه فلسطین در جهان اسلام و اندیشه و امت اسلامی است.

حب الله خاطر نشان کرد: امام راحل با این انتخاب می‌خواست این پیام را به گوش جهان اسلام برساند که گرامی‌داشت روز قدس که هم اکنون در اشغال صهیونیستی است، از حیث عظمت و اهمیت به اندازه این ماه و روزها و شب‌های آن است.

وی در اهمیت شهر بیت المقدس گفت: این شهر شهری است که خداوند آن را مبارک گردانده و محل به معراج رفتن پیامبر است، از همین جا می‌خواهم به قدس و قضیه فلسطین اهمیت بیشتری در تمام ابعاد از جمله بعد دینی و فلسفی داده شود.

مسئول پرونده فلسطین در حزب الله افزود: این موضوع جدیدی نیست که اعراب، بجز شماری از کشورهای همجوار فلسطین اشغالی، قضیه فلسطین را فراموش کرده و یا نادیده می‌گیرند، آنها از سال 1948 و حتی پیش از آن و پس از آن یک گام هم در راستای قضیه فلسطین برنداشته‌اند.

حب الله با اشاره به مواضع کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در قبال قضیه فلسطین، ادامه داد: بجز تحریم نفتی سال 1973 تاکنون از سوی این کشورها هیچ گامی برای فلسطین برداشته نشده و فلسطین تنها بوده و در حالی‌که مقاومت فلسطینی به سلاح نیاز مبرم داشته، این فقط جمهوری اسلامی ایران بوده که به مقاومت کمک کرده و در کنار آن بوده، همچون حمایتی که از مقاومت لبنان در سال 1982 و آزادی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی بعمل آورد.

وی با اشاره به اینکه مقاومت فلسطینی روی هیچ یک از رژیم‌های عربی مرتبط با غرب و استعمارگران هم پیمان با صهیونیسم حساب باز نمی‌کند، تاکید کرد: توکل گروه‌های مقاومت به خداوند و بازوی رزمندگان و مجاهدین و امت بیدار است که اسرائیل و صهیونیسم را نه تنها دشمن فلسطین و ملت فلسطینی می‌دانند، بلکه تهدیدی برای سراسر منطقه است.

مسئول پرونده فلسطین در حزب الله تاکید کرد: آنچه در منطقه جریان دارد، ساخته و پرداخته اسرائیل، صهیونیسم و آمریکاست تا جهان عرب را تضعیف و تجزیه جهان عرب و گسترش نفوذ و افزایش قدرت این رژیم است.

حب الله افزود: روز جهانی قدس در سال 1979 که توسط امام راحل نامگذاری شد و از آن تاریخ همه جنبش‌های مقاومت و آزادیبخش با سر دادن شعار «القدس لنا» (قدس از آن ماست) این روز را گرامی داشتند و بار تاکید کردند که قدس از آن اعراب و مسلمانان است و هم اکنون از سوی صهیونیست‌های متجاوز تحت اشغال است.

وی خاطر نشان کرد: این شعار در بسیاری از کشورها مردود است و در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بزرگداشت این روز و یا حتی آوردن نام این روز ممنوع است، با اینکه اربابان آنها در غرب و آمریکا به ظاهر و برای نشان دادن حمایت از آزادی و دموکراسی اجازه برگزاری راهپیمایی‌هایی بمناسبت روز قدس را می‌دهند.

حب الله با تاکید بر اینکه این رژیم‌ها اگرچه خود را محور اعتدال و میانه روی می‌نامند، اما در حقیقت این مقاومت است که بنا به فرموده قرآن کریم «امّةً وسطاً بین الناس» نماد و نمود اعتدال و میانه‌روی است.

مسئول پرونده فلسطین در حزب الله درباره شلیک موشک‌های ایرانی که داعش را در دیرالزور هدف قرار داد، گفت: کسانی‌که رسانه‌ها را دنبال کردند، مشاهده نمودند، چه طرف‌هایی از این حملات نگران و منزجر بودند، در حالی‌که ما بر این باوریم، این حق ایران است که در پاسخ به حملات تروریستی تهران تروریست‌ها را هدف گیرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1396/04/02
ملت فلسطین وحوزه خلیج فارس آنها هم مردم ایران را روی چشم می گذارند.
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1396/04/03
مردم بینوای ایران...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج