وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۵۵۷۴۸
۰۷ تير ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱
۲۳۹۶۸
انسانها همیشه به دنبال آزمایش کردن بوده‌اند، اما اگر این آزمایش‌ها از یک حدی خطرناکتر شوند و از مرزهای عقلانیت و انسانیت عبور کنند می‌توانند باعث بروز خسارت‌های شدید جانی یا مالی شوند.
وبسایت دیجی رو - وحید علیپور: انسانها همیشه به دنبال آزمایش کردن بوده‌اند، اما اگر این آزمایش‌ها از یک حدی خطرناکتر شوند و از مرزهای عقلانیت و انسانیت عبور کنند می‌توانند باعث بروز خسارت‌های شدید جانی یا مالی شوند. در ادامه و در این تاپ 10 لیستی از ده آزمایش خطرناک و بعضا وحشتناک که توسط انسانها در طول تاریخ انجام شده است را مشاهده می‌کنید. با ما همراه باشید.

 
10- پروژه استورم‌فیوری

وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

ایالات متحده آمریکا همیشه یکی از کشورهایی بوده است که ترجیح می‌دهد تا با انجام آزمایشات علمی مرزهای تکنولوژی خود را به جلو ببرد. یکی از این آزمایشها که باعث به وجود امدن خسارات مرگباری شد در اواخر دهه 40 میلادی اتفاق افتاد. در این سالها شخصی به نام دکتر ایروین لنگمویر (Irwin Langmuir) ایده استفاده از کریستال‌های یخ برای تضعیف تندبادهای اقیانوسی را مطرح کرد. او اعتقاد داشت که افزودن کریستال‌های یخ به این تندبادها باعث تضغیف آنها می‌شود و به این ترتیب می‌توان خسارات ناشی از طوفان‌ها در ایالات ساحلی آمریکا را کاهش داد. به همین دلیل طی یک عملیات کریستال‌های یخی به مرکز یکی از طوفان‌های نزدیک به آمریکا پرتاب شد اما نتیجه دقیقا برخلاف چیزی بود که انتظار می‌رفت. پس از این عملیات طوفان مذکور به سمت سواحل آمریکا تغییر جهت داد و باعث بروز خسارت‌های جانی و مالی زیادی در شهر ساوانای ایالت جورجیا شد.
 


9- فیل و اسید
 
وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

تروکو (Truko) نام فیلی بود که طی یک آزمایش، مقادیر بسیار زیادی از ماده روان گردان ال اس دی به او داده شد. میزان ال اس دی تزریق شده به این فیل 3000 برابر بیشتر از میزانی بود که بدن انسان توانایی تحمل آن را داشته باشد. این آزمایش برای مطالعه رفتار فیلهای نر انجام شده بود و تزریق ال اس دی برای فهمیدن این نکته بود که به چه میزان این ماده باعث دیوانگی مقطعی در فیلها خواهد شد. اما پس از تزریق LSD این فیل وارد حالتی به نام "مستی” شد. در این حالت که تنها برای فیل‌های نر اتفاق می‌افتد حیوان دچار دیوانگی شدیدی می‌شود که به هیچ عنوان قابل کنترل نیست. در نهایت بعد از ایجاد خرابی‌های بسیار تروکو پس از 45 تا 50 دقیقه بعد از شروع آزمایش کشته می‌شود تا این واقعه به عنوان یکی از خطرناک ترین و ترسناکترین آزمایش‌ها در دنیا شناخته شود.
 


8- فروکردن چاقو به قلب
 
 وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

احتمالا با شنیدن نام این آزمایش تصور می‌کنید که یک قاتل به قلب شخص دیگری چاقو فرو کرده است، اما اینطور نیست! این آزمایش مربوط به پزشک جراح آلمانی به نام ورنر تئودور اوتو فورسمان است که با استفاده از چاقو قلب خود را مورد آزمایش قرار داد. او ابتدا از بی حسی موضعی استفاده کرد و سپس یک کاتتر (نوعی وسیله جراحی) را وارد رگ بازوی خود کرد و سپس آن را به آرامی به سمت قلب خود به حرکت درآورد. این آزمایش به قدری خطرناک بود که هر لحظه امکان مرگ فرسمان وجود داشت. با این حال با دقت فراوان و شانس زیاد این آزمایش با موفقیت پایان گرفت و او در نهایت در سال 1956 موفق شد تا بخاطر ابداع روشی جدید برای کاتریزاسیون قلبی جایزه نوبل پزشکی را دریافت کند.
 


7- آزمایش‌های نازی‌ها
 
 وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

در تمام لیست‌هایی که در رابطه با آزمایش‌های وحشتناک تاریخ ساخته شده حتما آزمایشی از نازی‌ها نیز وجود دارد. احتمالا با شنیدن نام نازی‌ها شما هم پیش از هر چیزی به یاد هیتلر و جنایت‌های او می‌افتید. در دوران حکومت او انسان‌ها نیز مورد آزمایش‌های کشنده و وحشتناک زیادی قرار می‌گرفتند. برخی از این آزمایش‌ها شامل فریز کردن افراد و بریدن قسمتهایی از بدن آنها می‌شد. در برخی دیگر از آزمایشها نیز مواد شیمیایی خطرناکی وارد بدن انسان‌ها می‌شد که باعث مرگ و یا دیوانگی می‌شد. یکی از پزشکان معروف نازی که آزمایش‌های حقیقتا ترسناکی بر روی اسرا انجام می‌شد "جوزف منگله” نام داشت.
 


6- چاه حفاری روسیه
 
وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

شاید تصور کنید که کندن چاه یک آزمایش علمی نیست، اما حفر چاهی به عمق 12.2 کیلومتر بدون شک یک آزمایش عظیم و علمی است. حفر این چاه در تاریخ 24 ماه می با استفاده از جدیدترین تجهیزات آن دوران آغاز شد و هدف آن سوراخ کردن پوسته زمین تا بیشترین جای ممکن بود. امروزه نیز انتهای این چاه عمیق ترین نقطه زمین به شمار می‌رود و مورد مطالعات زمین شناسی بی شماری قرار گرفته است. در هنگام انجام این آزمایش همیشه این احتمال وجود داشت که لایه تکتونیک زمین دچار تغییر مکان شود و زلزله‌های فجیعی در دنیا رخ دهد.
 


5- برخورد دهنده ‌هادرونی
 
 وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

آیا تابحال راجع به "برخورد دهنده‌ هادرونی بزرگ” شنیده‌اید؟ این مجموعه بزرگترین شتاب دهنده ذره‌ای و برخورد دهنده دنیا است که در یک مرکز زیرزمینی در سوئیس قرار دارد و از آن برای برخورد پروتون‌ها، الکترون‌ها و سایر ذرات زیر اتمی ‌در سرعت‌های بسیار بالا استفاده می‌شود. این مجموعه برای مطالعه بیشتر فیزیک ذرات و انرژی‌های بسیار بالا ساخته شده است. یک تونل 27 کیلومتری که ذرات در آن شتاب می‌گیرند از اصلی ترین ویژگی‌های این مجموعه است. تمام آزمایشات انجام شده در این مرکز توسط ده هزار دانشمند از سراسر دنیا مورد مطالعه قرار می‌گیرد. برخی از دانشمندان عقیده دارند که این برخورد دهنده ممکن است باعث ایجاد سیاه چاله‌ای شود که می‌تواند تمام زمین را نابود کند. تصور بروز همچین نتیجه‌ای واقعا ترسناک است!
 


4- استارفیش پرایم
 
وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

همانطور که پیش از این نیز گفتیم آمریکا یکی از کشورهاییست که آزمایش‌های زیادی انجام می‌دهد. در روز نهم جولای سال 1962 ایالات متحده آمریکا یک کلاهک هسته‌ای که قدرتی معادل 1.4 مگاتُن TNT داشت را در فاصله‌ای دورتر از میدان مغناطیسی زمین منفجر کرد. انرژی‌ای که از این انفجار حاصل شد بسیار بیشتر از چیزی بود که دانشمندان آمریکایی تخمین زده بودند و قدرت آن به حدی بود که در میدان مغناطیسی زمین تداخل به وجود آمد. بازخوردهای این انفجار بسیار فراتر از انتظار بود و منجر به خاموشی صدها چراغ روشنایی در خیابان‌های‌ هاوایی شد. همچنین سیستم ارتباطی یک سوم ماهواره‌های مدار پایین زمین نیز از کار افتاد. مقدار زیاد تشعشعات این آزمایش می‌توانست جریان‌هایی را که زمین را به صورت پایدار نگاه می‌دارند مختل کند و حیات را در سیاره ما به خطر بیاندازد.
 


3- زندگی دوباره
 
وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

آیا می‌توان مرده‌ها را زنده کرد؟ پزشکی به نام رابرت ای. کورنیش تلاش کرده تا این کار را انجام دهد. او در این آزمایش مردگان رو بر روی تخته‌ای الاکلنگی قرار میداد تا خون در بدن به گردش درآید و به آنها آدرنالین و مواد ضدانعقاد تزریق می‌کرد. با اینکه هیچ کدام از انسان‌هایی که مورد این آزمایش قرار گرفتند به زندگی بازنگشتند، اما او موفق شد دو سگ مرده را دوباره زنده کند! البته هر دو این سگ‌ها پس از انجام آزمایش دوباره کشته شدند. فعالیت‌های کورنیش یکی از وحشتناک ترین آزمایشهایی است که تاکنون انجام شده.
 


2- کنترل ذهن
 
 وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

ایده کنترل ذهن ایده جذابی به نظر می‌رسد و نه فقط در فیلم‌های علمی تخیلی، بلکه در واقعیت نیز به آن پرداخته شده است و یک پروفسور اسپانیایی به نام خوزه دلگادو تکنیکی برای اینکار ابداع کرده است. او دستگاهی به نام استیموسیور طراحی کرده و آن را در مغز حیوانات قرار می‌داد. این قطعه توسط کنترل از راه دور تنظیم می‌شد و مناطق مختلفی از مغز را با جریانات الکتریکی تحریک می‌کرد. در صورتی که گزارشات راجع به این دستگاه صحت داشته باشند، او با استفاده از این وسیله قادر بود تا دست و پای حیوانات و قسمت‌های مختلف بدن آنها را به حرکت درآورد. برخی از آزمایش‌های او باعث بروز نتایج خسارت باری بر روی حیوانات می‌شد.
 


 1- آزمایش اتمی
 
وحشتناک‌ترین آزمایش‌های تاریخ آشنا شوید!

بسیاری از افراد باور نمی‌کردند که انسان‌ها واقعا دست به انجام آزمایشات اتمی بزند، در حقیقت هیچ دلیلی وجود ندارد که سلاحی طراحی کنیم که با استفاده از آن بتوان تمام نسل بشر را نابود کرد. اما آمریکا اولین کشوری بود که این آزمایش را انجام داد. اولین آزمایش بمب اتمی دنیا که ترینیتی نام داشت در روز 16 جولای سال 1945 به عنوان بخشی از پروژه هسته‌ای آمریکا در صحرای خورنادا دل موئرتو در این کشور انجام شد. شدت انفجار این بمب برابر با 20 کیلوتُن TNT بود. از این آزمایش به عنوان آغازگر عصر اتم یاد می‌شود و با توجه به اینکه بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناگازاکی تنها چند هفته پس از این آزمایش رخ داد، ترینیتی  مرگبارترین و وحشتناک ترین آزمایش دنیا نامیده می‌شود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1396/04/07
خبر خبر
واحد جدید وزن کشف شد
شدت انفجار این بمب برابر با 20 کیلوتُن TNT بود.
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1396/04/07
اون فیله چه گناهی کرده بود!
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1396/04/07
دوست عزیز این یک نسبت مثلا بمب هیدروژنی برابر ۱۵۰ مگاتن TNT
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
امیر جان شما بهتره شما با این اطلاعات وسیع از ای مطالب نخونی
نظرت؟
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1396/04/07
حالا یعنی ممکنه واقعا اون دستگاهه سیاه چاله درست کنه؟مگه چقدر قدرت داره؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو