غافلگیری پیشرفته ترین ناو انگلستان با ویندوز XP
۵۵۸۱۷۲
۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
۵۹۶۱
ناو هواپیمابر ملکه الیزابت ((HMS Queen Elizabeth (R08) بزرگترین کشتی جنگی ساخته شده برای نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا است. این ناو هواپیمابر قادر به حمل حداکثر چهل هواپیما است.
مجله سخت افزار: ناو هواپیمابر ملکه الیزابت ((HMS Queen Elizabeth (R08)  بزرگترین کشتی جنگی ساخته شده برای نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا است. این ناو هواپیمابر قادر به حمل حداکثر چهل هواپیما است. این ناو در ۴ ژوئیه ۲۰۱۴ توسط ملکه الیزابت دوم نام‌گذاری شد و به تازگی وارد خدمت شده است.  بر خلاف بسیاری از ناوهای هواپیمابر، این ناو فقط برای نشست و برخاست هواپیماهای نظامی عمودپرواز و هواپیماهای نظامی نشست و برخاست کوتاه همچون جنگنده بمب‌افکن F-35 و هلیکوپتر مرلین طراحی شده‌است.
 
 پیشرفته ترین ناو جنگی انگلستان با ویندوز XP غافلگیر شد!
 
علاوه بر آن، این ناو مجهز است به سیستم‌های هشدار سریع هوایی و نیز جنگ‌افزارهای ضد زیردریایی. هنوز چند روزی از ورود به خدمت ناو هواپیمابر ملکه الیزابت نمی گذرد که یک مسئله دیجیتالی جالب توجه شده است!

نیروهای Royal Navy این ناو را با صرف هزینه بیش از 4.5 میلیارد دلار راه اندازی کرده اند.  HMS Queen Elizabeth در زمینه های نبردهای الکترونیکی، درگیری با سامانه ضد نفوذ و هک، عملیات های سایبری، نفوذ به سیستم های پرتابگر و... بسیار پیشرفته و مقتدرانه عمل کرده است. یکی از دلایل به درازا کشیده شدن راه اندازی و تولید این ناو هواپیمابر، تجهیز سامانه های الکترونیک و دیجیتالی بود. به همین مناسبت، برخی از رسانه های بریتانیا در یک دعوت عمومی به میزبانی ارتش، از این ناو هواپیمابر دیدن کردند. به طور حتم حتی برجسته ترین خبرنگاران نظامی نیز می توانند در یک ناو هواپیما بر مدرن سردرگم شده و حتی قادر به تشخیص تسلیحات آن نباشند؛ اما تشخیص ویندوز XP ساده ترین کار ممکن است! خبرنگاران در این تور مشاهده کرده اند که بسیاری از سیستم های کامپیوتری این ناو هواپیما بر توسط سیستم عامل ویندوز XP ران می گردد. این مسئله برای یک ناو در این سطح می تواند مانند فاجعه باشد. کامپیوترهای این ناو با سیستم عامل قدیمی XP از شرکت مایکروسافت فعال هستند؛ سیستم عاملی که پشتیبانی از آن مدت زمان زیادی است که متوقف شده است. در زمان انتشار باج افزار "وانا کرای" بسیاری از بخش های درمانی بریتانیا به دلیل استفاده از سیستم عامل قدیمی ویندوز XP، به سادگی تسلیم حملات شدند.
 
 پیشرفته ترین ناو جنگی انگلستان با ویندوز XP غافلگیر شد!

در همین راستا فرمانده ناو HMS، کاپیتان Mark Deller گفت: هنگامی که یک کشتی جنگی را تحویل می گیرید، باید بدانید که سفارش تولید آن را در سالهای قبل داده ایم. وقتی یک کشتی جنگی را خریداری می کنید، در واقع آن را 20 سال پیش خریداری کرده اید. Mark Deller در ادامه به یک ناو هواپیمابر چینی اشاره کرده است که 20 سال پیش توسعه یافت. (احتمالا اشاره به ناو مربوط به شوروی سابق است که توسط چین از اکراین خریداری شده است). فرمانده این ناو در ادامه به وجود یک تیم سایبری قدرتمند اشاره کرده است که در این کشتی مدرن مستقر هستند؛ هدف از اشاره به این تیم، آسوده ساختن خیال رسانه ها از حملات سایبری بوده است. همچنین ایشان گفت: توسعه و ارتقاء برخی از بخش ها از جمله سامانه های کامپیوتری-نرم افزاری آغاز شده است.

نکته نویسنده:

در این جا یک مسئله بسیار مهم پدیدار می شود؛ ویندوز XP دارای محدودیت های پشتیبانی سخت افزاری است؛ به عنوان مثال پشتیبانی از مقادیر خاص رم و ذخیره سازی. در نتیجه شاید این ناو در بخش سخت افزاری نیز از پلتفرم های قدیمی استفاده می کند که اصلا جالب و مناسب یک ناو تحویل شده در سال 2017 نیست.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1396/04/10
خیلی فکر خوبی کردند برای جلوگیری از حمله هکر ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج