درآمد میلیارد دلاری بازی «پوکمون گو»
۵۵۸۷۱۱
۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
۳۴۳۲ 
وقتی بازی پوکمون گو عرضه شد، به‌خاطر شخصیت‌های پوکمون و ازطرفی به‌خاطر مبتنی بودن آن بر واقعیت افزوده، هیاهوی بسیار زیادی به‌پا کرد. حالا درآمد این بازی به 1.2 میلیارد دلار رسیده است.
وب سایت فارنت - حسین سلطانلو: وقتی بازی پوکمون گو عرضه شد، به‌خاطر شخصیت‌های پوکمون و ازطرفی به‌خاطر مبتنی بودن آن بر واقعیت افزوده، هیاهوی بسیار زیادی به‌پا کرد. حالا درآمد این بازی به 1.2 میلیارد دلار رسیده است.
 
 پوکمون گو تاکنون ۱.۲ میلیارد دلار درآمد داشته است

این هیاهو به‌قدری زیاد بود که در همان زمان پیش‌بینی می‌شد که این بازی در طول یک سال به درآمد یک میلیارد دلاری برسد. حالا اما گزارش‌ها چیزی فراتر از آن مقدار را نشان می‌دهد. بنابر گزارشی که استارتاپ بوستونی Apptopia که اپلیکیشن‌های مختلف را بررسی می‌کند، منتشر کرده است، پوکمون گو توانسته است به درآمد ۱.۲ میلیارد دلاری دست پیدا کند. هم‌چنین این بازی تا امروز ۷۵۲ میلیون بار روی دستگاه‌های مختلف نصب شده است.

البته با وجود این تعداد نصب، طبق این گزارش، تعداد کاربران ماهانه‌ی این بازی افت زیادی را تجربه کرده است. تعداد کاربران فعال این بازی در ماه ژوئن ۶۰ میلیون نفر بوده است که ۲۰ درصد آن‌ها حداقل یک‌بار از آن در طول روز استفاده می‌کرده‌اند. اما تعداد این کاربران در ماه قبل از آن، ۱۰۰ میلیون نفر بوده که همین نشان از افت شدید بازیکنان دارد.

با این وجود از این نکته درس بزرگی می‌گیریم؛ این‌که وقتی تب‌وتاب تمام شود، همه‌چیز به حالت عادی بازمی‌گردد و تازه می‌توان تخمین درستی از محبوبیت بازی زد. البته Niantic، سازنده‌ی پوکمون گو، تلاش‌های زیادی برای بازگرداندن بازیکنان انجام داده است و در همین راستا امکانات و قابلیت‌های بسیاری را به بازی اضافه کرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج