مروری برخطرناک‌ترین حملات سایبری اخیر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
۵۶۶۷۷۵
۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
۵۵۸۰
یکی دلایل گرفتار شدن در دام بد افزارها، متصل بودن به اینترنت است. در این خبر به 7 مورد ازخطرناک‌ترین حملات سایبری می‌پردازیم.
مجله سخت افزار: یکی دلایل گرفتار شدن در دام بد افزارها، متصل بودن به اینترنت است. در این خبر به 7 مورد ازخطرناک‌ترین حملات سایبری می‌پردازیم. یک کلیک اشتباه و تصادفی بر روی تبلیغات مختلف می‌تواند عامل بزرگ حملات سایبری اخیر باشد که می‌توان با احتیاط از این خطرات در امان ماند.
 
 مروری برخطرناک‌ترین حملات سایبری اخیر

نکته جالبی که قابل ذکر است این موضوع است که از دهه ی 90 میلادی ویروس ها اعلام حضور کردند ولی بد افزارها در سال‌های اخیر وارد این عرصه شدند که در تخریب سیستم‌ها بی نظیر بودند. یکی از دلایل عمده ی گرفتار شدن در دام بد افزار های متصل بودن بودن اینترنت است که این روزها در هر زمان و هر مکانی افراد به اینترنت دسترسی دارند و این موضوع کار هکرها را ساده تر و گسترده تر کرده است.به جرأت می‌توان گفت که حملات سایبری اخیر از بدترین حملات تاریخ بود و آسیب‌های زیادی به جوامع مختلف وارد کرد که در ادامه خطرناک ترین آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

WannaCry

WannaCry یکی از پر حاشیه ترین حملات امسال بود که قطعاً همه با آن آشنا هستید. این باج افزار توانست تا مخفیانه به سیستم عامل نفوذ کند؛ داده ها را قفل کند و به ازای پس دادن آن به کاربران، از آن‌ها باج بگیرد. بررسی های نشان داده است که 230,000 سیستم در 150 کشور، قربانی این حمله ی سایبری بوده اند. هدف اصلی این باج افزار آسیب زدن به سازمان های مهم بوده که میتوان به بیمارستان ها و مراکز درمانی در انگلستان، سیستم قطار در آلمان و سیستم مخابراتی در اسپانیا اشاره کرد. خوشبختانه کاربران خانگی از این حمله ی خطرناک در امان بودند و مشکلی برایشان ایجاد نشده است.

Shamoon یا Disttrack

Shamoonیک ویروس کامپیوتری است که بخش انرژی سیستم را مورد حمله قرار میدهد. Shamoon در سال 2012 توسط یک تیم به نام Cutting Swords of Justice توسعه یافت. هدف این تیم آسیب رساندن به شرکت Saudi Aramco در خاورمیانه بود که تا حدودی موفقیت آمیز بود و بیش از 30,000 ایستگاه کاری را تحت تاثیر قرار داد و مانع اتصال آنها به اینترنت شد. این ویروس شرکت قطری ریگانس و شرکت LNG را نیز مورد حمله قرار داد.

Stuxnet

این حمله در پایان دولت بوش در آمریکا رخ داد و این دولت تلاش کرد تا با استفاده از این حمله سایبری تسلیحات هسته ای ایران را خراب کند. ایالات متحده آمریکا با همکاری اسرائیل ویروسی به نام Stuxnet به وجود آوردند که میتوانست به دستگاه ها متصل شود و آنها را کنترل کند. این حمله توانست تا 1000 سانتریفیوژ را در ایران ناتوان کند و یک سلاح بسیار قدرتمند بود.

عملیات Shady RAT

در سال 2008 یک حمله ی سایبری حرفه ای به نام Operation Shady RAT علیه نهاد های دولتی و سازمان های خصوصی در 14 کشور مختلف صورت گرفت. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این حملات  از سوی دولت چین مورد حمایت قرار گرفته بود.

Titan Rain

در اوایل سال 2000 سیستم های کامیوتری آمریکا یک حمله از نوع حماسی را تجربه کردند. حوزه ی وزارت دفاع که شامل ده ها شرکت تجاری خصوصی مثل Lockheed Martin و Redstone Arsenal اطلاعات حساس خود را از دست دادند و گروه های امنیتی معتقدند که این گروه حمله برای کشور چین فعالیت میکردند. این حملات به مدت 3 سال ادامه داشت تا شرکت های امنیتی راهی برای دفاع مقابل این حملات پیدا کردند.

Oplsrael

این حمله در روز یاد بود Holocaust در سال 2013 آغاز شد و یک سری حملات سایبری توسط گروه های ضد اسرائیلی با هدف از بین بردن سایت های اسرائیل رخ داد. این هک ها به ربودن پایگاه داده ها، خرابکاری ها و ویران کردن ها همراه بود. متاسفانه این حملات تا مدارس، روزنامه ها، کسب و کارهای کوچک و بانک ها ادامه پیدا کرد که بسیاری از آنها متعلق به کشور اسرائیل نبودند.

حمله ی سایبری جولای 2009

این حملات علیه کره جنوبی و ایالات متحده رخ داد و بیش از 100,000 کامپیوتر در آمریکا را تحت تاثیر قرار داد. این حملات بیشتر به سمت سازمان های دولتی مثل مجمع ملی کره ی جنوبی، کاج سفید و پنتاگون بوده است. تا امروز منبع و قصد این حملات مشخص نشده اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که این حملات به عهده ی کره شمالی بود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر