پس‌ لرزه‌های دوستی عجیب اصولگرایان و تتلو
۵۶۷۷۲۱
۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
۷۶۴۸
دوستی اصولگرایان با تتلو باعث شده است ناظران و تحلیل‌گران سیاسی بگویند اصول‌گرایان رو به افول رفته‌اند.
عصر ایران نوشت: دوستی اصولگرایان با تتلو باعث شده است ناظران و تحلیل‌گران سیاسی بگویند اصول‌گرایان رو به افول رفته‌اند.

شاید اگر یک سال پیش به شما می‌گفتند روزی « تتلو» خواننده رپ ایران با اصول‌گرایان هم نشین می‌شود آنهم با رادیکال ترین آنها، نگاهی عاقل اندر سفیه به گوینده می‌انداختید و می‌گفتید:« قشنگ بود»

باور کردنی نیست اما کسانی که چندان رابطه‌ای با موسیقی آنهم به سبک زیر زمینی‌اش ندارند. امروز دست بر گردن تتلو می‌اندازند و از او تقدیر می‌کنند. داستان این دوستی داستان عجیبی است.

یک طرف این دوستی امیرحسین مقصدلو «تتلو» است. به او چندان ایرادی وارد نیست. تتلو احتیاج به کسانی دارد که از او حمایت کنند. تتلو می‌خواهد از خواننده زیر زمینی تبدیل به خواننده مجاز شود. قطعا اصول‌گرایان می‌توانند مسیر او را برای این کار فراهم کنند. پس از این دوستی تتلو سود خود را خواهد برد.

در این میان چرا اصول‌گرایان دست دوستی به سمت تتلو دراز کرده‌اند؟پاسخ به این سوال ساده نیست.نمی شود به راحتی دلایل این رابطه را برشمرد. با بررسی شرایط اصول‌گرایان در دهه گذشته اما می‌توان به نتایجی رسید.

نکته اول این است برخی اصول‌گرایان به این نتیجه رسیده‌اند که از بدنه اجتماعی برخوردار نیستند. همین معنا باعث شده است تا سبد رای آنها ثابت باشد و معمولا اندازه رای آنها در انتخابات مختلف به یک اندازه است. هنرمندان و چهره‌های سرشناس اجتماعی می‌توانند در رشد بدنه اجتماعی به یک جریان کمک کنند. همانگونه که در انتخابات ریاست جمهوری خیلی عظیمی از چهره‌های سرشناس دنیای هنر و ورزش از حسن روحانی حمایت کردند و توانستند مردم را با خود همراه کنند.

اصول‌گریان بر این باور بودند که تتلو می‌تواند هواداران خود را که میلیونی هستند به سمت اصول‌گرایان سوق دهد. استراتژی که البته به نظر می‌رسد برای اصول‌گرایان بیشتر ضد تبلیغ بود تا یک تبلیغ مهم و کارآمد.

اصول‌گرایان می‌گویند تتلو توبه کرده است. او دیگر کارهای گذشته خود را انجام نمی‌دهد. نکته جالب ماجرا همین جاست. کسانی که طرفدار تتلو هستند، هوادار کارهای قبل از اصول‌گرا شدن او بودند. همین نزدیکی تتلو به اصول‌گرایان باعث می‌شود او از نظر هوادار دچار مشکل شود و با ریزش اساسی آنها روبرو خواهد شد.

نبود یک لیدر و پایان عصر ریش سفیدی در اصول‌گرایی باعث شده است هر جریانی در این گفتمان بنا بر تصمیمات شخصی خود رفتار کنند. کارهایی که به نام تمام جریان اصول‌گرایی نوشته ‌شود. شاید بتوان گفت بسیاری از چهره‌های شناخته شده محافظه کاران چندان دل خوشی از نزدیکی برخی اصول‌گرایان به تتلو ندارند.

در ادامه جریان‌های مقابل اصول‌گرایی این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه است نشستن ما در کنار هنرمندان، آنهم هنرمندانی که در میان مردم تصویر موجهی دارند از سوی راست‌گرایان مورد حمله قرار می‌گیرد اما حالا خودشان با کسی عکس یادگاری می‌گیرند که تمام بدنش خالکوبی شده است.

دوستی با تتلو باعث شده است ناظران و تحلیل‌گران سیاسی بگویند اصول‌گرایان رو به افول رفته‌اند. شکست‌های متعدد در انتخابات و دیدارهایی از جنس امیر تتلو باعث شده است این جریان هرچه بیشتر به بن بست نزدیک شود.

به نظر می‌رسد این جریان برای ادامه حیات سیاسی خود باید طرحی نو دراندازد البته نه از جنس امیر تتلو.
برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/04/27
حالا چرا تتلو برای اینها عزیز و مهم شده جل الخالق چی بگم والا
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1396/04/27
تتلوووووووو... خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1396/04/27
همه ی مردم ایران عزیزهستن تتلوهم جزءشونه
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1396/04/27
اصولگراهاکاراشون ریاکاریه
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1396/04/27
فکر نمیکنم طرفدار میلیونی داشته باشه آهنگهای رپ معمولا فقط طرفدارهای خاص خودشو داره و عامه پسند نیست. به نظرم فقط داره به شهرتش اضافه میشه نه طرفداراش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
دوست عزیزم تتلو خواننده رپ نیست. ایشون یه سبک من در آوردی از پاپ و آر اند بی داره که دیگه کلیشه ام شده.
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1396/04/27
والله ما که موندیم تتلو خوبه بده خالکوبی تیپ خوانندگی و غیر ه بده یا نه
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1396/04/27
مردم ازاصولگرایی وافراط کاری خسته شدند .
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1396/04/27
عاشق ای تتلو ام سوژه خوبیه خدایا از ما نگیرش
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/04/27
ملت بغبغو کنان رو چه به سیاست اصولگرا یعنی ریاکار
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1396/04/27
اصول گرا ها هم مثل تتلو هستن هههههههههه
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1396/04/27
ازخیلی ازدولتیهابهترتر
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1396/04/28
تتلو ازنوادگان ایت الله جی جاک انگلیسی است آیت الله جی چاک کسی بود که نفت رادر سال ۱۳۳۰حرام اعلام کردتتلوخیلی شبیه آیت الله جی جاکه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج