رسمیت قطعی صدور سند مالکیت خودرو در ناجا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۰۲۷۶
۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴
۱۶۲۴۲
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا، صدور سند رسمی مالکیت خودرو به دست پلیس را بر اساس ماده قانون های 1287، 29و 22 اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما: رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا، صدور سند رسمی مالکیت خودرو به دست پلیس را بر اساس ماده قانون های 1287، 29و 22 اعلام کرد.
 
سرهنگ محمد ترحمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گفت: در حال حاضر با وجود سه قانون یعنی ماده  1287 قانون مدنی ایران، ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و ماده 22 قانون حمل و نقل و عبور کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران؛ سند مالکیت نیروی انتظامی، سند رسمی خودرو محسوب می شود.رسمیت قطعی صدور سند مالکیت خودرو در راهور ناجا
 
وی افزود: سند ناجا به اعتبار قانون رسمی است و نمی توان با اعلام اینکه سند مالکیت پلیس رسمی نیست مردم را ترساند.
 
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: اگر قرار است سند پلیس، سند رسمی نباشد؛ باید ماده 1287 قانون مدنی ایران ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و ماده 22 قانون حمل و نقل و عبور کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران؛ تغییر کند.
 
سرهنگ ترحمی افزود: سند پلیس به عنوان مامور رسمی در حدود صلاحیت ماده 22 قانون حمل و نقل، طبق ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی بعد از تعیین اصالت وسیله نقلیه، هویت متعاملین و در نهایت دریافت دیون معوق و تعویض پلاک به نام مالک جدید صادر و به شهروندان ارائه می شود که در واقع سندی معتبر و اعتبارش به استناد صلاحیت نیروی انتظامی است.
 
وی گفت: ماده 29 روشن و مترقی است و ابهام در آن وجود ندارد و فقط به اختیار مردم برای ثبت در دفترخانه ها احترام گذاشته است اما بر اساس بند دهم اصل سوم قانون اساسی، حاکمیت موظف است؛ تشریفات غیر ضروری را از مسیر شهروندان بر دارد.
 
سرهنگ ترحمی افزود: از آنجایی که خودرو یک مال منقول و یک کالای مصرفی با دوام است اینکه شهروندان بخواهند دو سند رسمی برای معامله یک مال منقول دریافت کنند به معنای تشریفات سخت گیرانه است که در سایر کشورهای دنیا وجود ندارد و هر کشور راحت ترین راه را برای مردم خود ایجاد کرده است.
 
وی گفت: دفترخانه ها سند مالکیت صادر نمی کنند بلکه سند ثبت معامله را انجام می دهند بنابراین برای خودرو برگه سبز یا همان سند مالکیت پلیس کفایت می کند.
 
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا افزود: در هر مرجعی که بخواهند مالک وسیله نقلیه را مشخص کنند بهترین، راحت ترین و مطمئن ترین راه این است که از سامانه های بر خط و بروز پلیس در کمترین زمان با بیشترین دقت استعلام بگیرند.
 
سرهنگ ترحمی گفت: بر اساس ماده 47 قانون ثبت فقط ثبت اموال غیر منقول در دفاتر اسناد رسمی الزامی است و بقیه اموال منقول مانند اتومبیل، جواهرات، یخچال سای بای ساید یا حتی نمکدان منزل ثبتشان در دفترخانه ها الزامی نیست بلکه به اختیار است.
 
وی درباره سخن اخیر سخنگوی دستگاه قضا درباره اینکه به سند سبز پلیس در محاکم قضایی استناد نمی شود، افزود: سند پلیس به اعتبار قانون که فصل الخطاب است سندی رسمی است و در مراجع قضایی هم به ادعای خواهان یا خوانده در مورد سند ناجا فقط جعل متصور است و حتما نمی توانند انکار و تردید را مدعی شوند.
 
سرهنگ ترحمی گفت: از آنجا که فقط جعل متصور است پس سند مالکیت پلیس به اعتبار ماده 1287 قانون مدنی ایران سندی رسمی است.
 
وی افزود: ماده 1287 قانون مدنی ایران می گوید اسنادی که در دفاتر اسناد رسمی یا نزد ماموران صالح در حدود صلاحیت ها و طبق قانون صادر می شود؛ قانونی است و ماده 22 حمل و نقل و عبور کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران نیز حدود صلاحیت ها را مشخص کرده است.
 
سرهنگ ترحمی اضافه کرد: چگونه گواهینامه رانندگی یک سند رسمی است که ناجا صادر می کند اما سند مالکیت و پلاک خودرو که باز هم جزو حوزه مسئولیت پلیس است باید سند عادی تلقی شود؛ این اصلا امکان ندارد.
 
وی درباره نتیجه نهایی کمیسیون اصل 90 مجلس به خبرنگار ما گفت: پس از بررسی ها در نهایت کمیته سیاسی و نظامی کمیسیون اصل 90 گزارشی تهیه کرد که بر اساس آن ناجا تخلفی را مرتکب نشده بود و با تایید اقدامات نیروی انتظامی، گزارش در صحن کمیسیون قرائت شد و در اختیار نمایندگان ناجا نیز قرار گرفت.
 
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا افزود: با توجه به تبصره ماده 5 قانون نحوه اجرای اصل نودم مجلس شورای اسلامی ، کمیسیون در صورتی که به تخلفی از سوی ناجا برسد باید برای دادسرا مراتب را به مراجع قضایی ارائه کند اما چون تخلفی دیده نشد و توضیحات نیروی انتظامی کامل و قانونی بود از نمایندگان خواستند صحن را ترک کنند و تصمیم گیری مقتضی انجام شد.
 
سرهنگ ترحمی اضافه کرد: این کمیسیون در تصمیم گیری خود اقدام به تفسیر کرد که آیا مردم لازم است به دفترخانه ها بروند یا خیر؟
 
وی گفت: برابر اصل 73 قانون اساسی، تفسیر در حدود نمایندگان مجلس در صحن علنی تعریف شده است و کمیسیون حق تفسیر ندارد؛ بنابراین فرمانده ناجا در نامه ای به رئیس مجلس خواستار تعیین تکلیف این موضوع شد.
 
سرهنگ ترحمی افزود: در نهایت رئیس مجلس وفق قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب 1389 نظر حقوقی و قانونی معاونت مجلس را خواستار شد که مفاد این نظریه در خرداد امسال به رئیس مجلس اعلام و در همین ماه نظر قانونی و حقوقی مجلس نیز به نیروی انتظامی اعلام و ابلاغ شد.
 
وی اضافه کرد: بر اساس ماده 22 قانون حمل و نقل و عبور کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران وظیفه و مسئولیت صدور گواهینامه رانندگی، اسناد مالکیت و پلاک خودرو در قلمرو جمهوری اسلامی ایران بر عهده نیروی انتظامی است و هیچ قانون یا مصوبه ای مبنی بر اجبار مراجعه مردم به دفاتر اسناد رسمی یافت نشد.
 
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا گفت: در نهایت بر اساس ماده 1287 قانون مدنی ایران، اسناد صادره در صلاحیت نیروی انتظامی و به عنوان اسناد رسمی تلقی می شود و ناگزیر در محاکم قضایی کشور مورد قبول است.
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1396/05/02
برادر عزیز کشورهای دیگر به فکر مردمند ما به فکر جیبیم! حواست باشد.
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1396/05/02
میگه قسمت را باور کنم یا دم خروس را اقا چرا دو پهلو می گویید یک دستور باید واضح روشن وساده باشد در گفته های شما جز سر در گمی چیزی ندارد مردم که بازیچه نیستند
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1396/05/02
جناب سرهنگ ترحمی ، کسی که خواب است می‌شود بیدارش کرد ، اما کسی که خود را به خواب زده است ، هرگز از خواب بیدار نمی شود . چون منافعشان در خطر است .. امیدوارم مسئولین ذره‌ای به فکر مردم باشند .
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1396/05/02
مجلس باید وضع را مشخص کند که نمیکند،،،در حقیقت نمایندگان نماینده مردم نیستند نماینده دولت هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
دفاتر اسناد رسمی مگه مال دولت هستش دوست عزیز ؟ این دفاتر زیر نظر قوه قضاییه کار می کنن ... اتفاقا نیروی انتظامی که زیر نظر وزارت کشور و دولت هست داره تلاش می کنه که حق مردم ضایع نشه
هر چی میشه میگن دولت ...
Iran, Islamic Republic of
02:16 - 1396/05/02
... ثبت سند مگر غیزاز اینکه میخاد مشخصات ماشین مالک مشخص کنه وقتی برگ سبز همه موارد خودرو مشخص کرده دفتر خانه چه چیزیه میخاد مشخص کنه ....
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1396/05/02
خداییش حق با نیروی انتظامی هست
چرا لقمه رو دور سر بگردونیم آخه ؟؟؟؟


دعا کنید من یه ماشین دست دوم در حد نو بخرم به لطف خدا
دیگه محضر نمیرم. برگ سبز سند رسمی هست. تمام
Iran, Islamic Republic of
05:04 - 1396/05/02
خدا پدر و مادرشو بیامرزه که حرف حق رو زد. البته امیدوارم این بنده خدا رو از کارش بیکار نکنند..
Iran, Islamic Republic of
05:39 - 1396/05/02
تکلیف مردم چیه ؟ آقا یکی بیاد وحرف آخرو بزنه .
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1396/05/02
با تشکر از نیروی انتظامی.دمتون گرم.شاید اولین جرقه باشه واسه جلوگیری از کاغذ بازیهای الکی تو کشور.
از دفتر داران و محضرها خواهشمندیم که از به نام زدن سند های خودرو در دفاتر شان اجبار و اصرار به خرج ندهند.
ملت هم توجه داشته باشند که خودشان به محضر نروند و وسواس به خرج ندهید و فروشنده را مجبور به تغییر نام سند در محضر نکنند و فروشنده در غیر این صورت تمام هزینه را بر عهده خریدار بگذارد.
Iran, Islamic Republic of
07:39 - 1396/05/02
آقایان ! شما را به خدا این مشکل بزرگ نزدیک به صد ساله را حل و فصل کنید تا مردم خلاص شوند . ....
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1396/05/02
وای دمتون گرم ...از پلیس نهایت تشکر رو دارم که اینبار به تکلف و سختگیریها برای مردم نه گفتن ...امیدوارم مردم دیگه برا سند زدن دفترخونه نرن و اون پول اضافی رو تو جیب سردفتردارا نریزن.
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/05/02
زنده باد و آفرین بر شما، خدا پدر و مادرتان را بیامرزد. با تشکر فراوان از اینکه مشکلات و هزینه های انتقال خودرو کاهش میابد.
لعنت خدا بر کسانی که غیر از این فکر میکنند.
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1396/05/02
واقعا پول زور بود دمتون گرم
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1396/05/02
باید تصویب کنن که نیازی به حضور در دفترخونه نیست نه اینکه دل بخواهی باشه .واقعا هم همه کارها رو راهنمایی رانندگی میکنه .فک پلاک که انجام میشه تمام مدارک عوض میشه پس نیازی به دفترخونه نیست .خلاف و توقیفی ماشینها هم توسط راهنمایی رانندگی مشخص میشه
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1396/05/02
من پارسال ماشینمو فروختم یه ماشین دیگه خریدم برای هیچ کدومشونم دفترخونه نرفتم. چی میخواد بشه ؟پول مگه علف خرسه خرج یا مفت کنم. اگه همه دفترخونه رو تحریم کنن قطعا یه فکری به حالش میکنن.
United States
10:12 - 1396/05/02
از برادران پلیش متشکریم واقعا دفتر خانه ها یه پول زور میخوان بگیرند
حذف کنین اینهمه کاغذ بازی رو
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/05/02
گمرک برای صدور پروانه خروج موقت به خارج از کشور برای سواری و کامیون کشنده سند دفترخانه درخواست می نماید و تنها برگ سبز را قبول تدارد، در غیر اینصورت از صدور اجازه خروج خوداری می نماید ، این قانون هنوز در اجرا بین وزارتخانه ها مشکل دارد
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1396/05/02
درود بر نیروی انتظامی محترم خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1396/05/02
آقا فقط تکلیف مردمو روشن کنید.یه روز رئیس ثبت میگه حتما باید ثبت محضری بشه یه روز جناب سرهنگ میگن برگ سبز کفایت میکنه. خواهشا مجلس محترم نظر قطعیو بده مردم بفهمن چیکار باید بکنن
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/11/27
خداوکیلی بیشترمردم ندارن این کارو انجام بدن ممنون از نیروی انتظامی
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/11/28
ماکه همان برگ سبزراقبول داریم وبه دفاترنمیرویم ثبت اسنادهم براجیب خودشان میگن ازهمه هم میخاهیم که نروند تاجابیفتد میگن مبلغ حق تحریر چیزی نیست 120هزارتومان کم است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر