ورود اف‌بی‌آی به پرونده حمله سایبری به اچ‌بی‌او
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۵۸۲۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
۶۴۴۷
گفته می‌شود اطلاعات به‌سرقت‌رفته در حمله سایبری به شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او، هفت برابر حمله سال 2014 هکرها به شرکت سونی است.
هنرآنلاین: روز 27 ژوئیه، بدترین کابوس ریچارد پلپلر رقم خورد. رئیس شبکه کابلی اچ‌بی‌او (HBO) متوجه شد شبکه شرکت او در یک حمله سایبریِ ظاهراً سازمان‌یافته هدف قرار گرفته و آن‌طور که کارشناسان امنیت سایبری توضیح داده‌اند برابر 1.5 ترابایت اطلاعات شرکت سرقت شده است.

این تقریباً هفت برابر میزان اطلاعات فاش‌شده در حمله سایبری معروف سال 2014 به شرکت سونی است. نوامبر آن سال، هکرها با نفوذ در سیستم کامپیوتری سونی اسناد داخلی، پیام‌های ایمیلی، اطلاعات مربوط به بودجه فیلم‌ها، دستمزد مدیران شرکت و شماره تأمین اجتماعی هزاران نفر از کارکنان شرکت را به سرقت بردند. بخشی از این اطلاعات و اسناد بعدها در اینترنت منتشر شد که واکنش‌های گسترده به همراه داشت.
 
ورود اف‌بی‌آی به پرونده حمله سایبری به اچ‌بی‌او

افراد نزدیک به اچ‌بی‌او درباره حمله سایبری جدید به هالیوود ریپورتر گفتند این حمله، پیچیده بود و مضامین و اطلاعات مشخص در محل‌های مختلف را هدف گرفت که نشان می‌دهد نفوذ از چند نقطه صورت گرفته است. ترسناک‌تر این که هکرها به دنبال باج‌گیری نبودند که این نکته انگیزه آن‌ها مورد پرسش قرار می‌دهد و به این کابوس دامن می‌زند که ممکن است تصاویر ویدیویی، اسناد داخلی یا حتی مکاتبات ایمیلی شرکت به سرقت رفته باشد.

دو روز بعد یعنی در روز شنبه، اچ‌بی‌او ایمیلی هشداردهنده به بیش از 2500 کارمند خود فرستاد و به آن‌ها اطلاع داد که به شرکت حمله سایبری شده است و در ایمیل دوم به کارمندان هشدار داد که ایمیل‌های مشکوک را باز نکند. در 30 ژوئیه، هکرها با نام little.finger66 در پیامی برای رسانه‌ها از "بزرگ‌ترین رخنه در عصر فضای سایبری" خبر دادند. آن‌ها لینک فیلمنامه اپیزودی از فصل هفتم سریال "بازی تاج و تخت" را که قرار است ششم اوت پخش شود، منتشر کردند و قول دادند چیزهای بیشتری منتشر خواهند کرد. در همین حال، اپیزودهای پخش‌نشده دو سریال "Ballers" و "اتاق 104" آنلاین منتشر شد.

1.5 ترابایت اطلاعات به سرقت رفته از اچ‌بی‌او را مقایسه کنید با پرونده سونی که در آن حدود 200 گیگابایت اطلاعات، آنلاین منتشر شد. انتشار آن اطلاعات چنان توفان ویرانگری به همراه داشت که سونی را به زانو درآورد و منجر به برکناری ‌امی پاسکال یکی از روسای آن زمان سونی شد.

پل ویکسی رئیس شرکت امنیت سایبری فارسایت با اشاره به این که حجم یک نسخه بلو-ری حدود 30 گیگابایت است، می‌گوید: اگر به خاطر ویدیو و صدا نباشد، کل اطلاعات شرکتی در اندازه اچ‌بی‌او می‌تواند در یک ترابایت جا شود که شامل تمام ایمیل‌ها و تمام صفحات گسترده نوشته یا دخیره‌شده است.

آجای آرورا رئیس شرکت امنیت سایبری ورا نیز می‌گوید: تخمین زده می‌شود که کل اطلاعات کتابخانه کنگره آمریکا حدود 10 ترابایت باشد. پس سخت می‌شود باور کرد که هکرها در حمله به اچ‌بی‌او، ویدیو یا صدا ندزدیده باشند. برای اچ‌بی‌او و شرکت مادر آن، تایم وارنر جالب و در عین حال هولناک است که در آینده چه اطلاعاتی فاش خواهد شد.

منابع می‌گویند اچ‌بی‌او با اداره پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و شرکت امنیت سایبری مندیانت که پیشتاز تحقیقات قضایی در زمینه حمله به سونی بود، روی این قضیه کار می‌کند. (شگفت این که خود شرکت مندیانت تقریباً همزمان با اچ‌بی‌او مورد حمله هکرها قرار گرفت.)

اف‌بی‌آی و مندیانت هنوز در این زمینه اظهار نظر نکرده‌اند و خود اچ‌بی‌او به‌جز تأیید حمله سایبری از طریق یک بیانیه، به جزئیات مسئله اشاره نکرده است.

هالیوود این اواخر به‌دفعات مورد حمله خلافکاران سایبری قرار گرفته است. در سال گذشته، به حداقل شش شرکت و موسسه استعدادیابی شامل نتفلیکس و یو‌تی‌ای حمله شده است. نتفلیکس حاضر نشد باج بدهد و هکرها 10 اپیزود سریال "نارنجی، سیاه جدید است" را پیش از آغاز پخش در ماه ژوئن آنلاین منتشر کردند.

گذشته از این حمله به اچ‌بی‌او در دورانی حساس برای تایم وارنر صورت گرفته است. اکتبر پیش، شرکت ای‌تی‌اندتی قبول کرد اچ‌بی‌او را به قیمت 85 میلیارد دلار بخرد. همه می‌دانند اچ‌بی‌او ستاره پورتفولیو است، پس چنین حمله گسترده‌ای می‌تواند روی قیمت نهایی تأثیر بگذارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2