منتخبان متفاوت انتخابات شوراهای چهارم
۵۷۶۱۱
۱۱ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۷
۶۱۵۸
زمانی که ثبت‌نام نامزدهای انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر و روستای کشور آغاز شد کمتر کسی فکر می‌کرد که در این دوره این تعداد افراد غیرسیاسی معروف برای ثبت‌نام اقدام کنند و برنامه‌های جالبی را هم ارائه دهند.
روزنامه همشهری: زمانی که ثبت‌نام نامزدهای انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر و روستای کشور آغاز شد کمتر کسی فکر می‌کرد که در این دوره این تعداد افراد غیرسیاسی معروف برای ثبت‌نام اقدام کنند و برنامه‌های جالبی را هم ارائه دهند؛ افرادی که بسیاری از آنها هنرمند و ورزشکار بودند و نخستین برنامه‌هایشان را در جهت توسعه برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در حوزه انتخابیه خود اعلام می‌کردند.

 پس از برگزاری انتخابات برخی از این چهره‌ها اتفاقا به شورای شهر هم راه پیدا کردند و حالا مردم منتظرند ببینند آیا این چهره‌های آشنا از توانایی‌های اجرایی لازم برای پیشبرد اهداف ضروری برخوردارند یا نه. باز شماری آرای انتخابات دوره چهارم شوراهای شهر و روستای کشور آغاز شده و این بازشماری در بعضی از مناطق به پایان رسیده است. در این میان نام افرادی دیده می‌شود که می‌تواند در نوع خود جالب به‌نظر برسد. علاوه بر این برخی از منتخبان هم حرف‌های جالبی در مورد تبلیغات خود و نحوه کسب آرای لازم به زبان آورده‌اند.

عجیب‌ترین نتیجه انتخابات شوراها در شوش

شاید عجیب‌ترین نتیجه انتخابات دوره چهارم شوراها متعلق به یکی از شهرهای شهرستان شوش باشد. اعضای اصلی شورای شهر فتح‌المبین این شهرستان همه نام خانوادگی یکسان دارند. بنابر اعلام فرمانداری شهرستان شوش، ناصرسرخه با 800رای، رحیم سرخه با 652رای، سلمان سرخه با 619رای، کامل سرخه با 504رای و رحیم سرخی با 388رای به‌عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی شهر فتح‌المبین انتخاب شده‌اند.

 البته صرفا نفر آخر، از فامیلی سرخی برخوردار است که البته گفته می‌شود این موضوع برای ایجاد تفاوت با نفر دوم است زیرا اسم کوچک نفر دوم هم رحیم است. شهر فتح‌المبین پیش از این نامش شهر سرخه (صرخه) بود و بعدها به‌دلیل مجاورتش با یادمان شهدای عملیات فتح‌المبین، به فتح‌المبین تغییر نام داد.


بلال‌فروشی که نفر دوم مهاباد شد

محمد ابراهیمی ملقب به «ممد چکول» که دارای بساط بلال فروشی(دستفروشی) در میدان شهر مهاباد است توانست تنها با 9رای فاصله از نفر اول و با کسب بیشترین آرا به‌عنوان منتخب دوم به شورای چهارم این شهر راه یابد. وی دارای مدرک لیسانس شیمی است و در میدان استقلال زندگی می‌کند که تقریبا منطقه فقیرنشین مهاباد محسوب می‌شود. یک‌خواهر و یک برادرش دچار مشکل ذهنی و تنفسی هستند.

ابراهیمی در پوستر تبلیغاتی، خودش را اینگونه معرفی کرده بود: «اینجانب ممد چکول کاندیدای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مهاباد با دستانی خالی اما سرشار از امید به خدا اعلام می‌دارم حقیر بعد از چندین سال دستفروشی برای اثبات حسن نیت لیست اموال و دارایی منقول و غیرمنقولم را به مردم شریف اعلام می‌دارم.» وی با تأکید بر اینکه اگر به شورای دور چهارم راه یابد پس از 4سال اتمام شورا حاضر است لیست اموالش را اعلام کند، دارایی خود را به شرح ذیل عنوان کرد: «دو دیگ دارم و یک فرغون و یک حساب بانکی 2میلیون تومانی به همراه یک زمین قولنامه‌ای 10متر در 10متر.»

 این دستفروش تحصیل کرده برنامه خاص تبلیغاتی برای ورود به شورا نداشته اما به‌دلیل محبوبیتش در سطح شهر به‌ویژه مناطق عشایرنشین توانست در انتخابات این دوره شورای شهر مهاباد که 205نفر رقابت می‌کردند و با مشارکت 80درصدی مردم هم انجام شد، با رأی بالا به‌عنوان منتخب دوم به شورای شهر مهاباد راه یابد.


مجید قصه‌ها وارد شورا شد

در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر اصفهان مهدی باقربیگی، بازیگر برجسته سریال قصه‌های مجید توانست به شورای اسلامی شهر اصفهان راه پیدا کند. وی با ایفای نقش نوجوانی پرشر و شور در سریال دیدنی «قصه‌های مجید» توانسته بود شهرتی در عرصه تلویزیون و سینما پیدا کند. باقربیگی متولد 1356 است و در رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و کارمند سازمان فرهنگی - هنری اصفهان است. وی ازدواج کرده و دارای یک فرزند است. آنطور که خودش می‌گوید حداکثر 7میلیون تومان برای تبلیغات خود هزینه کرده است.

محمدرضا ایرانمنش در شورای شهر کیش

محمدرضا ایرانمنش از چهره‌های شناخته شده تلویزیون و سینما و از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی عضو شورای شهر کیش شده است. در جزیره کیش از 16هزار و 4رأی مأخوذه در انتخابات شورای شهر علی یونسی‌پور با کسب 3هزار و 336رأی در جایگاه نخست قرار گرفت و محمدرضا ایرانمنش با 3هزار و 54رأی دوم شد.

 ایرانمنش فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشکده تربیت معلم است. وی در عملیات والفجر ۸ به‌علت استشمام گاز خردل، جانباز شیمیایی شد و به گفته خودش حدود 17باربه‌کما رفته است. وی در سال ۱۳۷۲ برای بازی در فیلم «سجاده‌آتش» نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد. ایرانمنش متولد سال ۱۳۴۶ در جیرفت استان کرمان است.


بازیگری دیگر در شورای شهر

یوسف اسدی بازیگر سریال‌های طنز وکمدی شبکه استانی کردستان به‌عنوان عضو اصلی شورای شهر سنندج با کسب 39هزار و 823رأی از سوی مردم انتخاب شد. این هنرمند سنندجی در نقش غلام در سریال معروف نوروزی «روزهای خوش زندگی» ایفای نقش کرده بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج