نامه دوم اصغر نعیمی به وزیر ارشاد
۵۷۶۹۲۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
۵۱۳۶
اصغر نعیمی در دومین نامه خود به وزیر ارشاد پس از پایان مهلت دو ماهه رسیدگی به فیلم‌های توقیفی نوشت: «خوب نیست این شبهه در فضای جامعه سینمایی پیش بیاید که دستور شما مصلحت اندیشانه و به دلیل نزدیکی به زمان انتخابات بوده است.»
خبرآنلاین: اصغر نعیمی در دومین نامه خود به وزیر ارشاد پس از پایان مهلت دو ماهه رسیدگی به فیلم‌های توقیفی نوشت: «خوب نیست این شبهه در فضای جامعه سینمایی پیش بیاید که دستور شما مصلحت اندیشانه و به دلیل نزدیکی به زمان انتخابات بوده است.»

 حدود دو ماه پیش بود که اصغر نعیمی کارگردان سینما در نامه ای به وزیر ارشاد خواستار رسیدگی به وضعیت فیلم های توقیفی چند سال اخیر شد و صالحی امیری هم پس از آن در نامه‌ای به محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی دستور داد تا تکلیف فیلم‌های توقیفی دولت دهم و یازدهم در دو ماه تعیین شود.

حال با پایان مهلت دو ماهه سینماگران منتظر نتیجه وضعیت فیلم های توقیفی هستند.

به گزارش کانال تلگرامی «سینما»، اصغر نعیمی در پی پایان این مهلت دو ماهه نامه دوم خود را به وزیر ارشاد نوشت که به این شرح است:

«جناب آقای صالحي اميري وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي

با سلام

حدود دو ماه پيش كه طي نامه سرگشاده‌اي از شما خواستم به وضعيت فيلم‌هاي توقيفي سينماي ايران توجه نماييد، انتظار واكنشي سريع را نداشتم اما خوشبختانه جنابعالي متوجه حساسيت موضوع شده و به رياست سازمان سينمايي دستور داديد ظرف مدت دو ماه تكليف اين فيلم ها را روشن نمايد.

در اين دو ماه خبرهاي ضد و نقيضي از مجاري غير رسمي درباره كميته اي كه به همين منظور تشكيل شده به گوش رسيده اما با پايان اين مهلت دو ماهه سازمان سينمايي نتيجه كار را به شكل روشن اعلام نمي كند.

لازم نيست توضيح دهم كه نمايش چند فيلم كم مسئله نه مدنظر ما بوده و نه مطابقتي با نص دستور شما يعني روشن شدن تكليف تمام آثار در محاق مانده دارد و به نوعي مخدوش كردن اصل مطالبه است.

خوب نيست اين شبهه در فضاي جامعه سينمايي پيش بيايد كه دستور شما مصلحت انديشانه و به دليل نزديكي به زمان انتخابات بوده يا از آن بدتر قرار است ماجرا مسكوت بماند تا كابينه در فضايي بي حاشيه از مجلس راي اعتماد بگيرد. كه اين‌ها يعني باز قرباني كردن هنر، سينما و منافع سينماگران شريف ايراني در پيشگاه مصالح سياسي.

اگر امروز دولت دكتر روحاني بر سر كار است نمي توان در اين موفقيت نقش مهم سينماگران ايراني را انكار كرد. پس ضروري است براي پايان دادن به هر نوع شائبه‌اي به مصداق ضرب‌المثل مرد و قولش، به تعهد خود عمل نموده و مصرانه از سازمان سينمايي بخواهيد در همين مدت كوتاهي كه از عمر مسئوليت شما باقي مانده، بدون تعلل گزارش كار و نتيجه عملكردش درباره دستور صريح شما را در اختيار رسانه ها و افكار عمومي قرار دهد.

شك نكنيد چه در كابينه آينده به عنوان وزير ارشاد ابقاي‌تان كنند يا مصدر خدمت در پست ديگري شويد، رفع توقيف از كليه فيلم‌هاي در محاق مانده نام نيك شما و همكاران تان را در تاريخ سينماي ايران ماندگار خواهد كرد.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج