دولت سازی در ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۷۷۹۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
۳۷۷۳
آیین و مراسم تحلیف و همچنین مهلت مقرر در آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای رئیس جمهور منتخب درباره پیشنهاد وزرا جهت بررسی برنامه ها و صلاحیت آنان در میدان سیاست عملی ،بستری را جهت نگاه مجدد به فلسفه سیاسی دولت در ایران فراهم نموده است تا در حین این گفتار صورت بندی نهایی آن را مطالبه نماییم.
روزنامه ابتکار نوشت: آیین و مراسم تحلیف و همچنین مهلت مقرر در آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای رئیس جمهور منتخب درباره پیشنهاد وزرا جهت بررسی برنامه ها و صلاحیت آنان در میدان سیاست عملی ،بستری را جهت نگاه مجدد بهفلسفه سیاسی دولت در ایران فراهم نموده است تا در حین این گفتار صورت بندی نهایی آن را مطالبه نماییم.
 
سابقه برخورداری جامعه ایران از دولت ،زیاد کم نیست. شاید تولد دوران صفوی و یکی از خدمات برجسته آنان در جوانی سلسله، تشکیل دولت مقتدر ، ایدئولوژیک و مذهبی در ایران بود که به تبع آن جزایر پراکنده اعمال قدرت تضعیف گشت تا مقدمه ای بر جمع آوری بساط ملوک الطوایفی در پهنه سرزمین بزرگ ایران باشد،مرحله ای که در اروپا تحولات طبیعی جامعه آن را به تدریج و در قالب دوره های تاریخی انجام می داد .
 
همزمان با اروپا و چه بسا در طول زمان بندی تاریخی که با شکل دهی به میوه تحولات تحت عنوان دولت استعمارگر، مطلقه ، مدرن و ملی برای بقاء دست و پا میزد ،جامعه ایران هم تلاشهای مضاعف،سنگین وپرهزینه ای را انجام داد.
 
اما حاصل کار توقف در ایستگاهی بود که پیوند ملت و دولت محقق نشد ، دولت هایی با ماهیت و جنس قبیله ای ،منطقه ای ،وابسته و پیرو بیگانگان و گرفتار دربار و باندهای فساد و مافیا که از نقطه نظر مفهومی نه تنها فلسفه وجودی دولت را زمینه سازی نمی کردبلکه از سازه های فکری ایران باستان ، یونان قدیم و حتی نگاه فقهی و دینی فرسنگها فاصله می یافت و رضایت رفاه و توان مالی را بر باد می داد.
 
دولت های غارتگری که به علت دوری از انجام وظیفه، راه را بر بیگانگان جهت تجاوز ، اشغال و چپاول هموار می کرد و در داخل جامعه هم به جای هماهنگی ، هماوآیی و همسویی فضا را برای خنثی سازی ظرفیت ها ، دعوا ودرگیری مساعد می کرد.
 
بدون شک یکی از علل عقب ماندگی جامعه عدم اتحاد دولت و ملت در پروسه زمانی بود که باروری حاصل کار آید. بعد از انقلاب اسلامی هم دولت هایی سر کار آمده اند اما دولت ها در مقطعی گرفتار جنگ تحمیلی بوده اند و در مقطعی بالاجبار و یا از سر اضطرار در کام نگاه های طبقاتی فرو رفته اند و در دوره هایی هم به صورت بندی نهائی رسیده اند تا اشتهای سیری ناپذیری ارباب جناح ها را فراهم نمایند و یا اینکه فرقه ای را به مستی رسانند تا عقل و اندیشه از ملک بستانند.
 
نگاه تاریخی و کنونی در قالب متدها و مدل ها به ما القاء می کند دولت ها همانطور که برای وابستگی و سر سپردگی خلق نشده اند ، برای ایجاد درگیری ،نزاع و بی نظمی هم نباید سرو سامان داده شوند.
 
آیین تحلیف که گاهی از حدود و ثغور قانون اساسی و آیین نامه داخلی خارج می شود، احیاء عهدی است که رئیس جمهور قدرتی را که از مردم گرفته است در مسیر خواسته های ملت به کار گیرد و هیچ طبقه ، جناح و فرد از مردم به مردم نزدیک تر منظور نشود و به همین خاطر است این مراوده و مبادله لباس تحلیف می پوشد تا در حضور باریتعالی در قالب دین در آید و دولت مدیون ملت باقی بماند .
 
بیان تئوریک و مبانی ذهنی رئیس جمهور که در تنفیذ ، مبتنی بر رفع مشکلات و موانع اقتصادی و در تحلیف ، مرتبط با تامین مطالبات مردم بود ، امیدوارم منشور دولت دوازدهم را تشکیل دهد .
 
هم اینک کشورهای پیشرفته با سرعت به سوی دولت با ماهیت تامین اجتماعی پیش می روند فلذا دولت روحانی مسئولیتی بس سنگین تر فرارویش خودنمایی می کند و آن گذر از موانع تاریخی و صاف کردن مسیرونجات دولت ازجنگ ، قبایل ،گرو هها ، جناح ها در رسیدن به دولتی است که از تامین نیازهای نوین جامعه ،ملت و مردم در قامت سیاست ،اقتصاد ،تجارت،صنعت و تکنولوژی اطلاعات جا نماند و در رقابت با دولت های پیش رو حداقل در بعضی از زمینه ها پیشران داشته باشد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر