نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌ پردازی سعودی‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۷۹۸۵۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
۱۳۲۵۱
دروغ پردازان بزرگ
دیگر آن زمان گذشت که برای حمله به کشوری، لشکری عظیم راه می انداختند و با اسب و شمشیر تصمیم به گسترش مرزها می گرفتند. حاکمان و سیاستمداران امروز می دانند که دیگر فرصت و منابع مالی کافی برای چنین کارهایی وجود ندارد. برای همین بیشتر جنگ ها مرزها را درنوردیده و فراتر از حقیقت پا به عرصه مجازی گذاشته اند.
ماهنامه همشهری خردنامه، ضمیمه پایداری: دیگر آن زمان گذشت که برای حمله به کشوری، لشکری عظیم راه می انداختند و با اسب و شمشیر تصمیم به گسترش مرزها می گرفتند. حاکمان و سیاستمداران امروز می دانند که دیگر فرصت و منابع مالی کافی برای چنین کارهایی وجود ندارد. برای همین بیشتر جنگ ها مرزها را درنوردیده و فراتر از حقیقت پا به عرصه مجازی گذاشته اند.
 
  نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها
 
امروزه بودجه ای که برای دیپلماسی عمومی و جنگ نرم در کشورهای مختلف در نظر گرفته می شود، کم از هزینه سخت افزاری ندارد که نمونه بارز آن را می توانیم در عربستان سعودی ببینیم. کشوری که چند سالی است دست در دست سردمداران آمریکا گذاشته و با صرف هزینه زیاد و با استفاده انحصاری از شبکه های مجازی، اقدام به وارونه نمایی و سیاسی کاری رسانه ای علیه سایر کشورها به خصوص جمهوری اسلامی ایران می کند.
 
با روی کار آمدن محمد بن سلمان، فعالیت های رسانه ای در عربستان نیز گسترده تر شده است و به همین منظور در اینجا نگاهی داریم به فعالیت های رسانه ای در این کشور که در ادامه خواهیم دید.

روزنامه های مهم
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

الاقتصادیه

روزنامه ای که بیش از 55 سال سابقه کار دارد و به زبان عربی منتشر می شود.

الشرق الأوسط

نام یکی از روزنامه های مهم و پرخواننده در جهان عرب است. دفاتر اصلی این روزنامه در لندن و جده قرار دارد و از سال 1978 منتشر می شود.

الحیاه

یکی از روزنامه های پیشروی جریان پان عربیسم با شمارگان 300 هزار نسخه است. این روزنامه همچنین پرمخاطب ترین نشریه جامعه عرب زبان دور از وطن و پایگاهی است برای روشنفکران لیبرالیست که می خواهند نظرات خود را با مخاطبان گسترده تری در میان بگذارند.

مزدوران رسانه ای عربستان

ترکی الدخیل
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

روزنامه نگار کهنه کار عربستان که از نزدیک ترین افراد رسانه ای به محمد بن سلمان، ولیعهد جدید عربستان است. پیشرفت ترکی الدخیل با تصمیم رسمی مدیریت مجموعه «ام بی سی» در اوایل سال 2015 و تنها یک هفته بعد از روی کار آمدن ملک سلمان صورت گرفت. به این ترتیب وی به عنوان مدیر کل شبکه های العربیه و الحدث عربستان انتخاب شد که تحت سلطه مالی و اداری خاندان حاکم قرار دارند.

سلمان الانصاری
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

مهندس و طراح مواضع محمد بن سلمان است که مسئولیت ترویج آنها در رسانه های آمریکایی را به عهده دارد. وی همواره در دیدارهای صورت گرفته بن سلمان با شخصیت های تصمیم گیرنده در آمریکا همراه وی است. وی مجموعه ای از مناسبات در داخل آمریکا دارد که باعث شده نویسنده تعدادی از مراکز مطالعاتی بزرگ آمریکا باشد. علاوه بر این ویژگی ها، او هوادار مطلق بن سلمان است و به دنبال رسیدن وی به تخت پادشاهی است.

ترکی بن عبدالله ناصر السدیری
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

روزنامه نگار، نویسنده و سردبیر سابق اهل عربستان سعودی، در سال 1363 هجری در شهر الفاط یکی از شهرهای منطقه ریاض به دنیا آمد. او در شهر ریاض تحصیل کرد و از سال 1394 سردبیر روزنامه الریاض بود. او در تاریخ 16 شوال سال 1436 (10 تیر 1396) بعد از 41 سال کار در این روزنامه از منصبش کناره گیری کرد. عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود یکی از پادشاهان گذشته عربستان سعودی به او لقب شاه روزنامه نگاران داده بود.
  • 13 میلیون نفر کاربر اینترنت
  • 49.7 میزان نفوذ اینترنت
  • 4 Mbps حداکثر سرعت اینترنت
  • 9 میلیون نفر کاربران توئیتر
سایت های فیلتر شده
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

سایت رهبری KHAMENEI.IR

اگر سفری به عربستان سعودی کنید و سایت HPPT://KHAMENEI.IR را جستجو کنید حتما متوجه می شوید که فیلتر است و این دلیلی ندارد جز اینکه رهبران عربستان سعودی می خواهند مانع از شنیده شدن صدای جمهوری اسلامی در این کشور شوند.

پایگاه حوزه WWW.HAWZAH.NET

یکی از این سایت ها، «پایگاه حوزه» به نشانی http://www.hawzah.net است. این پایگاه در قسمت معرفی اش نوشته: اولین پایگاه اینترنتی علمی و مذهبی شیعه در ایران است.

سایت شیعه نیوز WWW.SHIA-NEWS.COM

سایت خبری شیعه نیوز به نشانی http:shia-news.com نیز از جمله سایت های فیلتر شده در عربستان سعودی است.

سایت عصر ایران WWW.ASRIRAN.COM

سایت های عصر ایران، الوکاله الشیعیه للأنباء (مربوط به شیعیان بحرین) و وطن از دیگر سایت هایی هستند که دولت عربستان سعودی آنها را فیلتر کرده است.

گروه ام بی سی
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

گروه ام بی سی یا مرکز خبررسانی خاورمیانه، متعلق به یک سرمایه دار سعودی است که اکنون هشت شبکه تلویزیونی از جمله تلویزیون خبری العربیه، MBC 2، MBC، MBC 3، MBC 4 را تحت کنترل دارد. گروه چند رسانه ای «ام بی سی» که از سال 1991 در عربستان سعودی فعالیت خود را آغاز کرد، در سال 2002 دبی را به عنوان مرکز جدید خود برگزید. مرکز این شبکه در اوایل دهه 90 میلادی در لندن قرار داشت.

شبکه العربیه
 
  نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها

شبکه تلویزیونی العربیه در منظومه رسانه های عربستان سعودی، یک شبکه خبری و بین المللی است که در دوران جنگ سرد بین سعودی ها و قطری ها و در واکنش به نقش گسترده شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، توسط سعودی ها راه اندازی شد. نکته مهم این است که شبکه العربیه در پروژه های مختلف غربی – صهیونیستی در منطقه نقش ایفا می کند.

کمک به آمریکایی ها

طبق برخی اسناد مرکز مطالعات و امور تبلیغاتی دفتر پادشاهی عربستان سعودی به نمایندگی از ریاض قراردادی را با شرکت آمریکایی Podesta Group به امضا رسانده که در نتیجه آن عربستان از 20 آگوست تا 30 سپتامبر 2016 مبلغی بالغ بر 200 هزار دلار آمریکا در ازای خدمات تبلیغاتی این شرکت به آن داده است.
 
 نگاهی به امکانات و تجهیزات دروغ‌پردازی سعودی‌ها
 
قرارداد دیگری نیز بین شرکت وابسته به پادشاهی عربستان با شرکت BGR Group متخصص در زمینه مناسبات دولتی در 24 آگوست 2015 به امضا رسیده است. در نتیجه این قرارداد، عربستان به شرکت مذکور مبلغ 500 هزار دلار در ازای خدمات مربوط به روابط عمومی، مدیریت خدمات رسانه های جمعی و برگزاری اجلاس های سایت های اجتماعی پرداخت کرده است.
 
مرکز مطالعات و امور تبلیغاتی دفتر پادشاهی عربستان با مدیریت مسعود القحطانی همچنین قراردادی را با شرکت Podesta Group منعقد کرده است. این قرارداد در ابتدای ژانویه 2016 منعقد شده و بر اساس آن عربستان مبلغ 140 هزار دلار در ماه به شرکت مذکور تقدیم و در مقابل از خدمات روابط عمومی و رسانه ای شرکت استفاده می کند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1396/05/25
درباره دروغ پردازی صدا و سیما چی دارین بگین . اگه بخوایم اخبار ایرانو ببینیم باید رسانه های فارسی زبان اونور آبو ببینیم اما اگه بخوایم اخبار اغتشاشات یه شهر کشف نشده دور افتاده روی مریخو بدونیم صدا و سیما کولاک میکنه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو