اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۸۴۹۷
۲۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۴
۱۶۶۵۰
اصغر فرهادی در سن 14 سالگی در انجمن سینمای جوان شهر محل تولدش، خمینی شهر اصفهان ثبت نام کرد. اولین حضورش در پشت صحنه یک کار حرفه ای در همان روزها اتفاق افتاد....

برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه هفت صبح:

http://bartarinha.ir/

1364

در سن 14 سالگی در انجمن سینمای جوان شهر محل تولدش، خمینی شهر اصفهان ثبت نام کرد. اولین حضورش در پشت صحنه یک کار حرفه ای در همان روزها اتفاق افتاد.

اصغر فرهادی نوجوان خودش را به گروه فنی فیلم سینمایی «تفنگ شکسته» به کارگردانی و نویسندگی مهدی معدنیان رساند و به عنوان دستیار گروه فنی مشغول نخستین تجربه هایش در سینما شد.1370


در رشته تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی دانشگاه تهران قبول شد. در طول چهار سال تحصیلش چند نمایشنامه نوشت. علیرضا نادری نمایشنامه نویس و هم دانشکده ای فرهادی درباره فعالیت تئاتری او می گوید: «بهترین ویژگی نمایش های فرهادی نوجویی و نوگرایی اش بود و آنچه در فعالیت تئاتری او برایم بسیار جالب توجه بود، پیگیری اش برای اجرا کردن و به ثمر نشستن یک کار بود.»1373


اولین نمایش به کارگردانی خودش را روی صحنه برد. نمایش «ماشین نشین ها» با کارگردانی خودش و بازی خودش و همسرش «پریسا بخت آور» که همکلاسی فرهادی بود. یک سال و همزمان با فارغ التحصیلی اش از دوره کارشناسی، نمایش «مار و پله» نوشته ناصح کامگاری را روی صحنه برد.1375


برای ادامه تحصیل در رشته کارگردانی وارد دانشگاه تربیت مدرس شد. در دو سال کارشناسی ارشدش هنوز مشغول تئاتر بود و سال 76 نمایش «آخرین قهرمانان زمین» را با بازی ستاره اسکندری روی صحنه برد. در این سال ها او برای رادیو هم نویسندگی می کرد.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1376

پایش به تلویزیون باز شد. 22 قسمت فیلمنامه سریال «روزگار جوانی» را به تهیه کنندگی اصغر توسلی کارگردانی شاپور قریب نوشت. سریالی که توجه اهالی دنیای فیلمنامه نویسی و کارگردانی را متوجه یک استعداد تازه و خلاق کرد. آنقدر که از قسمت سیزدهم به بعدی سری اول، شاپور قریب از کارگردانی انصراف داد و اصغر توسلی ادامه سریال را کارگردانی کرد ولی متن ها همچنان آنقدر قوی بودند که تغییری در کیفیت سریال ایجاد نشد.1377


همزمان با پخش روزگار جوانی، سریال «ماه مهربان» را نوشت و اولین تجربه کارگردانی تلویزیونی اش را هم جلوی دوربین برد. مجموعه «چشم به راه» با بازی جمشید جهانزاده که در یک پلاتو ساده اتاق انتظار زایمان اتفاق می افتاد، جنسی از کمدی و ساختار داشت که سال ها بعد «محمد رحمانیان» در مجموعه هایی مثل «تو گوش سالمم زمزمه کن» تکرارش کرد.1377


بعد از «چشم به راه» کارگردانی تلویزیونی را دامه داد. مجموعه «مجتمع مسکونی فرخ و فرج» را برای شبکه دو کارگردانی کرد. سریالی که نوروز 1378 روی آنتن رفت. ژاله صامتی، سعید آقاخانی، مرحوم اسماعیل داورفر، محمدرضا داودنژاد و هایده حائری که آن روزها بازیگران مطرح سریال های تلویزیونی بودند، برای فرهادی جوان بازی کردند.1378


با الهام از برنامه گزارشی «در شهر» سری اول سریال «داستان یک شهر» را برای شبکه تهران ساخت. علی قربان زاده، آتنه فقیه نصیری، امیرحسین صدیق، فرامرز صدیقی، رامبد شکرایی و علی سلیمانی در سری اول «داستان یک شهر» که سوژه هایی تلخ و واقعی داشت بازی کردند. علیرضا بذر افشان در نوشتن سری اول داستان یک شهر با فرهادی همکاری کرد.1380


سری دوم«داستان یک شهر» را که از سری اول آن قوی تر بود با لحنی به مراتب تلخ تر ساخت. شخصیت پردازی قوی کاراکترهایی که با قصه های تلخ سریال درگیر بودند و عمق روابط و شخصیت ها، قدرت فرهادی را در خلق آدم هایی واقعی و بارور کردنی به رخ کشید. سروش صحت، بهاره رهنما، رضا ایرانمنش و نیما رئیسی چهار شخصیت اصلی سری دوم سریال بودندکه هر کدام خرده داستان های خودشان را داشتند. همان سال برای همسرش «پریسا بخت آور» فیلمنامه سریال «یادداشت های کودکی» را نوشت. این سریال آخرین اثری بود که اسم اصغر فرهادی در تیتراژ به عنوان یکی از عوامل روی آنتن رفت.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1380

وارد سینما شد و فعالیت سینمایی اش را با نوشتن فیلمنامه «ارتفاع پست» برای ابراهیم حاتمی کیا رسما شروع کرد. او برای این فیلمنامه در ششمین دوره جشن خانه سینما نامزد تندیس بهترین فیلمنامه نویس سال شد.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟


1381


«رقص در غبار»، اولین فیلم سینمایی خودش را به تهیه کنندگی ایرج تقی پور و با بازی فرامرز قریبیان ساخت. فیلمی که جایزه ویژه بهترین فیلم بخش بین الملل از هیأت داوران جشنواره 21 فیلم فجر را به نام اصغر فرهادی ثبت کرد. «رقص در غبار» سال های بعد از ساخته شدن، 10 جایزه دیگر از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فرامرز قریبیان از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو گرفت.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1382

«شهر زیبا» یک فیلم اجتماعی با درون مایه عاشقانه. باز هم با حضور فرامرز قریبیان و بازی خوب ترانه علیدوستی و بابک انصاری. فیلمی که هم مخاطب عام دوستش داشت و هم نظر منتقدان را جلب کرد. فرهادی برای این فیلم از جشنواره فیلم هند، جشنواره فیلم ورشو و جشنواره فیلم اسپیلت جایزه گرفت.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1384

فرهادی یک گام بلند برمی دارد تا دنیای فیلمسازی اش را ارتقا دهد. «چهارشنبه سوری» این گام بلند است. با بازی درخشان هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی، حمید فرخ نژاد و پانته آ بهرام. سومین فیلم فرهادی با همکاری مانی حقیقی نوشته شده. همه چیز برای دیده شدن «چهارشنبه سوری» مهیاست. فرهادی سیمرغ بهترین کارگردانی جشنواره 24 فیلم فجر را از آن خود می کند. هدیه تهرانی برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره 24 و هایده صفی باری سیمرغ بهترین تدوین جشنواره فیلم فجر را می گیرد. همچنین سیمرغ بلورین فیلم محبوب تماشاگران جشنواره 24 هم نصیب «چهارشنبه سوری» می شود.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1386

این سال، سال فیلمنامه نویسی فرهادی است. فیلمنتامه «کنعان» را برای مانی حقیقی می نویسد تا همکاری حقیقی و فرهادی ادامه پیدا کند. فیلم مورد توجه منتقدان قرار می گیرد. برای همسرش فیلمنامه «دایره زنگی» را می نویسد. فیلمنامه ای که «دایره زنگی» را به پرفروش ترین فیلم فروردین سال 87 تبدیل می کند. فیلمی که منتقدان و سینماگران حضور فرهادی را در پشت صحنه کار و همراه بخت آور در موفقیت فیلم نوثر می دانند. طرح اولیه فیلمنامه «شب» و «هر شب تنهایی» را می نویسد که رسول صدر عاملی هر دو طرح را کارگردانی می کند.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1387


طرح اولیه فیلمنامه «محاکمه در خیابان» را برای مسعود کیمیایی می نویسد و چهارمین فیلمش «درباره الی» را بعد از سه سال می سازد. تهیه کننده «درباره الی» خودش است و گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مریلا زارعی، مانی حقیقی، پیمان معادی، رعنا آزادی ور، احمد مهرانفر و صابر ابر جلوی دوربینش می روند تا یکی از بهترین آثار تاریخ سینمای ایران ساخته شود. فیلم برای نمایش در جشنواره 27 فیلم فجر به دلیل ممنوع التصویری گلشیفته فراهانی حاشیه های زیادی را می گذراند و بالاخره به جشنواره می رسد.

فرهادی سیمرغ بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم فجر می گیرد، برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره برلین می شود و اسم فرهادی به لیست کارگردانان برنده خرس طلا اضافه می شود. تندیس بهترین کارگردانی در چهاردهمین جشن خانه سینما به فرهادی می رسد و جایزه بهترین فیلمنامه نویسی سومین دوره جوایز آسیا پاسیفیک استرالیا هم نصیب فرهادی می شود.


اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1389

بعد از دو سال «جدایی نادر از سیمین» را با تهیه کنندگی و نویسندگی خودش می سازد. لیلا حاتمی، پیمان معادی، شهاب حسینی، ساره بیات، مریلا زارعی و سارینا فرهادی با بازی های درخشانشان دیده می شوند. سیمرغ بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین صدابرداری، بهترین فیلمبرداری، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن نصیب فیلم می شود. فرهادی با پنجمین فیلمش جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را در هشتاد و چهارمین دوره جایزه اسکار برای اولین بار به نام ایران ثبت می کند.

 پیش تر در 15 ژانویه 2012، جایزه «بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان» هم از شصت و نهمین مراسم گلدن گلوب نصیب فرهادی شده است تا «جدایی ...» اولین فیلم ایرانی باشد که این دو جایزه سطح اول سینمای جهان را دریافت می کند.اصغر فرهادی چگونه به اینجا رسید؟

1391

«گذشته را در فرانسه و با بازیگران فرانسوی و ایرانی می سازد و جایزه جهانی کلیساها را از کن می گیرد. همه منتظر نخل طلایی کن برای فرهادی هستند اما جایزه به برنیس بژو می رسد تا عضو فرانسوی گروه فرهادی بهترین بازیگر شصت و ششمین جشنواره کن شود.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1392/04/29
زحمت کشید و به اینجا رسید امیدوارم هرجا هستی موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1392/04/29
اصغر فرهادی چه طوری به اینجا رسید؟ در نبود گوشت چغندر سالار است. وقتی اجازه ی ساخت فیلم به کارگردان ها ی خوب کشورمون نمیدن خب اصغر فرهادی هم به اینجا میرسه
پاسخ ها
عسل
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
برات متاسفم که کسی رو که واسه کشورمون اینهمه افتخار کسب کرده رو اینچنین خطاب میکنی.برات متاسفم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۱
کدوم کارگردان خوب؟میشه بگی لطفا؟اونا اگه کارگردان خوب بودن فیلمایی که خارج از کشور ساختن تو اسکار و جشنواره های بین المللی جایزه میبرد.
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1392/04/30
از نظر من به جایی نرسیده .اصغر فرهادی فقط عقب گرد داشته.
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1392/04/31
مايه افتخار ايران و ايراني ،،سربلند باشي هميشه فرهادي عزيز
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1392/04/31
آقای اصغر فرهادی بسیار محترم و مایه افتخار ماست .بهترین فیلمهای ایرانی را ایشان ساخته اند. دوستش داریم هم خودش وهم فیلمهای قشنگ و خاطره انگیزش را.موفق باش فرهادی عزیز و بیصبرانه منتظر فیلمهای جدیدت هستیم.
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1392/05/01
جناب آقای فرهادی پاینده باشی ...
United States
15:53 - 1392/05/01
اقای اصغر فرهادی بسیار محترم و مایه افتخار مااست.بهترین فیلمهای ایرانی را ایشان ساخته اند. بی صبرانه منتظر فیلمهای جدید ایشان هستیم.
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1395/12/13
سلام من خمینی شهرام اقایی فرهادی هم محله مان است.
Iran, Islamic Republic of
05:09 - 1398/04/24
بهترین کارگردان ایران که در جهان هم همیشه درخشیده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو