فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین
۵۸۵۳۰۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
۶۸۳۱
جمهوری خلق چین، پر جمعیت ترین کشور جهان است و دو بخش خودمختار به نام های هنگ کنگ و ماکائو دارد. مردم این کشور پهناور، فرهنگ، سنت، اعتقاد، سبک زندگی، پوشاک و باورهای خاص و ویژه ای دارند که نمونه مشابه آن ها را در کمتر کشورهای دنیا می توان شاهد بود.
وبسایت روزیاتو - فروغ بیداری: جمهوری خلق چین، پر جمعیت ترین کشور جهان است و دو بخش خودمختار به نام های هنگ کنگ و ماکائو دارد. مردم این کشور پهناور، فرهنگ، سنت، اعتقاد، سبک زندگی، پوشاک و باورهای خاص و ویژه ای دارند که نمونه مشابه آن ها را در کمتر کشورهای دنیا می توان شاهد بود.

از لباس های خاص چینی ها گرفته تا معابدشان، شاهد مسائلی هستیم که بعضا فقط در سرزمین اژدهای سرخ به چشم می خورند.

از آن جا که این کشور پهناور، مقاصد گردشگری فراوانی دارد و سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان به چین سفر می کنند، دیدن برخی از عادات روزمره این مردم برای مسافران بسیار عجیب و دور از ذهن به نظر می رسد. به همین خاطر، برخی از گردشگران، از فعالیت های غیرمعمول چینی ها عکاسی یا فیلم برداری کرده و آن ها را در فضای مجازی با دیگران به اشتراک می گذارند.

اگر برایتان جالب است تا بیشتر در مورد این رسوم و فعالیت های عجیب بدانید، توصیه می کنیم تا مطلب زیر را از نظر بگذرانید.

چینی ها هر موجود زنده ای که حرکت کند را می خورند
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

در بازارها و سوپرمارکت های این کشور انواع موجودات همانند لاک پشت، کوروکودیل، کوسه، قورباغه، سگ، گربه، سوسک و کرم فروخته می شود. غذاهای محلی این سرزمین بسیار متنوع است و اگر قصد سفر کردن به چین را دارید، حتما پیش از سفارش غذا در مورد محتویات غذا از گارسون سوال بپرسید.
 


پشت شلوار کودکان ۲ تا ۳ ساله باز است تا هر جا که دوست دارند، اجابت مزاج کنند
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

کودکان ۲ تا ۳ ساله در پشت شلوارهای خود سوراخ هایی دارند که به آن ها اجازه می دهد هر زمان که نیاز دارند و در هر کجا که هستند، دستشوئی کنند. دیدن چنین صحنه ای در خیابان های چین کاملا عادی و رایج است.
 


پوشیدن لباس خواب در بیرون از خانه
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

جدیدا در چین مد شده که مردم با لباس های راحتی خود به کافه، رستوران، خرید و پارک می روند.
 


نودل های بلند به جای کیک در جشن ها
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

چینی ها به جای کیک در جشن های تولد، عروسی یا سال نو با نودل های بلند به شادی می پردازند. آن ها اعتقاد دارند که هر چه طول نودل بلندتر و سفت تر باشد، همان اندازه زندگی فردی که آن ها را صرف می کند بلندتر و پربارتر خواهد بود.
 


برخی از قطارها با سرعت باد حرکت می کنند
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

قطارهای تند رو در این کشور بعضا با سرعت های بالای ۳۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند. هدف از راه اندازی چنین راه آهن هایی این است که یک گزینه ارزان قیمت تر نسبت به هواپیما اما با سرعت زیاد برای انتقال مسافران در مقاصد بسیار دور از هم مهیا باشد. بالاترین سرعتی که تاکنون به ثبت رسیده در سال ۲۰۱۰ میلادی و ۴۸۶ کیلومتر در ساعت بوده است.
 


هر ۱۰ سال یک بار جشن تولد گرفته می شود
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

بر اساس یک سنت قدیمی در کشور چین، تولد یک ماهگی، سپس یک سالگی، ۶ سالگی و پس از آن هر ۱۰ سال یک بار، برای تولد، جشن گرفته می شود. در سنین ۶۰ و ۸۰ سالگی نیز جشن های بزرگی بر پا می شود. البته اعتقادهای دیگری نیز در سرزمین اژدهای سرخ مرسوم است؛ اینکه زنان ۳۰، ۳۳ و ۶۶ سالگی خود را جشن نمی گیرند زیرا اعتقاد دارند که موجب بدشانسی آن ها در تمام سال خواهد شد. مردها هم جشن ۴۰ سالگی را نمی گیرند زیرا همین اعتقاد را دارند.
 


کوتاه کردن فوری موی سر در وسط خیابان
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

اگر عجله دارید که خیلی زود موهای سر خود را کوتاه کرده یا صورتتان را بتراشید، آرایشگرهای سیار در خیابان حضور دارند و فوری این کار را برایتان انجام خواهند داد.
 


«غاز»ها در استخدام نیروهای پلیس هستند
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

در چین پلیس های شیفت شب برای دستگیری سارقان و جیب برها از غاز ها کمک می گیرند. همچنین بد نیست بدانید که ارتش این کشور نیز ۱۰ هزار کبوتر نامه رسان در اختیار دارد.
 


تخم مرغ های سیاه با طعم اوره یکی از محبوب ترین غذاهای چینی هاست
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

تخم مرغ قرن یکی از مرسوم ترین اسنک های خیابانی چینی هاست. برای تهیه این غذا، تخم مرغ درون چای، نمک، لیموترش، خاکستر و شن پوشانده می شوند و دور آن یک لایه حصیر و سبوس برنج می پیچند و به مدت ۳ تا ۴ ماه درون زمین چال می کنند.

Tóngzǐ dàn نیز یکی دیگر از غذاهای خیابانی محبوب این کشور است که برای تهیه آن، تخم مرغ را یک روز کامل در ادرار پسربچه نابالغ می خوابانند و بسیار شور است.
 


ربات هایی که گارسون و پیشخدمت هستند
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

اگر به چین سفر کردید، از دیدن رباتی که غذای سفارشی شما را تحویلتان می دهد، چندان تعجب نکنید. اولین رستوران چین که ربات ها را برای انجام اموری همانند سرو و پخت غذا استخدام کرد، چندین سال پیش افتتاح شد و جایگاه ویژه ای در میان مردم پیدا کرد.
 


کارخانه های پرورش پشه
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

چینی ها با تولید ۲۰ میلیون پشه در هفته یکی از بزرگ ترین کارخانه های پرورش پشه در جهان به شمار می رود. دانشمندان، پشه های نر را به نوعی باکتری که موجب باروری آن ها می شود، آلوده می کنند. سپس آزادشان می کنند تا با ماده ها جفت گیری کرده و موجب تسریع فرایند تخم گذاری بشوند.
 


تغذیه رسانی به کفش‌دوزک ها
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

این کاغذهای عجیبی که می بینید، با عنصر خاصی پوشیده شده که موجب جذب کفش دوزک ها می شود. این کار برای این صورت می گیرد که پینه‌دوزها در باغ یا گلخانه ها زندگی کرده و شپش های گیاهان را بخورند و از بین ببرند.
 


بستنی نخود فرنگی

از دیگر خوراکی های عجیب مردم سرزمین اژدهای سرخ، بستنی با طعم نخود فرنگی است که از همین ماده نیز درست می شود.
 


کوکی های شانس چینی از ژاپن
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

کوکی های شانس، که درون خود برگه هایی با نوشته های جالب دارند را به چینی ها نسبت می دهند. اما در اصل یک آشپز ژاپنی آن را تهیه کرده است. پس از ورود دستور پخت آن به آمریکا، به اشتباه تصور شد که این شیرینی چینی است به طوری که خود چینی ها هم آن را در منوی غذاهای محلی خود لیست می کنند. اما در واقع یک ایده ی ژاپنی محسوب می شود.
 


شهرهای ارواح و ۶۴ میلیون خانه خالی از سکنه
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

با اینکه ۳۰ میلیون نفر از مردم چین در غارها و آپارتمان های بسیار کوچک زندگی می کنند، شهرهای بزرگ ارواح که میلیون ها خانه را در خود جای داده اند، خالی از سکنه هستند. مشهورترین شهر ارواح در چین، اوردوز است.
 


فوتبال در چین اختراع شده اما پینگ پونگ بریتانیایی ورزش ملی آن هاست
 
فرهنگ و سنت‌های مرسوم در کشور چین

در سال ۲۰۰۴ میلادی، فیفا به طور رسمی اعلام کرد که ورزش فوتبال در چین اختراع شده است. در گذشته برای آموزش سربازان این ورزش انجام می شده. اما جالب است که ورزش ملی مردم این سرزمین، پینگ پونگ است که در حدود یکصد سال پیش در انگلستان اختراع شده.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1396/05/29
اوووووق حالم بد شد .. تخم مرغ خوابانده شده در ادرار پسر بچه ی نابالغ !!!!!!! اووووووق
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1396/06/02
من از این تخم مرغ ها خوردم خیلی خوشمزه است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج