واکنش چین به تهدیدهای آمریکا علیه ونزوئلا
۵۸۹۹۹۷
۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
۴۳۵۸
در پی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا، دولت چین که هم‌پیمان نزدیک ونزوئلا است امروز (دوشنبه) به آمریکا هشدار داد که تحریم‌های یک جانبه و مداخله خارجی تنها باعث پیچیده‌تر شدن امور شده و به حل مسائل کمکی نخواهد کرد.
خبرگزاری ایسنا: در پی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا، دولت چین که هم‌پیمان نزدیک ونزوئلا است امروز (دوشنبه) به آمریکا هشدار داد که تحریم‌های یک جانبه و مداخله خارجی تنها باعث پیچیده‌تر شدن امور شده و به حل مسائل کمکی نخواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی را علیه دولت ونزوئلا و شرکت نفت دولتی این کشور وضع کرد.

به دنبال اعمال این تحریم‌ها نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت که آمریکا به دنبال کشاندن ونزوئلا به قصور در پرداخت بدهی بوده اما در این کار موفق نخواهند شد.

هوا چونایینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این تحریم‌های جدید آمریکا اظهار کرد: موضع چین همواره این بوده که به حاکمیت و استقلال کشورهای دیگر باید احترام گذاشت و در امور داخلی آنها مداخله نکرد.

او در یک کنفرانس خبری تصریح کرد: مشکل فعلی در ونزوئلا باید توسط دولت ونزوئلا و مردم این کشور حل شود. تاریخ نشان داده که مداخله خارجی یا تحریم‌های یک جانبه تنها باعث پیچیده‌تر شدن وضعیت شده و به حل مشکل موجود کمک نخواهد کرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج