پدر و مادر؛ چارچوب زندگي
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۹۲۸۹۸
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
۴۲۲۷۰
والدين مهم‌ترين افراد زندگي فرزندان هستند. هر چند به مرور زمان، فرزندان به دوران نوجواني نزديك‌تر مي‌شوند از والدين فاصله گرفته و نقش و تاثير همسالان جدي‌تر و پررنگ‌تر مي‌شود اما به هر حال اتخاذ سبك درست فرزندپروري تاثيرات عميق و اعجاب‌انگيز خود را به همراه دارد.
روزنامه آرمان امروز: والدين مهم‌ترين افراد زندگي فرزندان هستند. هر چند به مرور زمان، فرزندان به دوران نوجواني نزديك‌تر مي‌شوند از والدين فاصله گرفته و نقش و تاثير همسالان جدي‌تر و پررنگ‌تر مي‌شود اما به هر حال اتخاذ سبك درست فرزندپروري تاثيرات عميق و اعجاب‌انگيز خود را به همراه دارد.
 
براي نمونه نوجوانان در زندگي شان با توجه به اينكه تحت تاثير همسالان هستند اما به بزرگسالان بسيار توجه دارند. آنها دنبال اين هستند كه براي پاسخ سوالاتشان، يافتن راه زندگي شان و روش‌هاي محافظت و مراقبت از خود، از والدين الگو‌برداري ‌كنند. در اينجا، اينكه چطور بهترين مدل و الگوي مثبت براي نوجوان تان باشيد را بازگو مي‌كنيم:

 پدر و مادر؛ چارچوب زندگي
 
منفي باف نباشيد

به سلامت جسم و روح خود توجه خاص داشته باشيد. نوجوان شما بايد ملاحظه كند كه شما به سلامت جسم و روح خود اهميت ويژه مي‌دهيد. سعي كنيد الگوي خوبي براي انتخاب غذاي خوب و سالم باشيد و به وضعيت ظاهري خود توجه داشته باشيد. هرگز نسبت به خود منفي باف نباشيد.

تجربيات تان را بازگو كنيد

اجازه دهيد نوجوانتان شاهد تجربيات و خاطرات شما درباره امور و مسائل مهم و جدی زندگی باشد.

علاقه به آموختن

احساس عشق و علاقه به آموختن را در فرزندتان القا و تقويت كنيد. نگرش مثبت نسبت به يادگرفتن و ياد دادن از طرف شما مي‌تواند نگرشي مشابه را در فرزندتان ايجاد كند.

بگوييد، من مي‌توانم

مثبت انديشي را در وجودتان تقويت كنيد. منفي بافي و منفي گرايي مسري و واگيردار است. با حفظ نگرش «من مي‌توانم» حتي در مواجهه با شرايط سخت و دشوار، مي‌توانيد قدرت و توانايي تفكر مثبت را به او ببخشيد.

سرزنش ممنوع

انتقاد و سرزنش را در زندگي شخصي تان خط بزنيد. هرگز اطرافيان و ديگران را به خاطر مشكلاتتان سرزنش نكنيد. وقتي يك كار اشتباه از شما سر مي‌زند، آن را بپذيريد و سعي در جبران آن داشته باشيد. به اين ترتيب مسئوليت‌پذيري در برابر مشكلات و چالش‌ها را به فرزندتان آموخته‌ايد.

خستگي در كنيد

هنگامي كه عصبي و خسته‌ايد به دشواري مي‌توانيد احساس آرامش، تسلط بر اوضاع و اعتماد به نفس داشته باشيد. زماني براي خستگي در كردن در نظر بگيريد و مراقب سلامت جسماني و رواني تان باشيد. در اين دست شرايط سعي كنيد كارهايي مانند گوش كردن به موسيقي، مطالعه، تماشاي تلويزيون، حل جدول، طراحي و نقاشي و... انجام دهيد. وقتي در مواقع تنش برخوردها و واكنش‌هاي درست به كار ببريد، فرزندتان هم از شما الگو‌برداري مي‌كند.

مهربان باشيد

هميشه الگوي رفتار توام با مهرباني و احترام براي نوجوانتان باشيد. فرزند شما نحوه رفتار شما با ساير افراد را مي‌بيند. لذا هميشه الگوي يك رفتار مهربانانه و ياري‌گر باشيد به ويژه درباره سالخوردگان، ناتوانان و ساير افرادي كه نيازمند حمايت و كمك سايرين هستند. هرگز اطرافيان حتي نزديكان خود را مورد استهزاء قرار نداده و آنها را با القاب بد صدا نكنيد، چون اين رفتارها به فرزندتان مي‌فهماند كه بي‌احترامي به ديگران بلامانع و درست است.

مودب باشيد

مودب بودن همچنان پرطرفدار است. همه دوست داريم ديگران با خودمان مودبانه رفتار كنند. بنابراين خودتان رفتارهايي را سرمشق بدهيد كه مي‌خواهيد فرزندتان داشته باشد: به موقع به فرزندتان بگوييد «متشكرم»، «خواهش مي‌كنم». از فرزندتان انتظار رفتار مودبانه داشته باشيد و بخواهيد با مردم هم مودبانه رفتار كنند. بهتر است به آنها بگوييد چه انتظاري از آنها داريد. اگر فراموش كردند به آنها خرده نگيريد، اما به آرامي يادآوري كنيد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
آف دکور _فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آف دکور _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر