بازیگر سریال مارول: هالیوود نژادپرست است
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۹۲۹۱۰
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
۲۸۴۹
بازیگری که فامیلی خود را از نام چینی وانگ به یک نام انگلیسی تغییر داد، می‌گوید با چنین اسمی نمی‌توانست در هالیوود دوام بیاورد.
روزنامه بانی فیلم: بازیگری که فامیلی خود را از نام چینی وانگ به یک نام انگلیسی تغییر داد، می‌گوید با چنین اسمی نمی‌توانست در هالیوود دوام بیاورد.
 
 به نقل از گاردین، بعد از اینکه کلویی بنت بازیگر گفته نامش را از کلویی وانگ تغییر داده چون هالیوود «نژادپرست» است و نمی خواست با این نام فامیلی نقشی پیدا کند، بحث سر سفیدشویی در هالیوود رنگی جدید به خود گرفته است. بنت که در سریال «ماموران شیلد» مارول نقش آفرینی می‌کند، گفت نام خانوادگی اصلی او باعث می‌شد هالیوود با او راحت نباشد.
 
اوایل همین هفته، اد اسکراین بازیگر بریتانیایی هم از نقشی که قرار بود در ریبوت فیلم جدید «پسر جهنمی» بازی کند کناره‌گیری کرد چون نقشی که قرار بود ایفا کند در اصل میراث آسیایی داشته و این مسئله باعث انتقاد خیلی‌ها شده بود.
 
بازیگر سریال مارول: هالیوود نژادپرست است 
 
بنت هم این حرف هایش را در یک پست اینستاگرامی زد و در پاسخ به سوال یکی از فالوئرهایش که پرسیده بود چرا او نام خانوادگی‌اش را تغییر داده است، این حرف را مطرح کرد. او نوشت: «تغییر دادن نام خانوادگی‌ام این حقیقت را تغییر نمی دهد که خون من نیمه‌چینی است، من در چین زندگی کرده‌ام، ماندارین صحبت می کنم و از نظر فرهنگی هم آمریکایی و هم چینی بزرگ شدم.»
 
او در ادامه نوشت: «معنی اش این است که من باید اجاره خانه‌ام را پرداخت می کردم و هالیوود نژادپرست است و با آن نام خانوادگی که باعث می‌شد راحت نباشند، امکان نداشت من را برای نقش‌های مختلف انتخاب کنند. من دارم با پلتفورمی که دارم هرکاری که می توانم را انجام می دهد تا مطمئن شوم هیچ کس دیگری مجبور نمی شود فقط به خاطر اینکه بتواند کار پیدا کند نام خود را تغییر دهد.»
 
بنت از اسکراین هم به خاطر بیرون کشیدن از «پسر جهنمی» و اینکه «مقابل بی احساسی ادامه دار هالیوود و رفتار بی احترامانه آن نسبت به جامعه آُسیایی آمریکایی» ایستادگی کرد، تجلیل کرد. او اضافه کرد: «امکان ندارد که چنین تصمیمی از طرف تو به آسانی گرفته شده باشد، بنابراین به خاطر شجاعت و یک قدم به سمت جلو واقعا تاثیرگذار از تو ممنونم. امیدوارم این حرکت باعث شود بازیگران و فیلمسازان دیگر هم الهام بگیرند و همین کار را انجام بدهند.» اسکراین گفته از این مسئله اطلاع نداشته که شخصیتش سرگرد بن دایمو در اصل در کمیک بوک‌ها به عنوان یک شخصیت آسیایی طراحی شده بوده و به این ترتیب بعد از اینکه ادعا شد او تبدیل به جدیدترین مثال از سفیدشویی هالیوودی شده، از این نقش کنار کشید.
 
او در بیانیه ای گفته بود: «هفته گذشته اعلام شد که من قرار است نقش سرگرد بن دایمو را در ریبوت جدید «پسر جهنمی» بازی کنم. من این نقش را در حالی قبول کردم که نمی دانستم این شخصیت در کمیک های اصلی میراث آسیایی دارد. از وقتی این خبر اعلام شده مکالمه‌ای شدید و عصبانیت های قابل درک شکل گرفته و من باید کاری را انجام بدهم که حس می کنم درست است. این مسئله کاملا واضح است که به نمایش گذاشتن این شخصیت به شیوه ای که از نظر فرهنگی درست است، برای مردم حائز اهمیت است و نادیده گرفتن این مسئولیت روندی نگران کننده در کنار گذاشتن داستان های اقلیت ها و صداهای نژادی را ادامه خواهد داد. من حس می کنم احترام گذاشتن به این مسئله بسیار مهم است. در نتیجه تصمیم گرفته ام از این نقش کناره گیری کنم تا بازیگر درستی برای آن انتخاب بشود.»
 
در ادامه، لری گوردون و لوید لوین تهیه کنندگان این فیلم هم بیانیه‌ای مشترک با حمایت کمپانی های لاینزگیت و میلنیوم منتشر کردند تا حمایت خودشان را از این تصمیم اعلام کنند.
 
آن ها قول داده‌اند بازیگری جدید برای این نقش انتخاب کنند که با آنطوری که شخصیت در محتوای مبدا به نمایش درآمده بود، همخوانی بیشتری داشته باشد. دیگر انتخاب بازیگرهای اخیر که باعث به وجود آمدن انتقادهای سفیدشویی در هالیوود شدند، انتخاب شدن تیلدا سویینتون برای ایفای نقش مرشد تبتی شخصیت «دکتر استرنج» و اسکارلت جوهانسون در نقش اصلی «روح در پوسته» بودند که با اقتباس از یک فیلم انیمیشن ژاپنی ساخته شده بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو