مردی که دست تنها یک برکه برای روستایش ساخت
۵۹۴۲۱۸
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
۵۳۱۵ 
«شیام لال» وقتی راه حل مشکل روستا را پیش گرفت تنها ۱۵ سال داشت. او نقطه‌ای در نزدیکی جنگل مشخص کرد و تصمیم گرفت یک برکه در آن ایجاد کند تا آب باران جمع شود تا روستاییان بتوانند از آن استفاده کنند.
برترین ها: «ساجا پاهاد» یک روستای کوچک در هند است که از وقتی به یاد می‌آید با مشکل کم آبی شدید روبرو بوده است. مردم محلی تنها از دو چاهی که در این روستا وجود دارد به سختی آب خود را برای مصرف خانگی، دام‌ها و محصولات کشاوزیشان تامین می‌کند. روستاییان نمی‌دانستند چه بکنند و دولت به آن‌ها توجهی نمی‌کرد، اما یک نوجوان دیوانه خودش دست به کار شد.
 
«شیام لال» وقتی راه حل مشکل روستا را پیش گرفت تنها ۱۵ سال داشت. او نقطه‌ای در نزدیکی جنگل مشخص کرد و تصمیم گرفت یک برکه در آن ایجاد کند تا آب باران جمع شود تا روستاییان بتوانند از آن استفاده کنند. لال این ایده را با بقیه در میان گذاشت، اما به جای داوطلب شدن برای کمک، فقط به او خندیدند و گفتند دیوانه شده است. اما این مرد جوان اجازه نداد واکنش مردم روی تصمیمش تاثیر بگذارد. یک بیل برداشت و شروع به کندن کرد و این کار را ۲۷ سال ادامه داد.
 
شیام اکنون ۴۲ سال دارد و قهرمان و ناجی مردمش خوانده می‌شود. برکه او اکنون ۵. ۴ متر عمق و آب ارزشمندی دارد که مردم روستا را تامین می‌کند. داستان عزم راسخ شیام در سراسر هند پیچید و در نهایت مسئولان موفقیت او را به رسمیت شناختند و یکی از اعضای مجلس پس از بازدید از روستا ۱۵۶ دلار برای کمک به آن پرداخت کرد. اما خنده دار است که اکنون هرکسی مایل است کمک کند، اما هیچکس خودش را به زحمت نینداخت زمانی که واقعا نیاز به کمک داشت دستی به او برساند.
 
 مردی که دست تنها یک برکه برای روستایش ساخت
 
مردی که دست تنها یک برکه برای روستایش ساخت 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج