وزیر خارجه واتیکان فردا عازم تهران می‌شود
۵۹۴۵۱۰
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
۴۳۳۳
در سال 2009 میلادی پاپ مستعفی 'بندیکت شانزدهم' وی را به عنوان سفیر واتیکان در گواتمالا انتخاب کرد و در سال 2012 نیز سفیر واتیکان در استرالیا شد.
خبرگزاری ایرنا: اسقف 'پل ریچارد گالاگر' وزیر امور خارجه واتیکان فردا چهارشنبه برای سفری سه روزه عازم تهران می شود.
 
حجت الاسلام محمد طاهر ربانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان روز سه شنبه ضمن اعلام این خبر افزود: سفر وزیر خارجه واتیکان به ایران در چارچوب تقویت بیشتر همکاری های دوجانبه و بین المللی با جمهوری اسلامی ایران انجام می شود و اسقف گالاگر در این سفر با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی و برخی دیگر از مقامات کشورمان دیدار می کند.
 
سفیر ایران در واتیکان با اشاره به 10 دور گفت وگو بین ادیان میان ایران و واتیکان که هر دو سال در تهران و واتیکان برگزار می شود، آنرا از نقاط قوت روابط دو جانبه میان دو کشور دانست و گفت: سطح همکاری های بین المللی میان جمهوری اسلامی ایران و واتیکان در سه دهه اخیر در زمینه های مختلف به ویژه حفظ کیان خانواده، محیط زیست، مقابله باخشونت و افراط گرایی و ترویج صلح وعدالت بسیار خوب بوده و مقامات دو کشور بارها در سفرهای دو جانبه با یکدیگر ملاقات کرده اند.
 
روابط خوب و پایدار میان جمهوری اسلامی ایران و واتیکان به عنوان دو کشور دینی، می تواند در پیشبرد اهداف مشترک منطقه ای و جهانی بسیار موثر باشد.
 
سفیر ایران در واتیکان با تاکید بر مواضع مشترک ایران و واتیکان در رابطه با خشونت و مبارزه با تروریسم افزود: پاپ فرانسیس و دیگر مقامات واتیکان همواره هر گونه خشونت تحت نام دین را بی ارتباط با اسلام دانسته و آنرا اقدامی خشونت آمیز و مغایر با اموزه های دینی خوانده اند.
اسقف گالاگر 63 ساله انگلیسی، در سال 2004 میلادی از سوی 'ژان پل دوم' پاپ فقید، به عنوان سفیر واتیکان در بروندی منصوب شد.
 
در سال 2009 میلادی پاپ مستعفی 'بندیکت شانزدهم' وی را به عنوان سفیر واتیکان در گواتمالا انتخاب کرد و در سال 2012 نیز سفیر واتیکان در استرالیا شد.
 
پاپ فرانسیس در ماه نوامبر 2014 او را به عنوان وزیر خارجه واتیکان منصوب و جایگزین 'دومنیک ممبرتی' کرد. وی علاوه بر زبان انگلیسی به زبان های ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیولی صحبت می کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج