روزنامه ای که تجلیل از کیارستمی را تحمل نمی کند
۵۹۷۶۷۵
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
۲۹۰۱
روز یکشنبه 19 شهریور، طی مراسمی با حضور سفرا و وابستگان برخی سفارتخانه‌های غربی، از سینمای عباس کیارستمی تجلیل به عمل آمد!
روزنامه کیهان نوشت: روز یکشنبه 19 شهریور، طی مراسمی با حضور سفرا و وابستگان برخی سفارتخانه‌های غربی، از سینمای عباس کیارستمی تجلیل به عمل آمد!
 
 این اتفاق در حالی است که یکی از مهم‌ترین عوامل فاصله گرفتن سینمای ایران از باورها و اعتقادات مردم و همچنین گفتمان انقلاب اسلامی، سوق دادن آن به سوی جشنواره‌های جهانی و در نظر گرفتن ضوابط و ارزش‌های این جشنواره‌ها به جای ارزش‌های مردم ایران ارزیابی شده که عامل و هدایت‌گر اصلی این سمت و سو گرفتن نیز، برخی سفارتخانه‌های غربی (مانند فرانسه و ایتالیا و انگلیس و...) محسوب شده‌اند. بنابراین دور از ذهن نبود که این سفارتخانه‌ها و سفرا از کیارستمی که نقش مهمی در سوق یافتن سینمای ایران به سوی جوایز جشنواره‌ای و دوری از مردم داشت، تجلیل نمایند.
 
لازم به ذکر است که طی سال‌های اخیر، تعداد معتنابهی از فیلم‌ها و فیلمسازان ایرانی از طریق همین سفارتخانه‌ها و وابستگانشان، به سوی جشنواره‌های آن سوی آب کشانده شده و از همین طریق، تاثیر مخربی بر این سینما و اهالی آن گذارده شده که برای دستیابی به جوایز این جشنواره‌ها، حتما بایستی فرمول خاصی را رعایت کنند. فرمولی که بر ارائه تصاویر سیاه و چرک و کدر از جامعه ایرانی استوار بوده و ارزش‌ها و هویت ایرانی و اسلامی را زیر علامت سؤال می‌برد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/06/21
تیتر خبر رو که دیدم فهمیدم از کیه........هر چیز به جای خویش نیکوست فقط این یا فقط آن ، هردو نادرسته.....،وادار کردن مردمیا کسی به اینکه فقط مثل من بیندیش هم درست نیست....باید همه همدیگررا تحمل کنند .....تا کشور اداره شود....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج