واگذاری املاک در شهرداری بدون تصویب شورا
۵۹۷۷۰۰
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
۲۵۴۴
عضو شورای شهر تهران از واگذاری املاک در شهرداری سابق بدون تصویب شورا خبر داد.
خبرگزاری ایلنا: عضو شورای شهر تهران از واگذاری املاک در شهرداری سابق بدون تصویب شورا خبر داد.

افشین حبیب‌زاده در هفتمین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش در تذکری نسبت به واگذاری برخی از املاک شهرداری در دوره قبل انتقاد کرد.

این عضو شورای شهر با استناد به بند 6 ماده 55 گفت: براساس بند 6 ماده 55، شهرداری با تصویب شورای شهر می‌تواند؛ املاکی را که به این نهاد متعلق است به صورت مجانی در اختیار برخی موسسات قرار دهند، اما با تصویب آیین‌نامه مالی و مالیاتی شاهد واگذاری برخی املاک بدون اطلاع شورا بوده‌ایم و مبالغی نیز برای کمک در نظر گرفته شده بود.

او ادامه داد: براساس اسنادی که به رئیس شورا ارائه خواهم داد، اسامی املاک واگذار شده ذکر شده است که به خاطر تعدد و شان اشخاص از اسم بردن خودداری می‌کنم. با این حال باید در اسرع وقت به این موارد رسیدگی و از ادامه این روند جلوگیری شود.

حبیب‌زاده با تاکید بر اهمیت این موضوع افزود: از نظر من در صورت لزوم باید در این زمینه طرح و لایحه‌ای نیز به شورا ارائه شود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر در واکنش به تذکر حبیب‌زاده گفت: این موضوع بسیار مهم است و لازم نیست آن را باز کنم. با این حال اگر فکر می‌کنید باید طرح و لایحه‌ای ارائه شود، این طرح یا لایحه را در جلسه هیات رئیسه ارائه کنید و گزارش را نیز در اختیار همه کمیسیون‌ها به خصوص کمیسیون نظارت و حقوقی قرار دهید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج