لزوم تهیه دستورالعمل سرویس‌های مدارس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۹۷۷۲۰
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
۲۰۶۳
عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از لزوم تهیه دستورالعمل استاندارد سرویس‌های مدارس خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از لزوم تهیه دستورالعمل استاندارد سرویس‌های مدارس خبر داد.

شهربانو امانی در نطق پیش از دستور خود در هفتمین جلسه شورای شهر پنجم گفت: با عنایت به شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس تصمیم دارم امروز به نمایندگی از سوی آینده‌سازان کشور و خانواده های عزیزشان صحبت کنم. آری، مقصودم دانش آموزان عزیز است.

 عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: جا دارد در ابتدا سانحه واژگونی خودروی حامل دانش آموزان دختر فرزانه هرمزگانی را خدمت خانواده های آن عزیزان تسلیت عرض مینمایم. سپس با توجه به لزوم تامین ایمنی و بهبود کیفیت خدمت رسانی به دانش آموزان عزیز نکاتی چند را به استحضار برسانم.

 امانی افزود: با توجه به وجود حدود 13 هزار و 300 باب مدرسه و قریب به 2.5 میلیون دانش آموز که تعداد 5400 تن از آنها را محصلین مدارس استثنایی تشکیل می دهند، ایجاب می کند تا تمهیدات و پیش بینی های ویژه برای سهولت آمد و شد آنها در نظر گرفته شود. در این خصوص هر ساله مسوولان زیربط، پیش از آیین گشایش مدارس، آمار و ارقام لازم را اعلام می نمایند که هر ساله افزایش 30 درصدی ترافیک در دو هفته اول مهر ماه نسبت به تابستان پیش بینی می شود و 16 درصد از این میزان به سفرهای آموزشی اختصاص پیدا می کند.

 وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای ساماندهی سرویس های مدارس پیش از شروع سال تحصیلی می تواند موجب افزایش ایمنی دانش آموزان، کاهش بار ترافیکی و تامین آرامش خاطر خانواده ها را همراه داشته باشد گفت:  بر اساس مصوبه سال 1387 کمیسیون اصل 138 قانون اساسی که تاکنون معتبر و ملاک عمل می باشد، قرارداد سرویس حمل و نقل دانش آموزان توسط مدیران مدارس منعقد می شود و طبق بند ب ماده 6 و ماده 7 مصوبه مزبور، مرجع احراز صلاحیت و صدور مجوز برای رانندگان بر عهده شهرداری است و در تبصره 2 ذیل ماده 5،  به کارگیری خودروهای متفرقه، ممنوع و عواقب آن بر عهده استفاده کننده گان است و نیز مطابق تبصره ذیل ماده 12،  پلیس راهنمایی رانندگی موظف است تخلفات رانندگان سرویس های مدارس را به آموزش و پرورش و شهرداری گزارش کند که تکالیف مصرح در این مصوبه در راستای افزایش ایمنی فرزندان عزیز به پلیس محول شده ولی بررسی ها، حاکی از عدم اجرای دقیق آن طی سنوات گذشته است.

 عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران تأکید کرد: امید آنکه از سال جاری مراتب به دقت مدنظر قرار گرفته و شهرداری تهران پیگیر وصول گزارشات مربوطه باشد.

 امانی گفت: در این راستا در دومین جلسه کمیته ایمنی که روز گذشته با حضور ریاست راهنمایی و رانندگی پایتخت و مدیران سازمان اتوبوسرانی و سازمان تاکسیرانی و حمل و نقل و ایمنی شهرداری تهران تشکیل شد، ضمن تصویب دو مصوبه موارد مهمی نیز مشاهده گردید که ذیلا به آنها اشاره  می کنم که براساس آن با توجه به اهمیت موضوع ایمنی سرویس مدارس و اینکه در مصوبات اخیر شورا، در این خصوص تنها چند بند و تبصره دیده می شود. باید به شهرداری تهران مکلف شود لایحه ای صرفا در خصوص سرویس مدارس با بیان جزییات به شورای اسلامی شهر تهران ارایه کند و یا کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران طرحی را در این خصوص تهیه و به شورا ارایه کنند و همچنین مقرر شد با هماهنگی شهرداری تهران، پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان ملی استاندارد ایران دستورالعملی در خصوص ایمنی خودروهای اختصاصی سرویس مدارس تهیه شود.

 وی به غیبت مدیران آموزش و پرورش علیرغم دعوت رسمی اشاره کرد و گفت: ان شاء الله عدم حضورشان نشان بی توجهی به امر مهم سرویس‌های مدارس و اردوهای دانش آموزی نباشد و همچنین نبود مسوولیت اجتماعی و حاکمیتی در مدیریت و نظارت بر عملکرد سرویس‌های مدارس از سوی آموزش و پرورش، راهنمایی و رانندگی و حتی شهرداری دیده می‌شود و همچنین در بررسی ها به عدم وجود استانداردهای بومی شده حاکم بر سیستم سرویس مدارس اشاره شد.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: همچنین عدم اجرای مصوبات و مفاد آیین نامه های اجرایی موجود به چشم میخورد که  به طور مثال: سرویس های مدارس لازم است چراغ هشدار زردرنگ در بالای خودرو داشته باشند که متاسفانه این مورد در هیچکدام از سرویس ها مشاهده نمی شود و  با همه این تمهیدات طبق گزارشات واصله فقط ده درصد دانش آموزان از سیستم حمل و نقل (سرویس مدارس) استفاده می کنند.

 امانی  افزود: نزدیک ماه مهر هستیم. فراموش نکنیم تحصیل، حق هر بچه‌ای فارغ از جنسیت، رنگ، نژاد و ... می باشد و امید آنکه هیچ بچه ای از مهر جا نماند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر