هشدار پوتین به شرکت‌های نرم افزاری روسی
۵۹۷۷۸۲
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
۸۷۵۸
رئیس جمهور روسیه شرکت‌های خصوصی حوزه فناوری را تهدید کرد که اگر از نرم‌افزارهای بومی استفاده نکنند، ممکن است از دریافت سفارش‌های دولتی محروم شوند.
وب سایت جی اس ام - علی حسینی: رئیس جمهور روسیه شرکت‌های خصوصی حوزه فناوری را تهدید کرد که اگر از نرم‌افزارهای بومی استفاده نکنند، ممکن است از دریافت سفارش‌های دولتی محروم شوند.
 
 هشدار پوتین به شرکت‌های روسی؛ یا نرم‌افزارهای بومی، یا معامله بی ‌معامله!

تشدید تنش‌ها بین آمریکا و روسیه، کرملین را بار دیگر به واکنش واداشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از شرکت‌های حوزه فناوری در کشورش خواسته است یا از نرم‌افزارهای تولید داخل استفاده کنند و در غیر این صورت باید ریسک محروم شدن از سفارش‌های دولتی را به جان بخرند.

هدف پوتین از این فراخوان، تقویت امنیت سایبری روسیه در بحبوحه کشمکش‌های اخیر با آمریکا است. بر این اساس، برخی موسسه‌ها و سازمان‌های روسی به جهت ملاحظات امنیتی، دیگر مجاز نخواهندبود از نرم‌افزارهای خارجی استفاده کنند.

روسیه قبلا نیز هنگام بروز تنش با غرب واکنش‌های کم و بیش مشابهی اتخاذ کرده است. مضاف بر این، دولت این کشور نوامبر سال گذشته سیستم عامل موبایل سیل‌فیش را که توسط شرکت فنلاندی جولا منتشر می‌شود، به عنوان نخستین جایگزین رسمی آندروید، تایید کرد.

موسسه‌های دولتی روسیه برای کاهش واردات نرم‌افزار هم‌اکنون به فناوری‌های بومی روی آورده‌اند، اما شرکت‌های خصوصی هنوز از نرم‌افزارهای وارداتی استفاده می‌کنند.

پوتین خطاب به شرکت‌های روسی گفته است، در مقوله امنیت چیزهایی هست که برای دولت و بقای بخش‌ها و حوزه‌های خاص به‌شدت اهمیت دارد، و اگر این شرکت‌ها بخواهند همچنان به واردات سخت‌افزار و نرم‌افزار در این حجم ادامه دهند، دولت به ناچار در برابر آن‌ها موضع می‌گیرد و می‌گوید:

    «می‌دانید، ما نمی‌توانیم از این چیزها بخریم، چون ] روزی[ در جایی دکمه‌ای را می‌زنند و این‌جا همه چیز از کار می‌افتد.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج